Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lovi27

    addikt

    DIGI APN beállítás:
    Beállításik / Hálózat és kapcsolatok / Mobilhálózat és adatkapcsolat / APN beállítások - SIM1 (vagy SIM2) / Adatforgalmi beállítások / APN hozzáadása (ha még nincs) vagy kiválasztása, ha már van.

    APN = internet
    Protokoll = IPv4/IPv6
    Roaming protokoll = IPv4

    Csak ez a három kell. És amikor kész, utána kiválasztani!
    Remélem nem felejtettem ki semmit.

    [ Szerkesztve ]

  • snowdog

    veterán

    válasz thrill #228 üzenetére

    Igen, főleg azzal. De tettem bele T-mobile, Vodafone és Telenor kártyát is. Mindegyikkel lehetett telefonálni. viszont a VoLTE menüpontot csak nagy trükközések árán sikerült előcsalnom.

    Elsőre nekem sem sikerült, de thomas77 fórumtársunk segítségével sikerült elővarázsolni.
    Elmondom nekem hogyan jelent meg a VoLTE menüpont, és kíváncsi leszek kinek hogy fog működni.

    Korábban három szolgáltató sim kártyájával próbáltam (Digi, Vodafone, Telenor (micro van a nejemnek)) de bármilyen variációban, akár egyedül, akár bármelyikkel párban nem eredményezett VoLTE menüpontot.
    A T-mobile kártyát egyedül bármelyik slot-ba téve VoLTE menüpontot eredményez.
    Ha a Digi kártya van a SIM1-ben, és a T-mobile kártya a SIM2-ben, akkor nincs VoLTE menüpont.
    Ha a T-mobile kártya van a SIM1-ben, és a Digi kártya a SIM2-ben, akkor van VoLTE menüpont.
    Ha a T-mobile kártya helyére beteszem a Vodafone kártyát, akkor is megmarad a VoLTE menüpont. Jelenleg így használom.
    Ebből azt szűrtem le, hogy a T-mobile kártya behelyezése hívja elő a VoLTE menüpontot, amit egyébként a többi kártyával nem lehet megjeleníttetni.

    Mikor a fenti kísérletet végeztem, akkor még nem tudtam, hogy a Vodafone VoLTE használatának előfeltétele, hogy a szolgáltató engedélyezze. Azóta engedélyeztettem, és a Vodafone kártyával is létrejön a VoLTE beszélgetés.

    Az alábbi képen látható hol kell keresni a VoLTE menüpontot.

    [ Szerkesztve ]

  • UHHH

    senior tag

    válasz snowdog #417 üzenetére

    Ha az adatkapcsolatot átrakom a sim1digi-re, akkor a digi 4g, a telekom 2g.
    Ha a sim2telekomra, akkor fordítva.
    Most frissítek 17.00.17.01 -re, de nem hiszem, hogy ez a baj.

    Nálad mindkét slotnál 2G/3G/4G van?

    ALZA powered a telefonom.

    Talán Ittnemaz fórumtárs is ezzel szív.

    [ Szerkesztve ]

    Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

  • UHHH

    senior tag

    Most első simbe raktam a telekomot, másodikba a digit:
    megjelenik a volte, de ha a digi intézi a mobilnetet, akkor a telekom csak 2g és vica versa! :(
    A volte akkor is megjelenik, ha a telekom 2g-ben van! Szóval itt lehet a bug, s talán nálad is 2g-n van, csak nem nézted meg ott a menüben.
    Itt lehet megnézni:
    Mobilhálózat és adatkapcsolat - Szolgáltató Sim1 - Hálózat típusa
    S ugyanígy a sim2-vel is.

    Hálózat és kapcsolatok - Sim kezelő - Adatkapcsolat -nál ahova állítom, ott lesz 4G, a másik 2G lesz!

    Vicces: csináltam olyat, hogy Edge net volt a telekomon és mégis be tudtam menni a VOLTE: be -re a menüben.

    [ Szerkesztve ]

    Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

  • snowdog

    veterán

    válasz UHHH #419 üzenetére

    Kezdjük az egészet elölről. :)

    1. Ittnemaz azt írta, hogy "a sim kettö csak 2G-n hajlandó menni".
    2. Erre válaszoltad, hogy "Az csak telefonálásra van!" (tehát azon nem lehet 4G, legalábbis én ezt a választ így értettem).
    3. Ezért írtam, hogy ez nem igaz, mert nálam mindkét slotban van 4G.

    Azt viszont nem írtam, hogy akár egyszerre! Ez nagyon fontos, mert ha jól emlékszem ez a készülék ezt az üzemmódot nem is tudja, de ennek mindjárt jobban utána is nézek.

    u.i. itt a kérdésre a válasz [link]
    "Megjegyzés: A két SIM-kártyás eszközök a SIM1- és a SIM2-kártyanyílás is támogatja a 4G-hálózatokat. Ha azonban a SIM1- és a SIM2-kártyája is LTE SIM-kártya, akkor az elsődleges SIM a 4G/3G/2G-hálózatokat támogatja, míg a másodlagos SIM csak a 3G/2G-hálózatokat. A SIM-kártyákkal kapcsolatos további tájékoztatásért forduljon a szolgáltatóhoz."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák