Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #171 üzenetére

    Én ezt értem, ezzel nem is vitatkoznék.technikailag ok, egyszerűbb az élet vele stb. De a Piac mást mutat.Maga A VGA rész ugye különvált, mégis veszteséges. Tehát hiába jó minden afejlesztőknek ha a Piac mást mutat, folyamatosan csak veszteség termelődik.meddig lehet ezt így kihúzni?2015 első negyedévhez képest további 12%-kal kevesebb bevétel, 110 millió dolláros veszteség. Az egyedi chippekkel, SOC -okkal foglakozó részleg, 25% veszteséget termelt, ami hatalmas.

    Én piacilag konzolgyártóként rizikót látnék befektetőként az AMD ben, nem csak üzletet..

    Z1ON(#173): Természetesen a piac ezt diktálja most a konzolokkal, hogy ez a megoldás jó most( persze ez kizárólag a fejlesztőkre igaz, mi userek inkább a másik irányba való elmozdulást láttunk eddig grafikailag, talán most kezd beérni a dolog)
    Ettől függetlenül nem tudhatod , milyen kutatások folynak a háttérben és milyen nem GCN irányú lehetőségek adódnak a jövőben. Ezek a kutatások akár értelmetlenek is lehetnek sajnos, mivel piacilag , most mindenkinek a GCN-t kell erőltetni, mert az kifizetődő. Ez az irány amit követni kell akár 10-15 éven át, de ez sem lehet korlátlan lehetőségű sebességben, vannak határai, mint ahogy ez kiderül már 3 GCN verzió alatt .
    Nem tudom mi történik, ha esetleg 5 év múlva becsődöl az AMD és egy másik gyártó nem kíván GCN alapú APU -val vagy GPU val jönni, hanem más egyedi elképzelése lesz, amit szintén végig akar erőltetni a világon, úgy mint ahogy ez most folyik. és ebből az userek megint azt veszik észre, hogy nem megy ez a játék jól, vagy meg kell várni az új Dx verziót, stb.
    Előnyösebb, ha egyszerre több szereplő van a piacon többféle architektúrával a piacon konzolban, mert a gyártók és a fejlesztők kénytelenek jó motorokat írni egy egy adott gépre, hogy visszajöjjön az ára a befektetésnek.. Ez csak az én józan paraszti gondolkodásom.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák