Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    Sajnos ezzel a telefonnal sok mindent elbaltáztak, pedig úgy ahogyan itt sokan, én is nagyon vártam a debütálását itt a Mobilarénán.

    Az árral nekem még annyira nem is lenne bajom, nekem megér ennyi pénzt az, hogy jó minőségű az anyaghasználat és jó kézben tartani a telefont. Egy-két éven belül pedig szerintem szépen fog zuhanni az ára. Viszont azt az 515 másik topicjában is megírtam, hogy az már nem kóser, hogy többnek akarják láttatni ezt a telefont, mint ami. Nem kell bele YT kliens, FB kliens meg egyéb ilyen marhaság, mert az S40 úgy néz ki nem bírja. Istenverte lassú az én S40-es Nokiám is ezen a téren. Az alapfunkciókra, amire van, azokat rekord sebességgel elvégzi, jól. De az tényleg kiábrándító, hogy kifizetsz bármennyi pénzt egy adott termékért és ha már beletették a plusz funkciókat ki fogod próbálni, már csak a poén kedvéért is és ha az nem működik, az nagyon-nagyon nagy csalódást kelt a tulajdonosban és már nem fogja annyira szeretni a készüléket, megjegyzem teljes joggal. A másik a kamera. Nokiáék végre eljutottak odáig megint, hogy bizony egy prémium telefonba nem árt ha teszünk legalább egy aprócska LED-et, mint vaku. Ez elismerésre méltó, csak azt felejtették el, hogy azért sokan a vakut nem a fotózáshoz használják , hanem lámpaként. És ez az amit pláne nem tudok megérteni, hogy a filléres (amúgy kategóriájában kiváló) Nokia 100/101-be amiben még kamera sincs sikerült lámpát iktatni, egy 40 ezer forintos telefonban már nem lehet ezt megoldani?

    Szóval egyszerűbb lett volna egy kisebb tudású, ilyen jó minőségű és így már barátibb áron piacra dobni ezt a kis telefont és mindjárt ment volna szerintem itt is ha az Ajánlott nem is, de a Tetszik plecsni biztosan. És talán még én is vettem volna a mostanim helyett. De már ott tartok én is, hogy mivel nekem fontos a minőség, inkább veszek drágábban egy okostelefont, ami jól össze van rakva és jó az anyaghasználat, még ha nem is használom ki a funkciók 90%-át, hiszen van tabletem, de legalább azok a funkciók amik vannak benne legalább működnek.

    Azt viszont tényleg nem értem, hogy miért erőltetik ennyire mindenhol ezt az érintkőképernyőt. Egyedül böngészéskor kényelmes, ez viszont 3-5"-on minden csak nem élvezhető. Ehhez minimum 7" kell, azt pedig úgy hívják, hogy tablet. Telefonoknál (nekem volt 2 érintős telefonom, 1 rezisztív LG ami nem volt igazán jó és egy már kapacitív, Badás Samsung, ami egy világi fos volt) alapból esőben utáltam elővenni a telefont. Kesztyűben ugye használhatatlan volt. Gyűjti az ujjlenyomatokat. Stb-stb..Gépelés szempontjából nem volt rossz, erre viszont van QWERTY-s telefon, ami megint jobb szerintem. De ugye pár éve már az autóknál is ezt erőltetik, ugye a Lexusokban/Toyotákban, Hyundaiban is már érintésvezérelt egységek működnek a Chevy Volt/Opel Ampera párosról nem is beszélve, ahol pedig a komplett műszerfal érintős.Pedig ott is főleg vezetés közben az a jó, ha érzed a gombokat és azt nyomod be, amelyiket valójában akarod.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz villamos #186 üzenetére

    Egy telefon telefonálásra van, legyen az egy Nokia 100-as, 301-es, 515-ös, iPhone, HTC vagy bármi más. Így szerintem igenis elvárható még 2013-ban is, hogy egy mobiltelefon tesztjében legyen szó arról, hogy milyen telefonálni vele. Én mondjuk nem akarom kritizálni Bog tesztjét, mert ahogyan már az előző commentemben írtam nagyon sok dologban egyet értek vele, ráadásul itt ezekre a kérdésekre is választ adott, de azért ezt szerintem továbbra se felejtsük el. Egyébként annyira nem jellemző a jó hangminőség minden telefonnál, a térerőről nem is beszélve. Én tapasztaltam nagyon olcsó telefonnál nagyon jó hangminőséget és olyan telefonnál ócska minőséget, ami mondjuk nálam tényleg bóvli kategóriába tartozik, mások viszont a mai napig istenítik és szerintük a világ legjobb márkája.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz meroly #295 üzenetére

    Igen, teljesen egyetértek, nagyjából ugyanezt írtam le én is, a tapizás után valamelyik 515 topicba. :)

  • .Szaki.

    addikt

    válasz djfuture #473 üzenetére

    Érdekes gondolatmenet. Kezdjük azzal, hogy "véletlen" nem szoktak cégeket vásárolni független attól, hogy azt idézőjelbe tesszük vagy sem. Mindemellett lehet sok rosszat mondani a Microsoftra, de azt azért nem, hogy hülye. Szóval "véletlen" tönkre tenni egy olyan ágat, ami sikeres, ezt egy MS se tenné meg, hiszen a cégek nagyon nagy része ezt azért csinálja, hogy minél több profitra tegyen szert, nem pedig azért, hogy becsődöljenek. Ők látják a számokat, hogy mennyire éri meg továbbra is életben tartani a feature phone-okat. Én borzasztóan nagy támogatója lennék ennek a kategóriának, előző telefonom is egy S40-es Nokia volt, de ahogy nézem lassan az összes márka kiszáll erről a piacról. Szóval három lehetőség van. Vagy kamu az egész és megtartják ezeket S30+ platformon. Vagy titokban épp próbálják erre a kategóriára is optimalizálni mondjuk a következő WP-t (ne lepődjünk meg, Androidból is létezik gombos verzió), vagy pedig tényleg teljesen veszteséges az egész projekt és kikukázzák.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz meroly #477 üzenetére

    Valóban egyeduralkodók lehetnének már ezzel a piacon, hiszen a többi gyártó már nem árul és nem is tud normális gombos telefont csinálni, éppen ezért tartom valószínűnek a WP optimalizálását gombos telefonra, de ha beszántják ezt a kategóriát, akkor annak oka van, hiszen ha olyan sok nyereség lenne, akkor kinek fordulna meg a fejében az, hogy felhagyjanak egy ilyen piac kiszolgálásával, ahol nincs konkurencia? Szerintem mondjuk bullshit az egész és lesznek még gombos Nokiák, csak mondom szerintem annyi a kérdés, hogy S30+ vagy WP fut-e majd rajta. Szerintem utóbbi és még rossz se lehet.

Új hozzászólás Aktív témák