Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz WonderCSabo #45 üzenetére

    "Asszem értem, mire akarsz kilyukadni, de tisztáznád biztonság kedvéért?"

    Elsősorban a filmek (műsorok) java része ostoba klisés szar, így nem is áldozok rájuk időt, hacsak nem tudok egyben angolt gyakorolni. És ez nem csak a filmekre vonatkozik, de az ismeretterjesztőkre (amit átadnak információt 60 perc alatt, jobbára 5x megismételve u.a.-t, azt neten 10 perc alatt megtudom, és +15 perc alatt nem olyan felületesen ahogy a TV-ben), hírekre (át kell szenvednem magam rakás híren, ami nem érdekel), stb. Tehát számomra amivel arra tudnának sarkallni, hogy egyáltalán legyen TV-m, az elsősorban a műsor színvonala lenne. Persze az idióta reklámok miatt még mindig gáz a cucc... az ember nem győz a kussoltató gomb után nyúlkálni.

    Másodsorban, ha már TV, néha megkérnek, hogy állítsam be a TV-t/beltérit... na, eddig láncban 3 helyen voltam, ahol képtelenség volt elérni, hogy a műsorok közti váltáskor a kép oldalaránya mindig automatikusan megfelelő maradjon. Ebből egy olyan volt, hogy kézileg sem lehetett megszüntetni, hogy a kép nyújtott legyen (4:3-as készüléken 16:9-es film). Azért ez eléggé csúnyán "fail" az egész TV-s iparra nézve. Persze majd csak kinövik... de szóval ennyire érdekes számu(n)kra a minőség.

    Aztán ami TV és mozi is: számomra egy SD -> HD-hez hasonló előrelépés lenne egy 24 fps -> 48 fps. Főleg hogy most már meg volt a SD -> HD, talán ezt kéne következőnek meglépni, nem Super-hiper-ultra HD-ra áldozni a sávszélességet. Persze tudjuk, van utólagos megoldás erre a készülék szintjén, de... hát nem tudom, az valaha feleslegessé teszi-e ezt.

    (Ja... másik, hogy pár hónapja a UPC nyomja ezeket a HD-képes beltériket, és ismerősöm pl. azt hitte, hogy akkor ő már HD-t néz, mert hisz a TV-je is HD-s. Istennek nem hitte el, hogy ez nem HD... Aztán a végén felhívta a UPC-t, aztán megtudta, hogy jaaa hát még nincs HD-s adás. Na, ez a placebo effekt. Én szemét meg elrontom az örömét... :DDD)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák