Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xero

    nagyúr

    válasz ViZion #31 üzenetére

    Ha volt YouTube és Gmail/Google+ accountod külön, majd a megegyező login miatt mergeelte, akkor bármikor van lehetőség account switch-re a lenyíló menüből.
    Ott lesz minden régi dolgod, a YouTube accountod alatt.

    Engem is bosszant a dolog.

    Hajlamos vagyok early adopterkedni, így volt videom még Google Video-n, YouTube-on is. Az elején volt Gmail accountom és G+ is.
    Viszont ma ott tartok, hogy ami az elején jónak indult, az accountok összevonása, az kezd egyre terhesebb lenni.

    A G+ accountot szeretném megszüntetni, de erre valós lehetőségem nincsen. A Gmail accountokat (csak magán levelezések) szépen migrálom át iCloud-ra.
    Bizonyos szolgáltatásokat továbbra is szeretném használni, de elkülönítve. Mehet a Gmail accounthoz, a docs, maps, play music, viszont a YouTube-ot jobb lenne a régi felhasználóval továbbvinni, de iCloud domaines emailcímmel.

    Nehéz és túlbonyolított lett ez a nagy egyszerűsítés.

  • Xero

    nagyúr

    válasz ViZion #45 üzenetére

    Na igen.
    Úgy néz ki a dolog, hogy csak G+ user lehet YouTube channel manager/tulaj etc.
    Tehát ha nem is vonod össze (nekem sincsen), akkor is kötelező egy G+ account, hogy managelni tudd a csatornát. Gusztustalan dolog, de ez van.

    (#48) atiapa: A vicc az, hogy ezek szerint nem csak én gondolkodom így. Meg voltam elégedve a Gmail szolgáltatásokkal, igaz szökőévente egyszer láttam a web felületet, de működött.
    Az irodai megoldások is bőven jók privát célokra, az iCloud még nem tart ott megosztás szinten.
    A YouTube is jól működött.

    Most a nagy összevonásokkal pofáncsapták az egészet. Nemrég kellett talán egy AdWords fiókot szétszednem, de mire eljutottam az unlink-törlés csodás beteljesülésig az AdWords-AdSense-Analytics bermuda háromszögében, addig kétszer is megvakartam a fejemet.

    Piszok nagy kuplerájt csináltak.

    Annak aki newbie, és csinál egy accountot, majd szépen belakja az egész ökoszisztémát, ahogy azt ők kitalálták, annak működhet. Viszont aki már rég használja a szolgáltatásokat, akár külön-külön is több accounttal, annak csak a fejfájást hozták meg.

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz #16820480 #73 üzenetére

    Én azért továbbra is Disconnect és Facebook Disconnect extensionökkel böngészek.
    Nem zavart a G+ account, de twitter mellett kb semmi haszna számomra. Pont ugyan arra is tudom használni, így jó ideje nem használtam.

    A gond inkább az, hogy a YouTube eddig relatív függetlensége szűnt meg. Lehetőség sincsen külsősként managelni a saját csatornákat. Mindenképpen muszáj belépni. Na ez a gond az én szempontomból.

    A YT csatornámnak pl csak félig van köze a magán dolgaimhoz, de nem egy emberke van akinek semmi. Nekik csak teher szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák