Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz t72killer #21 üzenetére

    Ja, csak valaki kitalálta, hogy "full frame", és onnantól a fél internet úgy gondolja, hogy ez minden alfája és omegája, "a teljes kép", és ami ennél kisebb az csak gagyi lehet. Ha mondjuk APS-C vagy crop váz helyett a Super-35 nevet használnánk, az is mindjárt jobban hangzana.

    Amúgy szerintem az 1000+€-s crop vázak bőven elférnek, amíg az értelmes full frame ajánlatok 2000 környékén/felett vannak inkább. Aztán az obi kínálatról ne is beszéljünk. Persze, elő lehet rángatni a régi CaNikon üvegeket, de ha új obikat akarsz, az elég rendesen zsebbe nyúlós lehet ff-en. Kiszámoltam egyszer érdekességből mondjuk Sony-n mibe kerülne összerakni ugyanazt a szettet, mint amim van, és olyan másfél-kétszeres szorzó volt árban (és súlyban is). Nyilván nem 1:1-ben ugyanazokkal az üvegekkel, hanem amit abban a rendszerben vennék, legjobb közelítéssel az igényeim szerint.
    Ha valakinek munkára kell, és belefér árban, akkor vegyen ff-et, de amúgy hobbira egyáltalán nem létszükség azért, de biztosan lehet élni nélküle. A hiba inkább ott van, hogy a legtöbb gyártó nem igazán fordít a crop vázakra igazán figyelmet, nincs rendes obi választék, hanem használd a ff obikat adapterrel, vagy valahogy, onnantól meg tényleg kezd elveszni a potenciális előny.

    [ Szerkesztve ]

  • nozs23

    addikt

    válasz t72killer #21 üzenetére

    Nem tudom, elnezve egy ket profi fotos munkajat, amit M4/3 rendszerrel hoznak ossze... Nem hiszem, hogy telefonnal sikerulne. Persze az elkepzelheto, hogy az ő es az ugyfeleik igenyei tul alacsonyak az FF fanatikus profi fotos bandahoz kepest, amit itt PH-n hordott ossze a szel.

Új hozzászólás Aktív témák