Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz lajthabalazs #22 üzenetére

    Kissé túlgondolod a témát. Ugye nem mondod komolyan hogy valaki cigerattacsikekket fog gyűjteni meg szemetet guberálni? – Erre nem kell válaszolni.
    Másrészt, az IRL adatgyűjtés csak feltételes és sokkal jobban kivédhető, míg az elektronikus valójában megtörténik jelen pillanatban is.
    A rendszámommal nem sokra mennek, megtudhatják belőle a személyes adataimat, feltéve ha az én nevemen van az autó. Mert ugye ezzel is lehet trükközni. De ha nem is trükközök, a személyes adatok önmagában még kevés.
    Rendezvényeken a belépéssel elfogadod hogy fotó/videó stb. médium készülhet rólad. De ezt nyíltan a tudomásodra is adják.

    Viszont elektronikus oldalról már más a helyzet. Először is szögezzük le, hogy én nem használok semmilyen faxbúk, meg gúgel szolgáltatást (a keresőt kivéve, azt néha szoktam), illetve közösségi oldalakat sem, leszámítva ezt a fórumot.

    Én valamennyire el tudom kerülni az adatgyűjtést, de egyre kevésbé. Pl. ha a nem gmail-es címemre ír valaki de gmail-ről, a gúglinak már tudomása lesz az én külső email címemről, illetve hogy mit írtak nekem.

    Mivel nekem tudomásom van erről a disznóságról így nem is írhatok gmail-es címre, mivel azt is elemzi a google. De eleve nem is kellene tudnom mivel nincs is gmail fiókom, így én nem fogadtam el a gúglinak a felhasználási feltételeit, illetve nem is volt rá még csak lehetőségem se, azzal hogy gmail-es címre írtam vele üzenetet, ellenben a gúgli sunyi, hitvány módon mégis gyűjti / felhasználja az adataimat, bárminemű hozzájárulásom nélkül. Ugyanezt be lehet helyettesíteni a faxbúkhoz is. Ez egyébként egy rendkívül súlyos probléma, de sajnos az emberek nagy része annyira suta és/vagy meg van vezetve, hogy ezt nem látja be.
    Meg mint már írtam, ennek következménye lesz.

    Az ingyenesség meg nem azt jelenti hogy szabadon vissza lehet élni az adatokkal.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák