Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Ahogy elnézem ez is csak a nagyok sajátja, brutál gépekkel. Az otthoni usereknek nem igazán éri meg bányászni. Ettől még az is jövedelmezőbb lenne, ha a BOINC-ért fizetnének vagy pl. torrentért, megosztott terabájtonként részesülnél mondjuk 100 dollárban. :U

  • Penge_4

    veterán

    válasz Geller72 #21 üzenetére

    10k-ért hogyne érné már meg? Ha simán megy a gép ingyen pl. torrent miatt, valamennyit akkor is fizetsz érte, tehát csak a többletköltséget számold rá. Meg áramszámlába is csak a gép fogyasztását, nem a teljes havi számládat, amiben benne vannak a háztartási gépek meg minden.

    (#15) Indy69: Dehogynem. A fájlmegosztókkal is azok jártak jól, akik idejében elkezdték és nagyban (autoposter) tolták az "ipart" és zsebre tettek belőle heti 800-1000 dollárokat.

    (#12) Spirit: Nvidia miért nem jöhet szóba?

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Phvhun #20 üzenetére

    És azt mégis hogyan?
    Jelenlegi Bitcoin Árfolyam: 27591 Ft / bitcoin

    Ha egy kulcsért 50-et kapsz, az 50x17591, azaz 879 550 HUF. Ismétlem: egyetlen kulcspár, ami jelenleg 50 bitcoin-t ér. Ez pedig már éves fizetésnek se rossz. :DDD

    (#25) Spirit: Az fasza. Bár ahogy devast is írta, célhardverrel érdemes, ami 5W-ot zabál.

  • Penge_4

    veterán

    Leginkább 2011-ből származó infókat találtam. Valaki felvilágosítana, hogy jelenleg hogyan tárolják a blokkláncokat? Mert ez alapján nem szeretném, ha a gépemen közel 7 gigányi felesleges cucc tárolódna a kliens mellé.

    Meg lehet-e a klienst úgy konfigurálni, hogy takarékon pörögjön (tehát ne főzze meg sem a CPU-t, sem a GPU-t), ezzel persze csökkentve a teljesítményt, de amolyan "ingyen lottó" hatást okozva, hogy ha már úgyis megy a gépem, legalább legyen rá esélyem, hogy egyszer valamikor 50 BTC-t zsákmányoljak? :)

  • Penge_4

    veterán

    válasz LLam #34 üzenetére

    De volt róla szó még a 2011-es írásban (amikor még csak 350 mega volt), hogy a későbbiekben ez normálisabban lesz tárolva, mert ma még "csak" 7 giga, jövő hónapban 10 giga, jövőre ilyenkor pedig már 30 giga.

    Vagy vegyek egy terabájtos vinyót csak azért, hogy ezt a klienst rátelepítsem a sokgigás, folyamatosan növekvő adatbázisával együtt?

    Egyébként azt olvastam, hogy a kliens is tud bányászni, de egyelőre (szintén régi írás), csak CPU alapon, ami ma már nem működik és azért kell külön szoftver, hogy GPU-val tudj bányászni.

    Egyébként meg sok vesztenivalóm nincs, mert pénzem nincs deposit céljából, szóval csak a withdraw jöhet szóba, ha valami módon tudok valahogy pénzt csinálni vele. Egyelőre viszont még azt se tudom, hogyan tudnám a legegyszerűbben eljuttatni (ha arra kerül a sor) magamhoz, kézzel fogható HUF formátumba.

  • Penge_4

    veterán

    válasz csaba951 #41 üzenetére

    Minél többet olvasgatok róla, annál világosabb, hogy mekkora piramisjáték ez az egész.

    1. "Akik elsőként csaptak le a bitcoinra, azok azért gyűjthettek össze belőle sokat, mert vállalták azt a kockázatot, hogy egy még nem bizonyított technológiába fektessék a pénzüket." > Kamu! Nem kockáztattak ők semmit (maximum a gépidőt, amit sokan ingyen megtesznek, hogy seedeljenek például. Ha meg valakinél állandóan megy a gép, akkor felesleges a 8 óra alvás idejére kikapcsolni, mert hamarabb bedöglik. Főleg a vinyónak nem tesz jót a sok felpörgés, de az áramkörök sem értékelik az évi 365 extra elektromos impulzust), csak jó időben voltak jó helyen és beálltak bányászni akkor még dzsunka otthoni vassal és dőlt a lé, amit később szórhattak, mint a srác, aki 2010-ben még 10 000 bitcoin-t költött pizzára.

    2. "Piramisjáték az, ahol az alapító profitot ígér a befektetőknek. A Bitcoin semmi ilyesmit nem ígér." > Nem-e? A sok hangya tartja fenn az egész lufit és azok keresnek, akik a legbrutálisabb cuccokkal nyomulnak. Ha ez véget ér, a Bitcoinnak is annyi. Aki még idejében beváltja dollárra vagy valami más valutára az nyert, a többieknek odaveszik minden munkájuk.

    3. Az elfogadóhelyek nem fognak szaporodni, mert egyrészt épp ez a bizalmi marhaság, amiről a magyar oldalon is oldalakat rizsáznak az, ami lehetetlenné teszi. Ugyanis third-party kapitalista központi cég ide vagy oda, pont a refund teszi például megbízhatóvá a webes fizetést. De még annak ellenére is sokan utánvéttel kérik. Majd ha látom, saját kezembe fogom az árut, akkor mehet a KP.

    Az lesz a sorsa ennek is, hogy majd bekebelezi 1-2 nagyobb felhős cég, mivel az ember nem fog 7+ gigányi, folyamatosan növekvő adathalmazt tárolni a gépén.

    Ráadásul minél inkább növelik a difficulty-t, annál több bányász fogja abbahagyni és minél többen használják, annál lassabb lesz az egész rendszer, aztán nemhogy 10 percbe, hanem órákba fog telni, mire megérkezik a pénz. Végül csak pár gigaszerverparkkal és atomerőművel rendelkező bányász fog maradni (valahogy kísértetiesen emlékeztet a kapitalizmus végső szakaszához az összeomlás előtt, amikor csak pár oligopólium marad életben és ők fedik le az egész rendszert).

    "Blockchain.info transactions are free of charge. However the bitcoin network may require an additional Miners Fee which affects the speed your transactions are verified and helps support the network. Change the settings below to alter the default Miners Fee Policy."

    Így meg aztán tényleg nem lesz infláció... Á, dehogy.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Pug #45 üzenetére

    "A tözsdei árfolyammozgásokból születő összeg esetén sem igen van valós tartalom a "született" összeg mögött."

    A tőzsdén nem születik pénz. Egy nullszaldós játék. Akár veszel, akár eladsz, valamilyen mértékben (a befektetett összegtől és a tőkeáttételtől függően) hatással vagy az árfolyammozgásra.

    (#44) Phvhun: Azóta már rájöttem. Még pár hónap és már a captchafejtés is jövedelmezőbb biznisz lesz. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz gyuszi78 #62 üzenetére

    Az FPGA már elavult. ASIC-ban kell gondolkodnod, hogy legalább a befektetett pénzed visszajöjjön. Abból is a 1500GH/s változat.

    (#58) Geller_1972: Azt nem mondtam, hogy érdemes otthoni géppel elkezdeni, csak azt, hogy azért az áramszámla nem vinné el az egészet. És ha így számolsz, akkor gyakorlatilag minden extra pénz megéri. Mert legalább a géped működési költsége ingyen van + amit még keresel felette az a bónusz.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Geller72 #64 üzenetére

    Én is így gondoltam + nem árt a kényelmi tényezőt is beleszámolni.
    1. Milyen a hőmérséklet otthon. Az őszi, téli és kora tavaszi időszakban egy nem déli fekvésű családi házban légkondi nélkül is bírja normális hűtéssel. De nyáron már ott is oda kell figyelned. Panelben már nem célszerű, mert ha nem a nyár miatt van 30 fok, akkor a távhő miatt (bár akkor legalább az ablakot kinyithatod, akkor viszont a porszűrő lesz fekete a szmogtól). :DDD
    2. Mennyire zavar a ventillátorok hangja. Ha egy szobában vagy a géppel, esetleg a fejednél van éjszaka.
    3. Mennyire hátráltat egyéb teendőidben. Ha a GPU le van terhelve, még egy filmet sem tudsz megnézni akadásmentesen. Ha sokmagos CPU-nál átszervezi ilyenkor a terhelést a többire, akkor még akár böngészni, e-mailt olvasni is tudsz, mivel a böngésző úgyis csak egy magot használ.

    Ezért jobb minden szempontból egy alacsony fogyasztású céleszköz, mint az ASIC.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Agyzuzo #69 üzenetére

    Hát nem sokat olvasgathattál pedig, ha ez számodra kérdés...

    Egyrészt az áramot nem mondanám szűkösnek, mivel a megújuló energiaforrásoknak köszönhetően hatalmas potenciál van benne.

    Másrészt elmagyarázzák, hogy a jelenleg működő jegybankok jóval több erőforrást emésztenek fel, ha nem is villamosenergiában mérve.

    Harmadrészt azt is elmagyarázzák, hogy mennyi lehetőség van ebben az új fizetőeszközben, ami miatt akár egy globális fizetőeszközzé válhat. Gondolj bele, ha csak az interneten is (elvégre eldugott falvakban nem holnap fogják elkezdeni használni), de nincs többé hitelkártyás szenvedés, Paypal, Alertpay, WebMoney, Neteller meg még tökömtudja mennyi ilyen, egymással sem kompatibilis csökevény létezik. Ráadásul olyan uzsoradíjakat számolnak fel, hogy párezer forintos tételben nem is érdemes foglalkozni vele, csak ha valaki tényleg 100 000+ HUF körüli összeget forgat benne havi szinten.

    És ahogy már statisztikákkal is bizonyították, sok ember nem azért nem fizet akár 1 centet sem valamiért, mert sóher köcsög, hanem azért, mert bonyolult és körülményes az egész, ráadásul nincs egység és egy központi rendszer.

    A Bitcoin anélkül létrehozhatja ezt, hogy monopóliumtól vagy hirtelen összeomlástól kéne rettegni, mivel decentralizált és nyílt forráskódú az egész.

    Ha tényleg elterjedne, akkor sokkal jobb világban élhetnénk. Bár még idő kell, mire rendesen kiforrja magát. Pl. ez a jelenlegi "mindenki tároljon 7+ gigás adatbázist" kérdéskör is elég aggasztó.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #41635072 #71 üzenetére

    "Lehet h ket perc mulva semmit sem er az ott elhelyezett vagyonod a hatalmas stabilitasnak koszonhetoen...."

    Kb. annyira esélyes ez a forgatókönyv, mint az, hogy két perc múlva megszűnik a Bittorrent protokol és nem tudsz majd rajta keresztül letölteni semmit.

    Ellenben gazdasági világválság már kettő is volt, az utóbbit még éppen nyögjük. Ráadásul ha valami barom valami marhaságot mond elég ahhoz, hogy inflálódjon a pénz. A bitcoin nem tud inflálódni. Az értékéből maximum akkor veszít, ha sebezhetőnek bizonyul a protokol, de azt is csak azért, mert többen váltják vissza a pénzüket más valutákra (ami persze nem sebezhető, á, dehogy, Soros György sem döntötte be majdnem az angol fontot), de ennyi.

    A Bitcoin gyakorlatilag olyan biztonságos, mint az arany. Persze azt a tényt leszámítva, hogy digitális, de feltételezem te sem írod le papírra tollal a sok 1-est és 0-t (sem a szoftverek forráskódját), hanem bízol abban, hogy az internet létezni fog holnap is és azután is.

    Ha meg valamilyen oknál fogva mégis egycsapásra megszűnne az internet, szerintem nagyobb gondunk is lenne, mint az, hogy oda a pénzünk.

    (#72) Agyzuzo: Az internet maga is nyílt és decentralizált.

  • Penge_4

    veterán

    válasz dabadab #75 üzenetére

    Világosít már fel, hogy a jelenlegi pénzek mögött mi áll fedezetként? Már aranyfedezet sincs. Mellesleg maga az arany is csak azáltal vált értékké, hogy elfogadták az emberek, mint értékmérőt. Anélkül maximum ipari célra jelentene bármi értéket, de még a réztől és az alumíniumtól is kevesebbet.

    A Bitcoin is azáltal válhat széles körben elfogadott értékmérővé, hogy széles körben elfogadják. Ilyen egyszerű.

    És minden pénznek van digitális formája is, ami ugyanúgy 1-esekből és 0-kból áll, mint bármilyen digitális valuta, amit például feltöltesz Paypal-ra. Ma már a legtöbb ember egy chipkártyára kapja a fizetését 1-esekben és 0-kban és abból veszi a kenyeret, abból fizeti a rezsit és abból vesz ki kp-t az ATM automatából.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Gabás #80 üzenetére

    Erre egészen addig van reális esély, amíg nem terjed el annyira, hogy ne lehessen betiltani. Ha eléggé elterjed, akkor ugyanannyi hatása lenne, mint annak, ha Obama és Barosso bejelentené, hogy holnaptól sem az USA, sem az EU területén nem vehet senki levegőt, csak aki fizet érte a legközelebbi adóhivatalban.

    Az emberek ugyanúgy használnák a Bitcoint, esetleg még nagyobb nyilvánosságot kapna, ami miatt még többen váltanák bitcoinra a pénzüket, továbbá masszív népharagot szülne.

  • Penge_4

    veterán

    válasz dabadab #83 üzenetére

    "bar nem pont ugy, ahogy Penge_4 gondolta"

    Miért? Az arany is ugyanúgy deflációs pénz, ahogy a Bitcoin.

    "persze az aranynak itt is hatalmas elonye van, mert sokkal tobben gondoljak ertekesnek, mint a BC-t"

    Nyilván az ókori embernek is idő kellett, amíg elfogadta azt a rosszízű sárga fémet az akkoriban sokkal kézenfekvőbbnek tűnő zsák gabona és teve után. A megszokás bizony nagy úr, de a fejlődés mindig utat tör magának.

    A hitelkártyákkal (digitális pénz) is eleinte szkeptikusak voltak az emberek, aztán a kényelmi tényező miatt az is elterjedt szépen lassan. Emlékszem még alig 10 éve is mennyire ellenezték sokan olyanok, akik ma napi szinten kártyával vásárolnak.

    (#84) julius666: "előbb-utóbb megüti majd a szervek ingerküszöbét és kérdéses mennyire fog pénzmosásnak számítani a használata (amire megjegyzem egyébként a többség ténylegesen használja is)"

    Mutass már 1-2 kicsi kaszinót leszámítva olyan helyet, ahol elfogadják. Egyelőre még a warezipar és a pornóipar (ami a legtöbb fejlett országban nem illegális teljesen, csak határeset, de pl. a Kovi kategória már legális és adózott) nem kapta fel.

    Egyébként olvasnivaló: [link]

    "Szerk: most olvastam csak hogy már írták előttem. Frissítenem kéne hsz írás előtt mindig."

    Akkor nyomj egy +1-et erre, hátha növekszik a prioritása és előbb megvalósítja Parci.

    (#85) dabadab: És ezen a téren miért ne szállhatna versenybe a Bitcoin, ha elég sokan kezdik használni, aztán szépen lassan csak az elektronikus fizetési szolgáltatásokat váltaná fel? Ha nagyobb webshopok és aukciós oldalak is elkezdenék támogatni és egyre többen vásárolnának bitcoinért?

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz zone #87 üzenetére

    Azért nem tekinthető "stabilnak", mert kevés helyen fogadják el fizetségként. A régi érmék, festmények gyűjtése sem tekinthető "stabilnak", mert azt is azáltal tudod majd később drágábban eladni, hogy az emberek elmennek az árverésre és egymásra licitálnak érte.

    De ha már itt tartunk, jelenleg az arany is inkább csak befektetés, mert a kínai vagy a piaci árus biztos elfogadná (ahogy a gyémántot is), sőt, örülne is neki, de pl. egy komolyabb, tisztességesen adózó (legalábbis önmagáról ezt sugalló) cégnél, pl. Tesco vagy Auchan lehet, hogy furcsán néznének rád, aztán kihívnák a mentőt, ha pl egy x kilós aranyrúddal próbálnál meg fizetni egy plazmatévéért.

    Ha már nem termelik, még értékesebb lesz (meg most is az, pont azért, mert tudják, hogy 21 millióból nem lehet több belőle).

    Az meg természetes, hogy mozog az árfolyam, de a lényeg, hogy eddig emelkedő tendenciát mutat, apróbb esésekkel. A Facebook hamarabb fog kipukkadni, mint ez...

  • Penge_4

    veterán

    válasz #41635072 #89 üzenetére

    Te meg a tőzsde alapjaival nem vagy ezek szerint tisztában. Ha valaki elfingja magát egy cégnél, már az valamilyen irányú mozgásokat eredményez.

    Nyilván a pénzt az emberek használják is nem csak gyűjtik-gyűjtik, amíg meg nem öregszenek és meg nem halnak. Nyilván vannak olyan alkalmak, amikor baromi sokan váltják át dollárba (mivel ezzel nem tudnak fizetni ott, ahol mondjuk dollárral igen). Ilyenek lehetnek például jeles ünnepek előtt időszakok, stb. Ezzel gondolom nem mondtam újat, de akkor most kapaszkodj meg:

    Önmagát generáló visszahatást eredményez 1-1 emelkedés is, mert sokan vannak, akik ilyenkor átváltják, mert úgy vannak bele "Egyelőre volatilabb, mint a dollár, én meg akár 2 hónap vagy fél év múlva akarok venni ezt vagy azt vagy el akarok utazni ide vagy oda." És emiatt csökken, utána jön a pánikolós hullám ("Jaj, csökken, gyorsan vegyük ki, amíg nem bukunk nagyot."), végül megáll valahol, utána jön a kivárós hullám az oldalzó mozgásnál, majd végül elkezdenek újra vásárolni ezerrel egészen addig, amíg meg nem ugrik drasztikusan a görbe és megint eluralkodik a pánik, hogy "Jaj, jobb lesz résen lenni, mert innentől már egyre nagyobb az esélye, hogy zuhan."

    Minél támogatottabb lesz, annál inkább csökken a volatilitás.

    ps: Az utóbbi esetben a mtGox ledöglése is szerepet játszott meg az időről-időre megjelenő cikkek, de előbbi még pozitív is lehet hosszútávon, mert ráébresztette az mtGox-ot arra, hogy erősítse meg a rendszerét, a többieket meg arra, hogy nem elég egy váltó, lennie kell többnek és lehetőleg szintén stabil alappal. Utóbbi meg mindig van és mindig lesz. Az emiatt keletkező mozgások annál kisebbek, minél jobban bíznak az emberek az adott valutában.

    De valószínűleg ha pl. a Google bejelentené, hogy innentől a Checkout szolgáltatásában támogatja a bitcoint, akkor holnapra már 500 dollár felett lenne. Utána meg megint zuhanna egy baromi nagyot.

    A forint is elég szép mozgásokat produkált simán olyan időszakokban, mikor éppen Viktor nem írta alá az IMF védőhálót, mikor úgy volt, hogy aláírja, akkor emelkedett, mint állat, utána meg megint csökkent...

  • Penge_4

    veterán

    válasz Agyzuzo #92 üzenetére

    "Tudod, olyan ez, mint a CROX, nézd meg a chart-ját, azon is kaszáltak szépen aztán ott is hagyták."

    Tök jó, hogy egy valutát egy szandálhoz hasonlítasz.

  • Penge_4

    veterán

    válasz zone #94 üzenetére

    De értsd már meg, hogy akkorát nem tud esni, ha értéket kap azáltal, hogy egyre többen használják. A hinta is jobban kileng (még a légmozgástól is), ha nem egy 130 kilós ember ül benne, hanem egy 4 kilós csecsemő.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Geller72 #101 üzenetére

    2030-ban lesz 21 millió. Egyébként nem kell névhez kötni, csak tárcához, megtarthatod hosszútávon is.

    Gyakorlatilag viszont van még pár ilyen akciójuk, mint a mai , még az a minimális befektetőréteg is elpártol tőlük és tényleg semmire sem lesz jó...

    Hogy lehet valaki ennyire gyökér, hogy CloudFlare-t használ, amikor az köztudottan olyan hulladék, hogy még a hosszupuskasub.com is rendre ledöglik alatta... Bezzeg a Google meg a Facebook meg tudja oldani, hogy őket ne tudja le DDoS-olni még az anonymous csoport se. De még egy komolyabb banki oldalt, Paypalt vagy Forexnek is csak pár óra lassulást tudtak okozni.

    Ennyit a nagy híres decentralizált, opensource erőről... A TPB-t is hányszor kellett a földbe taposni ilyen-olyan szerveknek, mire végre eljutottak a magnet linkekig? Ráadásul a domainkérdésük még most sem teljesen tisztázott.

  • Penge_4

    veterán

    válasz szilard28 #103 üzenetére

    Már párszor le lett írva a topicban.

    1. Minél kevesebben használják, annál nagyobb a volatilitás.

    "Nem inflálódik? Akkor minek nevezzük azt, hogy egyik héten x bitcoint, a másikon meg 2x bitcoint kell adni ugyanazért a termékért?"

    Az inflációt kevered az egyszerű kereslet-kínálat törvényével. Ilyen alapon bármire ráfoghatod, hogy inflálódhat, de akkor már az arany jobban, mert abból találhatunk még többet, amit ki lehet termelni.

    Itt a valután belüli inflációról beszélünk. Ez nem fordulhat elő, mivel maximalizálva van.

    "az árfolyam egy globális fogyasztói kosár értékének felel meg."

    És ezt mégis hogyan? El kell dönteni, hogy kereslet-kínálatot akarunk, vagy globális diktatúrát, ahol meg van határozva, hogy "ennek ennyi az ára, annak meg annyi".

