Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    válasz dabadab #78 üzenetére

    Nem értem, miért kellene bármit bizonyítanom, vagy promózni a blokkláncot.

    Személyes érdekem nem fűződik ahhoz, hogy elterjedjen a blokklánc vagy az okosszerződés. Technológiailag érdekel a dolog, hogy mi lesz belőle, hogy el fog-e terjedni.

    Nagy vonalakban Te csak azt írtad le, hogy a doksik aláírása jelen esetben is egyszerű folyamat, ami tény.
    Semmi más konkrétumot nem írtál. Csak felém jelezted, hogy írjak konkrétumot :D

    Bevallom, hogy nincs konkrét koncepcióm arról, hogy hogyan strukturálódna a dolog.
    Az tény, hogy infrastruktúrailag fejleszteni kell hozzá. Invesztálni, hogy a decentralizált hálózat pl kormányzati szinten is működőképes legyen, valamint az elérhető adatokat és technológiát kezelni tudják központi és egyéni szinten is.
    Pl a coin-oknál már van olyan, hogy az egész pénztárcád egy usb-n működő kis "virtuális gépen" van. Nem kell hozzá külön sz.gép, hasonló mint a kis USB-s bányászgép, de más a célja. Tud NFC-t is, így fizetni is lehet közvetlenül vele. Szinte úgy működik mint egy aktív bankkártya. Kb én is csak ennyit olvastam róla fél éve, ha megtalálom belinkelem, de annyira a coin nem érdekel, hogy elmentettem volna.
    Hasonló megvalósítási alapon tudna működni akár kormányzati szinten, egyénekre leszabva. Mindenkinek lenne egy saját kis "virtuális gépe" fizikailag, felhőben...stb. vagy épp csak a pályázatoknál, a pályázati résztvevőknek.

    Szerintem a blockchain jelenleg infrastruktúrális fejlődési fázisban van, hisz a bitcoin megjelenésekor sem számítottak arra, hogy lesznek majd smart contractok használatban, kifejlesztve, elméletben létezett, de a gyakorlatban nem.

    Ezért is kutatják, fejlesztik és figyelik a fejlődését az egész technológiának.

    Az pedig teljesen jogos, hogy a legtöbb blokkláncos fejlesztés amivel promózzák a marketingesek (taxi, ételrendelés és hasonlók...stb.) egy nagy baromság.

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák