Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csacsy79

    csendes tag

    Tegap megérkezett Hong-Kong ból a telefonom.
    A merimobiles.com amerikai oldalon előrendeltem meg november végén, 300 dolcsiért, akciósan.
    1-2 kiegészítő kellékkel együtt 340 dollárt fizettem érte, a vám meglehetősen borsos, 20 ezer forint volt hozzá, így valamivel több, mint 90kból megúsztam a telót. Nem kis összeg, de remélem, hosszú távon is megéri.
    Az eddigi tapasztalataim a következőek:
    Amit referenciaként írtak a telefonról (pl: http://android-sale.com/newman-n2.html), az beigazolódni látszódik.
    Hála istennek egy működőképes telefon játra meg a fél világot, 2 éves, kitöltött garancialappal csatolva.
    Adtak hozzá mikroUSB töltő kábelt, kínai aljzattal, de hozzá egy 220-as átalakítót is, digitális video kábelt (ezt plusszba rendeltem), ajándék kesztyűt :), tokot,
    Mint előtte tájékozódtam róla, a telefon micro SIM slottal rendelkezik, ehhez méretre kellett faragnom a SIM kártyát. Egyszerű volt, hiszem adtak hozzá egy műanyag tokmányt, ami jelzi, mekkora méretre kell szabdalni, vágás után a tokmányba illesztve hagyományos SIM slottal rendelkező telefonba ismét behelyezhető.
    A gigantikus méretű akkumlátort a telefonba illesztve, pár óra töltés után végre izgatottan bekapcsoltam, gond nélkül elindult. Sok időm ugyan nem volt foglalkozni vele, de mostanáig úgy tűnik minden rendben van vele. Android 4.0.3 van rajta, minden alkalmazás települ, és el is indul, WIFI, Bluetooth működik. A melső memóriakártya, amire azt írták, hogy 8 gigabyte, az vaójában csak 7, de halomnyi gyári kínai telepített szoftver miatt, 4.6 giga volt rajta szabad. Ezek nagy részét azonnal eltakarítottam.
    ANGOL nyelvű android van telepítve rá, de igény szerint kínaira is átválthatunk :). Alapértelmezetten kínai a billenytyű bevitel, de amint angolra átállítjuk a han írás nyoma tovaszállnak.
    Kijelzője győnyürű, 1280x720 pixel, 4.7 inches. Az egyetlen hiányosság, hogy nem dual sim-es a telefon, bár itt-ott máshogy olvastam róla, vagy csak én nemvettem észre a második slotot.
    Video-zene működik, szépen szól, fejhallgatót azonban nem küldtek hozzá (kesztyű helyett inkább elfogadtam volna).
    Egyelőre ennyit, 1-2 óra nyomogatás tapasztalatával, amint jobban megismerem a telefont, még írok róla.

Új hozzászólás Aktív témák