Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Cathulhu #52 üzenetére

    Mint írtam ez nem paranoia, egyszerűen... ha nem muszáj, akkor miért adjam meg még +1 helyen (#53) rt06: akár részlegesen is?
    Tudom, hogy az Amazon, a Google, a Microsoft, stb., mind gyűjti nemcsak amit megadok, de amire rálát levelezés közben is, de attól már rögtön paranoia lesz, ha nem akarom még egy harmadik félnek kiadni egy személyes adatom bármely részét? Tehát szerintetek ha már úgyis gyűjtik mások, akkor adjam meg ezeknek is? Logikátok az van! :W

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Cathulhu #61 üzenetére

    1.: A paranoia szót én használtam először jelezve, hogy az pont nem ezt takarja és figyelmeztetve másokat, hogy ne keverjék ide. Te voltál az első, aki mégis megtette és azon téveszmékkel vádolt meg.
    2.: Pszichiátriai kezelést igénylő téveszmével vádolni valakit offenzív megnyilvánulás, akárhonnan is nézzük.
    3.: Mit nem tudsz értelmezni azon, hogy ha valami felesleges, akkor az felesleges? Ez az okom, hogy miért nem adom meg ott az e-mail címem egy részét sem. Nem lenne semmi értelme, nem lenne hasznom belőle, nem tudnék meg semmi újat, csak bővíteném valaki más statisztikáit, amikben nem kívánok részt venni; két szóval felesleges lenne.
    4.: Kevésbé megbízható hely az Amazon, a Google és a Microsoft, amiket említettem, de ide muszáj megadni vagy létrehozni valamit, különben nem használhatsz szolgáltatást. Fogjuk-Rá-Megbízható hely a PayPal... az összes többi helyen való tárolás az információk kiadása miatt van. Ezzel tisztában lenni megint nem az üldözöttség téveszméje. (Az USA-ban, pont amihez a Google tartozik, még törvény is kötelezi az ottani szolgáltatókat minden személyes információ kiadására indoklást sem igénylő hatósági kérésre, az érintettek értesítése pedig tilos. Könnyen szivárognak ott ki bármilyen adatok bárkiről, de még ez sem logikus érv egy jogosulatlan fél felé való önkéntes adatszolgáltatás mellett, sőt...)
    4.: Miért próbálod beleerőltetni a mondandóimba, hogy lehülyéztem bárkit is? Megindokoltam csupán, miért illogikus az a gondolkodásmód, miszerint ha már úgyis ismeri X ember, akkor már nem számít Y-nak is a kezébe adni. Ez a legrosszabb, hanyag és naiv hozzáállás az adatkezeléshez és a vitathatatlan problémákhoz. "Rossz kezekben az adatok? Akkor adjuk csak meg őket minden jöttmentnek is!" <- Ez a te álláspontod és ami miatt problémázol velem, összefoglalva két mondatban.

    "ezzel a marhasaggal tobbet nem szennyezem a topicot."
    A tiéd valóban az.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák