Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz fatal` #125 üzenetére

    Még. Kell még 10-15 év hozzá. Egyre inkább eltolódik a világ otthoni felhasználása a számítógép=internet vonalra, onnantól meg már mindegy a legtöbb embernek, hogy milyen eszközről csatlakozik a hálózatra, mert elég, ha rá tud kötni egy nagyobb kijelzőt meg valami billentyűzetet, pontosabban be tudja tenni a dokkolóba (vagy csak lerakni az asztalra, hisz vezeték nélküli technológiáké a jövő) a hordozható eszközt és kész. Nekem sem tetszik, én is jobban szeretem saját magam kiválasztani, hogy mit akarok használni, akár alkatrészenként összerakni a PC-t, notebookot is jól megnézem, hogy mi van benne, illetve ugyan így magam telepítem az op.rendszert és a szoftvereket, saját ízlésem szerint, de nem ez lesz a jövő. Mi még megtehetjük (ha nem emelkedik az egekbe az ára a PC alkatrészeknek a jövőben, bár ez elég sanszos, sőt a mai értelemben vett notebookok és laptopok árai is gyors emelkedésnek indulhatnak, amint elterjed a cloud computing), hogy maradunk olyanok, amilyenek, de a legtöbbeknek erre nincs igénye és nem is érdekli. Nekik pont az kell, hogy adjanak a kezébe egy dobozt, rajta fix OS-szel és szoftverekkel, esetleg alkalmazásboltból bővíthető egyszerűbb programokkal és játékokkal, és pont.
    Jobb lett volna, ha inkább a széleskörű tájékozottság és nagyfokú rugalmasság felé fejlődik a társadalom és az oktatás is erre tanít, de a teljesen rugalmatlan, szűk célirányos haladás lett ehelyett, aminek az lenne az alapötlete, hogy egy embernek csak egy dologhoz kell értenie, másról fogalma sem kell, hogy legyen.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák