Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz MongolZ #6 üzenetére

    Mivel többen is kérdeztétek (eddig megírtam priviben), ezért inkább beteszem ide a linkjét, meg egy kis leírást róla:

    Aoleca IP camera

    Én Amazon UK-ről vettem, Angliába. Nem tudom, hogy onnan kiszállítják-e Magyarországra, talán (már) nem. Hirtelen még eBayen láttam. Valószínűleg nem nagyon közismert, ez is valamilyen kínai n. disztrib lehet, sok hasonló van. Szerintem nagyon jó a képe. Éjszaka is. Korábban volt egy médiásból vett Eminent VGA felbontású kameránk, ami még épp elfogadható minőségű volt (elég kritikus vagyok), na ez hatalmas előrelépés ahhoz képest.

    Jó a hangminősége is. A beépített mikrofonja mellett beépített hangszórója is van. Egész jól lehet kommunikálni vele, annyi, hogy egyszerre csak egyirányú hangkommunikációt tud, tehát vagy neked beszélnek, vagy te beszélsz - mondjuk valószínűleg kb. az összes olcsóbb IP kamera ilyen, sőt talán a drágábbak is.

    Nem nagyon lagol, és ritkán fagy. Rendszeresen vannak hozzá firmware updatek (mondjuk azt nem tudom, hogy miért, minek... :U). Elvben vagy a mobilodra, vagy a kamerába rakható microSD kártyára tudsz felvételeket rögzíteni. Meg valahogy talán NAS-ra is, de ebben nem vagyok biztos; ha böngészőből vagy a windowsos programja alól próbálsz felvételt készíteni, akkor a microSD kártyát kéri, amiket talán 32 GB-ig kezel.

    Mozgásérzékelést nyilván tud, bár azt végül levettük róla, mert a kisbabánkra volt állítva, és ha épp ébren volt, akkor baromi sok riasztást jött :D. Mondjuk azt is lehet szabályozni, érzékenységet mindenképp lehet állítani rajta (azt viszont nem tudom, hogy az pontosan mit csinál, és hogy a riasztások gyakoriságát is befolyásolja-e, ha egyébként meghaladja a mozgás a beállított küszöböt). Elvben emailt is tud küldeni, meg valószínűleg van még pár általam még nem ismert funkciója :). Mi most eléggé fapadosan, és nem is mindig használjuk, de nagyon jó, amikor kell. Szerintem nagyon megéri az árát. Ahogy korábban láttam, a 25-30k körüli "márkás" IP kameráknak kevesebb a funkciója, talán nem is PTZ-k (pan-tilt-zoom), és a Full HD-ból a Full már nem szokott beleférni az árukba...

    Hja, annyi, hogy accountot állítasz be hozzá (azt hiszem nem kell hozzá email cím), amihez több kamerát is hozzárendelhetsz, viszont akkor talán nem tudod a kamerák beállításait egyesével szabályozni (pl. a riasztást), hanem csak együtt, ha minden igaz. De persze ez (is) megkerülhető, ha (max. néhány) kameránként külön accountot használsz.

    Az androidos programjának MIPC a neve (akárcsak a windowsos installjának). A magyarítása számomra rendkívül idegesítő (kb. mint egy n évvel ezelőtti kínai-szuahéli-magyar Google Translate fordítás), de a program amúgy funkcionálisan teljesen rendben van. Böngészőből is megy, windowsos programja is van, teljesen jól használható az is.

    Ha valakinek lenne még kérdése, jelezze, próbálok majd válaszolni rá.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák