Új hozzászólás Aktív témák

  • Infomaker

    tag

    válasz Lauda #17 üzenetére

    Jók a képeid! (ott a Staten Islandi komp kikötő is :) )

    Maga a Pennsylvaniai vidék és a többi dolog, amit a másik cikkben le szeretnék írni az jóval nagyobb íromány lesz.
    Philadelphia mellett laktunk 10 napig a sógornőmnél egy igazi kertvárosi környéken (mint a Született feleségekben kábé), és onnan jártam be a "gyári" amcsi sógorommal Washington, Baltimore, Atlantic Cityt, Philadelphia, és az ottani vidéket, meg megnéztük az Amisheket is.

    Engem, mint Magyarországon is vidéken lakó embert nagyon megfogott az ottani vidék rendezettsége, tisztasága, ésszerűsége. Nem olyna mint itthon, hogy beérsz a városba, házak egymás hegyén-hátán, majd ha kiérsz akkor pusztaság, hanem szellős helyek, kiserdő, hopp egy ház, hopp egy iskola, egy pici liget, hopp egy TacoBell, nini egy UHaul kisteherkölcsönző (új platós teherautók kb 5ezer ft per nap), stb.

    Szeretnék írni még arról is majd, hogy gyerekkoromban méginkább amcsi film őrült voltam, például amikor tudjátok a Vissza a jövőbe filmben a lakópark bejáratánál van a tábla, hogy "Lion estates" (amikor épül a lakópark e mögé a tábla mögé rejti el a kocsit Marty), szóval a mai napig ilyen tábláj jelzik a lakóparkok neveit. Szépen kirakva virágokkal, kivilágítva, pl.: Willow grove, stb. Ezer iskolabusz, és a vonatokon egy darab gyereket nem láttam, mert mind a busz viszi, hozza.
    Béreltem autót is arra a 10 napra, Philadelphiában el is néztem egy egyirányút, persze el is kapott a rendőr, akiknek nagyon nagy a tekintélye, de nem élnek vele vissza, rendes volt, megdorgált és elengedett ingyen. De erről (is) majd a következő részben :DDD

Új hozzászólás Aktív témák