Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joelke HU

    senior tag

    válasz Sigiusz #700 üzenetére

    Hali Sigiusz! Már jó pár éve foglalatoskodok s40-es témák készítgetésével és tapasztalatból tudom, hogy az a progi amit ide belikkeltek neked az már cseppet elavultnak számít. Persze lehet vele még alkotni. Én még anno a 6131-esemhez használtam. De aztán az újabb telók megjelenésével (pl: 6300) már gond volt. Több elem nem jelent meg vagy ha igen akkor is hibásan. Van egy frissebb változata a Theme Studionak a 2.2 az már megfelelő volt. De ami igazán 5th Edition-ös telcsikhez való (6303 stb.) program az a Carbide UI. Az régen csak okos, s60-as nokiákhoz lehetett használni, de most már beleintegrálták az s40-est is. Javaslom próbáld meg azt. Bár annak a használata jóval körülményesebb. Vagy esetleg javaslom próbáld meg még a Theme Studio 2.2-es verzióját, bár arra már nehezebb rálelni a neten, mint a Carbidre. Ha van még valami kérdésed nagyon szívesen segítek. Esetleg ajánlom, hogy nézd meg a munkáimat és próbáld ki azokat a témákat. Itt megtalálod: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Motorola G51

  • joelke HU

    senior tag

    válasz Sigiusz #705 üzenetére

    Nos , megnéztem a témádat. Mivel nekem már nincs Nokia telcsim ezért Emulátorral teszteltem és annál is hibaüzit dobott fel. Aztán végül kicsomagoltam és akkor láttam meg mi is a probléma. A képek neveivel van a gond. Az ékezetes és speciális karakterekkel nem tud mit kezdeni a szoftver és egyébként nagyon hosszúak a képek nevei. Ezért innentől ilyet ne használj. Javaslom szedj le egy olyan témát amit én csináltam és csomagold ki. Tulajdonképpen az .nth nem más mint egy sima .zip. Így könnyen ki tudod szedni a benne lévő fájlokat. És ott látni fogod, hogy én milyen kép méretekkel dolgozom és mi a nevük is. De egyébként a Theme Studioban is látszik ha azzal nyitod meg. Mondjuk a Carbide azért jobb, mert abba több képet lehet módosítani és például a naptár színét is le lehet cserélni. Kísérletezgetni kell. Ja és még egy tipp .jpg képek helyett inkább .png-ket használj azok sokkal szebbek. Jobb a tömörítésük. Bár ez akkor igazán fontos, ha mondjuk te rajzolsz valamit. Nos ha van még valami kérdésed szívesen válaszolok és segítek. Szép napot. :))

    Motorola G51

  • joelke HU

    senior tag

    válasz Sigiusz #709 üzenetére

    Hmmm... Ezzel a .txt dologgal megfogtál. Nem vagyok benne biztos, de nem hinném, hogy az lehetséges lenne. Ja és még egy észrevétel. Szerintem optimalizáld a képek felbontását is. Mert ugyebár a telo 240x320 pixeles, ennél nagyobb méretű képeket felesleges belepakolni, mert az is lassíthatja a telót. Én mondjuk PhotoShopot használok, de szerintem elsőre valami fapadosabbal ismerkedj meg. Például van egy ingyenesen letölthető kis rajzprogi. Azzal például át tudod méretezni a képeket vagy újakat is készíthetsz. [PhotoFiltre]

    Motorola G51

Új hozzászólás Aktív témák