Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    Végigröhögtem a cikket.
    Alza akcióban megvettem a 8110 4G-t, de annak legalább az anyaghasználata, gombjai, elrendezése rendben van. Ez a 2720 viszont rém kretén lett :DDD

    Annyit erről a félokos, meg félbuta meg egyéb dologról, hogy ilyen nincs, ezt el kéne felejteni.
    4G-s buta telefont nem lehet csinálni, mert olyan komplex a 4G stack, hogy annyira erős és bonyolult baseband kell hozzá, hogy csak okostelefonos SoC lesz hozzá elég. Szóval a KaiOS és a telefon hardvere az okostelefon és pont, csak gombos bevitelre van optimalizálva érintő nélkül.

    A készülék gyengesége ide vagy oda, azért az nagyjából belőhető, hogy a 2011-es 1 magos Qualcomm szintjén lehet teljesítményben, márpedig anno egy Xperia Ray meg tudott oldani pár dolgot, és még most is meg tudja ha nem engeded rá a google bloatwaret.

    Elégtelen hardvernek nem nevezném emiatt, nyilván mai belépőszinttől is elmarad, de annak idején ennek töredékéből okosmobiloztak emberek.

    Másik, hogy miért nem félbuta meg félokos, a KaiOS az Firefox OS 2 alapú. A Firefox OS meg linux kernelen futó webes "fullbuta" oprendszer, ami koncepcionálisan és kivitelezésében is félresiklott.
    Nekem Alcatel Fire-E mobilom van. Annyit kell röviden tudni, hogy:
    - a Firefox OS első generációja buta mint a kő, de legalább kb. stabil
    - a Firefox OS 2 már annyira nem buta de még mindig nem tud semmit, amitől megközelítené akár egy elavult rendszer tudását is, cserébe tud fagyni, akadni és instabil lenni
    - a telefon droidos ikertesójának ROMját rátelepítve új életre kap

    A KaiOS meg semmi más, mint a Firefox OS2 lebutítva és hozzáigazítva az érintőmentes 240x320-as telókhoz. Nyilván valamit fejlesztgetnek is rajta.

    Ami előnye, hogy így lehet 4G-s butatelónak álcázott izéket gyártani (műszakilag semmi köze a klasszikus, RTOS-es buta telefonokhoz, aka. feature phone). Másik előnye hogy van WhatsApp meg van Google címtár sync.
    Ami hátránya, hogy létezik.

    De piaci alternatíva nincs, két dolgot lehetne csinálni, a gyártónak reszelni a szoftveren, hogy ne legyen ennyire gáz, meg részt venni a KaiOS fejlesztésben.
    Vagy a másik út, a droid lebutításából született gombos teló.

    Piaci kereslet hiányában értelmes platform aligha fog felbukkanni gombos fronton.

    (#13) tha_answer: ha nem techguru a nagymuter, akkor ez lehet bonyolult lesz, plusz gyakorlat nélkül lehet neked is idegen.
    Mindenesetre az ergonómia miatt én másik KaiOS-es Nokiát vennék, van még 800 Tough meg 8110 4G is.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz tha_answer #16 üzenetére

    Ugyanolyan bonyolult, csak legfeljebb jobban kézreállnak a gombok, ami szintén sokat számít.
    8110 aktív flipes

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz tha_answer #29 üzenetére

    Nekem okostelefont is nézhetsz, Doro vagy bea-fon forgalmaz összecsukhatót. Pl: [link] Van médiában csak ott nincs kép.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák