Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Blindmouse #7 üzenetére

    Áh, egy szavukat se hidd el. Simán odahazudnak bármit. Egy új termék megjelenése előtti napon is simán azt mondják, hogy vedd csak meg nyugodtan a régi változatot, nem várható új verzió. Igen komolyan fellépnek a netoldalak ellen is, ahol a véletlen idő előtt kiküldött új hardverek képét közzéteszik.

    Írtam egy kommentet a blogon is erre [link], ahol épp a nagy kereslet miatti dologra hivatkoznak.

    Magyarul kb annyit jelentett a kommentem, teljesen laza és nem sértő stílusban, hogy "ez inkább egy üzleti döntés, hogy az olcsó konkurensek elől elvegyék a szelet, de közben a compute module-nak se keltsenek konkurenciát. Olyan olcsón adják a zerot, hogy meglepne, ha bármi profit lenne rajta az alapítvány számára. Egyénileg bárki hamar hozzájuthat egy-egy zerohoz."

    Természetesen, nem is számítotam másra a korábbi tapasztalatok alapján, ezt cenzúrázták, nem engedték a kommentet megjelenni. A fórumon is simán kitörölnek mindent, ami nem passzol a marketinghez.

    Nagyon kemény üzlet ez. Ott mást jelent az alapítványi forma. Már úgy 6-7 millió font megtakarítása van az alapítványnak az éves beszámolók alapján. (a 2015ös beszámolóban 4.5 millió volt és évente úgy másféllel nő) Támogatást csupán néhány 10, max 100 ezer fontnyit kaptak összesen, a többi mind a profitból megmaradt rész a költségek, kampányok és a ráfizetéses zero terjesztés után.

    Természetesen csak annyit dobnak piacra, hogy mindig épp úgy érezd, hogy lemaradsz. A csupasz verzió a beetetés, a többi készletet pedig aranyárú kiegészítőkkel adják mindenütt.

    (#8) Zirowe
    a két britt boltból 4 font körül van a zero, 9.6 a zero w és 4 font körül van a szállítás levélként.
    szerk: igen, csak egyet, ez igaz. Így dupla szállítás ha kettő kell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák