Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz WonderCSabo #4 üzenetére

    Egész jól saccoltam:) így nem csodálom már, hogy miért nyomatják a 3D-t. A quadHD-t már nem sokan fogják megvenni, hisz a fullHD-vel a minőség kb rendben van.

    Talán marketingszempontból kicsit korán is kezdték a 3D őrületet, hisz még a 1080p sem terjedt el. miazmiaz, tán csak nem verseny van ;] ?
    Persze a 3D-t lehet még ragozni, először active shutter sz@r szemüvegekkel, aztán jobb szemüvegekkel (darabja 100-200€ ugyebár), később polarizációs technológia, majd szemüveg nélküli - ezt szépen kb ilyen sorrendben lenyomják a kedves vásárló torkán.

    Ha mindez megvolt (kb 2016) akkor jöhet a quadHD-3D először szemüveggel...

    Apropó, hogy haladunk a holografikus tárolástechnológiával vagy a piszokolcsó flash-el? mert ugye valamin tárolni is kéne a 32 megapixeles videót :U :F

    Amúgy gratula a kamera gyártójának, még fényképezőgépben is nagyon ritka az ilyen felbontás.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • ddekany

    veterán

    válasz WonderCSabo #4 üzenetére

    Hát, ha megnézel kalóz kópiákat (már a minőségüket), és a hozzájuk fűzött megjegyzéseket (A10/V10 kifejezetten elbénázott kópiákra), meg eleve bele gondolsz, hogy ezt aki feltöltötte megfelelőnek találta, akkor sejthető, hogy a legtöbb embernél már a DVD is feleslegesen jó volt. Ugyan ezt a következtetést le tudom vonni a tipikus irodai/otthoni felhasználók monitorbeállításait elnézve, vagy hogyan reagálnak emberek hibásan legyártott plakátokra/kiadványokra (nem látják rajta). Persze miért is szívjon az emberiség maradéka a 80% vizuális téren tompa miatt... csak azt akarom mondani, hogy a HD-t is csak a marketing nyomta le az vásárlók 80%-ának torkán, ők semmit nem profitáltak belőle, max. a placebo effekt működött. (Egyébként is, a TV-nek/házimozinak HD óta a legkisebb gondja a felbontás szerintem...)

Új hozzászólás Aktív témák