Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    A priorizálás kijátszható, a lassú feltöltési sebesség már kevésbé. A Digi még mindig korrektebb ilyen szempontból.

  • Penge_4

    veterán

    válasz rayoliviero #27 üzenetére

    Két UPC előfizető közötti forgalomcsere. Természetesen már ezt is számolják. Addig nem számolták, amíg nyíltan volt korlátos. Mióta korlátlan, vagyis burkoltan korlátos azóta azt is számolják...

  • Penge_4

    veterán

    válasz dokee78 #33 üzenetére

    1: Azért, mert már egy éve 300 giga a korlát.
    2: Ha a két megelőző hónapban nem lépted túl, akkor át tudod vinni a többletet a következő hónapra.

    Tehát egyszerűbben fogalmazva: Minden 3 hónapos ciklusban 750 (vagyis most már 900) gigát forgalmazhatsz.

    Tehát ha két hónappal ezelőtt 50 giga volt a forgalmad és múlt hónapban 100 giga akkor a 3. hónapban 750 gigát forgalmazhatsz.

    Ez jól hangzik. Ha viszont első hónapban 100 gigát, a következőben 790 gigát forgalmazol, akkor a harmadik hónap 2. napján éppen a limit elérése miatt egész hónapra le leszel korlátozva. És ez még mindig semmi. A következő hónapban 790+ kb 20-30 (ami korlátozva összejön) forgalmazhatsz kemény 80 gigát, különben szintén lekorlátoznak.

    Tehát ha belekerülsz a ciklusba 3 hónapig szopod. :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz Jamy25 #53 üzenetére

    "A szerződést és az ÁSZF-et nem írtam alá, másrészt ha alá is írtam volna, akkor a technikai megoldást nem nekem kell megtalálni, hanem nekik."

    Pedig sajnos aláírtad, vagy az írta alá, akinek a nevén van a net, különben nem is lenne. Ebben elfogadtad, hogy az ASZF-ben foglaltakkal egyetértesz és azt is, hogy az ASZF változtatásának jogát fenntartják maguknak és te ebbe beleegyezel. Mikor jogtiszta Windows-t telepítesz akkor is elfogadod az EULA-t. Ha minden ember minden jogi passzust elolvasna kevés lenne rá az emberélet. Direkt így van kitalálva.

    "Ők arra hivatkozással korlátozzák az adatforgalmat, hogy a túltehelt hálózat veszélyezteti a szerződésben vállalt kötelezettségeiket más végpontok felé.
    Ez így, ebben a formában nem igaz."

    Ez tényleg igaz. Én is úgy gondoltam, hogy nem (és továbbra is nevetségesnek tartom, hogy ilyen "technológia" 2010-ben létezik), de még bambano írta valamelyik korábbi topicban, hogy mivel a letöltés nem folyamatos, mert lejön a fájl és nem töltesz tovább, ezen kívül megtelik a vinyód és semmit nem tudsz tölteni tovább, addig a feltöltés folyamatos és 0-24-ig megy max sebességgel. Három ilyen folyamatos feltöltő képes egy tömbházban kisámfázni a végpontokat. És 50-60 lakóból biztosan előfordul 3, ahol éjszakára hagyják seedelni a gépet a pofátlanul alacsony feltöltési sebesség miatt.

    Fos a hálózatuk. Nem véletlenül reklámozzák már azzal, hogy 15 másodperc alatt hány weboldalt tudsz megnézni, meg ilyen szánalmas hülyeségekkel. Rájöttek, hogy a 120 megabit túl sok volt és megszenvednek vele rendesen. Nálunk míg UPC volt a végefelé hetente háromszor halt meg a hálózat.

    "Amit csinálnak, az az erőfölénnyel történő visszaélés."

    Ezzel viszont teljes mértékben egyetértek. Ha az emberek minimálisan értenének hozzá mivel verik át őket sávszélesség meg korlátlanság címén, akkor már rég nem lenne előfizetője a UPC-nek. De az a baj, hogy aki csak hetente háromszor megnézi a freemailjét meg naponta elolvassa az indexet, annak kielégíti az igényeit, így sokan nem fognak váltani.

    Amit nálunk csináltak az is kritikán aluli volt. Az elején a Digivel pereskedtek, aztán nagynehezen összejött, akkor meg ott szövegeltek a "technikusok", hogy valószínűleg a Digi szórakozik velük, azért szar a net, ugyanis ástak, így biztos elvágtak egy kábelt. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz kali #56 üzenetére

    A Digivel mi a probléma? Olcsón szolgáltat a többihez képest és hatalmas feltöltési sebességet ad. És a rendelkezésre állási időre sem lehet panasz.

  • Penge_4

    veterán

    válasz kali #58 üzenetére

    "a upc esetében például elképzelhetetlennek tartom, hogy amennyiben egyik nap bejelentem a hibát, úgy a következő munkanapon nem jönnének ki!"

    Pedig képzeld el. Részben ez is hozzájárult, hogy már szélsebesen váltottam is digire, mert amit decemberben műveltek, az pofátlanság volt. Hónap elején elkezdte, hogy nem volt órákig net, amikor visszajött betöltöttem 3 oldalt, a negyediknél már megint elment. A harmadik telefonomra (15.-én) mondták, hogy modemet kell cserélni mert az a rossz, mondtam, hogy a modemnek semmi baja, mert akkor nem lenne egy napig problémamentes, aztán megint szórakozik, de nem baj, ők ragaszkodtak a "diagnózishoz", 18.-án kijött az ember, telefonált kétszer, modemet nem cserélt, mert szóltak neki, hogy mégis központi hiba van és addig ugye nem tudja beregisztrálni. Mondom akkor hagyja itt, majd én beregisztrálom, de nem, mert "ő ért hozzá", (mintha én valami hülye lennék). Jó. Visszajött a net, megint szarakodott, 20.-án felhívtam őket, hogy gebasz van továbbra is. 28!-án tudtak kijönni (pedig bőven volt még 72 órányi hétköznap 24.-éig. Egész ünnepekben szar volt a net. Óránként szakadt.
    Kijöttek, modemet cseréltek, utána továbbra is szar volt. Szilveszter után felhívtak őket, hogy mehetnek a picsába, mert végre van digi.

    Ennyit a minőségről. Mentségükre szóljon, hogy régebben még a 5-15-30 és 60 gigás korlátos időkben és utána is jó darabig tényleg megbízható volt, de ennyi pénzért ilyen sebességeknél el is várom.

    Digim még csak 4 hónapja van, azóta 5 alkalommal volt, mikor szakadt, kétszer 1 óra múlva visszajött, egyszer (akkor jelezték is az oldalukon, hogy karbantartás várható) 3 óra múlva, a maradék két alkalommal pedig azonnal reconnectelt is.

Új hozzászólás Aktív témák