Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HaZse

    őstag

    válasz Bog #10 üzenetére

    A GSMARENA oldalán meg mini sim-nek nevezik az ebbe a telefonba tehető sim kártyát. De a Te véleményedet is elhiszem.

    Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

  • Kormi76

    aktív tag

    válasz Bog #64 üzenetére

    Én ezt nem érzem kötekedésnek. A normál SIM emberenként mást jelent, valakinek már a nano a normál, mert évek óta csak olyan telefonja van, teljesen értelmetlen ilyen slendriánul fogalmazni, aztán linkeket keresni máshonnan, ahol szintén slendriánul, túlzottan leegyszerűsítve fogalmaznak. Igényesség kérdése az egész, azért tették többen szóvá, mert egy ilyen portálon nem Józsibácsi aluljárós szóhasználatát szeretnék viszont látni az emberek, hanem szeretnének valami szabatosat olvasni, kérdőjelek nélkül, hogy akkor most ezzel vajon mire gondolhatott a szerző. Nem nagy dolog zárójelben odaírni, hogy miniSIM. Kár itt teljesen fölöslegesen magyarázkodni ilyen egyértelmű dolgokért.

  • HaZse

    őstag

    válasz Bog #64 üzenetére

    Nem kellene ennyire ezt a "kukacoskodást" magadra venni. Tudtommal a GSMARENA oldala nem egy mai oldal, ahol szinte az összes telefon specifikációi rajta vannak. A cikkben szereplő telefonnál se normal-sim kifejezést használják, hanem mini-sim kifejezéssel.

    Nekem meg pont bökte a szemem, mert van itthon 1996-ban kiadott Pannon GSM SIM kártyám, ami akkora, mint a gyűjteményemben lévő telefonkártyák, amik 50 vagy 120 egységesek voltak és különböző mintázattal voltak ellátva.
    Én csak arra kértelek titeket, hogy a cikkben mindig a megfelelő SIM méretet írjátok oda. Pl.: mini-sim, mikro-sim és nano-sim. Aki meg fiatal és nem érti, az meg nézzen szét, de azért, ami rég volt használatban, az nem azt jelenti, hogy a nevét más méretre át lehetne nevezni. Igaz, hogy kevés ideig és nem sok eszköz használta a nagyméretű SIM kártyákat, de használta. Ezért nekem az üveges kóla a régi időkben kapható 1literes változatát értem és a kisüveges kólán meg a 0.22-es kólás üveget értem.

    Amúgy nem gondoltam volna, hogy egy ilyen megjegyzésem ekkora lavinád indít el.

    Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

Új hozzászólás Aktív témák