Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz e=mc² #65 üzenetére

    Ezt azert gondold at...

    No akkor légyszíves mondd el nekem, hogy abban az esetben (előző példánál maradva) ha pistike letölti a photoshop -ot, amit soha az életben nem venne meg, (mert egyszerűen számára elérhetetlen, de még ha belerokkanva meg is tudná venni akkor is aránytalanul drága, tehát ha nem tölti le, akkor legjobb esetben is egyszerűen nem használja) és tanul rajta, akkor egészen pontosan milyen kár éri a gyártó céget....
    Véleményem szerint, mivel pistike soha nem venné meg a programot, az "elmaradt haszon" egészen pontosan 0 azaz NULLA usd, huf, vagy bármely más valuta....

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz e=mc² #101 üzenetére

    Joga akkor lesz ra, ha megveszi. Az teljesen elhanyagolhato tenyezo, hogy mire is hasznalja.

    Én nem a jogokról beszéltem, hanem a nemlétező anyagi kárról, amellyel kapcsolatban mindenféle hatalmas, fiktív összegekkel szoktak dobálózni a jogvédő cégek...

    Tfh (#2) van egy sajat magad irt program, amit te terjesztesz (vagy a kiadod). Kar er-e teged, ha a fent emlitett Istvan a te programod ugy szerzi be, telepiti, majd hasznalja, hogy nem folyt be a neked jaro dij/ar/akarmi.

    Ha játék software -t írok, akkor igen, de csak akkor, ha pistikének tetszik a program, és ennek ellenére nem veszi meg. Ha ugyanis nem tetszik neki, akkor egyébként sem vette volna meg. Ha vállalati software -t írtam, vállalati felhasználóknak, ilyen árazásban, akkor egyértelműen nem, mert ezt nem is tudná megvenni pistike. Érted? Ha viszont lewarezolja, és minden kis pistike ezt kezdi nyúzni, akkor örülök majd neki, mert ezzel megszilárdíthatom a software -em helyzetét a későbbiekben, mivel a sok kis felnövő pistike ezt fogja ismerni, és kívülről fújja majd a nevét és a kezelését, (miközben a himnuszt pl nem fogja tudni, mert az iskolából is kimaradt, amikor otthon nyúzta a software -emet.. :D )

    Csak meg egy pelda erejeig: Lenyegtelen, hogy ki, de valaki lewarezolja a Diablo 3-at a megjelenese utani napon. Kar erte-e a fejlesztot, a gyartot, a kiadot?

    Valószínűleg nem, mert a rajongók a hálózati játék reményében, valamint egyszerűen azért mert rajongók, meg fogják venni a programot...

    Aki pedig nem venné meg, az pedig megint nem vásárlóerő... Érted?

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Zeratul

    addikt

    válasz e=mc² #146 üzenetére

    De tényleges pénzben mérhetően csak ez jelenik meg veszteségként, az első esetet akár mennyire is szeretnék mindenféle adatokkal bebizonyítani ténylegesen nem lehet mérni. Olyan mint ha nyitva hagyom az autóm benne a kulcsal forgalmival pénzzel. Mekkora kár ér?

Új hozzászólás Aktív témák