    Az árak meg sok minden miatt ingadozhatnak valután belül is. Pl. rosszabb lesz a termés, megszűnik egy gyár, elfogy valami nyersanyag, változtatnak a termék összetételén, stb. Rengeteg oka lehet.

    Itt most arról van szó, hogy deflációs pénznél nem lehet azt megtenni, amit megtettek a többivel, hogy gyakorlatilag előre, hasraütésszerűen megteremtették a még nem létező javak értékét. Aztán besültek a próbálkozások. A Holdat sem hódítottuk meg, nemhogy a Marsot vagy a galaxist, az ásványkincsek kitermelésében sem jutottunk annyira előre, amennyire számítottunk, nincsenek mágneses levitációs autók sem, meg még egy rakás dolog, amire anno sokan alapoztak, hogy majd lesz. Hát nem lett. Helyette lett globális felmelegedés meg túlnépesedés.

    Hiába vezettek be kamatot, hitelt meg mindenfélét, ezzel csak késleltetik az elkerülhetetlent. A hagyományos pénzt nem éri meg félretenni, mert nemhogy többet nem fog érni, de az értékét sem őrzi meg. És nem csak itthon (bár itthon extrém mértékben). Az USA-ban sem tudsz annyi mindent venni ugyanannyi dollárért, amennyit mondjuk 20-30 évvel ezelőtt.

    Itt csak akkor fordulhat elő ilyesmi, ha
    1. Elfordulnak az emberek a bitcointól (de miért tennék, ha beválik?)
    2. Valami durva természeti katasztrófa miatt a nyersanyagkészlet erősen megritkul.

    De nem amiatt, mert valami marha több pénzt nyomtat.

    (#104) Phvhun: Nem, csak nagyon fel tudja baszni az agyam, mikor látom valamiben a lehetőséget és a potenciált, majd pedig végignézhetem, hogyan válik szarrá az arany pár felelőtlen, meggondolatlan, naiv ember kezében.

    Kb. ahhoz tudom hasonlítani, mikor bemegy az ember egy lepukkant késdobálóba olyan cuccban/kinézetben, ami miatt tudnia kell, hogy nagy az esélye, hogy kapni fog, majd megkapja az első orrbaverést, utána feltűri az egyik ingujját, megkapja a másodikat, feltűri a másikat, megkapja a harmadikat, felszólítja, hogy a következőnél baj lesz, megkapja a negyediket és csak utána üt vissza. Persze megverik. Aztán visszamegy golyóállómellényben, géppuskával és likvidálja a kocsmát.

    Most (ha elvonatkoztatunk a morális oldaláról annak, hogy egy verés miatt likvidál valaki egy egész kocsmányi embert) kérdem én: Amikor valamiben biztosak vagyunk, hogy számíthatunk rá, miért kell megvárni az első x pofont? Miért nem lehet eleve egy bebiztosított szintről kezdeni a játszmát?

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz szilard28 #108 üzenetére

    A defláció meg ugyanúgy káros, hiszen minek vennél meg most valamit, ha a bitcoin értékének növekedésével egy hónap múlva a felébe kerülne.

    Azért, mert az emberek többsége nem a hozzánk hasonló megfontolt egyedekből tevődik össze, hanem azokból, akik képesek még egy folyamatos árzuhanásban lévő elektronikai cikket is fél évvel a céldátum előtt áruvásárlási hitelre megvenni "Csak mert instant get", és ez még azért a jobbik eset, mert általában kamatmentes. Persze az ellen nem véd, ha váratlan kiadás történik, vagy kirúgják az illetőt a munkahelyéről és onnantól már nem tudja fizetni a részleteket.

    Na meg vannak dolgok, amiket az ember fiatal korában szeretne megélni, megtapasztalni. Biztos szórakoztató lehet akár utazgatni is a világban 70-80 évesen (főleg ha addig elegendő pénzt költött egészséges életmódra és viszonylag jó egészségi állapotban van), de azért az ember fiatalon azt is jobban élvezi. Be lehet iratkozni 40 évesen is az egyetemre (sőt, 90 évesen is), de ugyancsak célszerűbb idejében, a középiskola elvégzése után. Lehet tömegközlekedni is évekig, évtizedekig, várva, hogy majd lesznek jobb, fejlettebb autók és a pénz is deflálódik, de lehet, hogy egy alsóbb kategóriás tragacsnak is nagyobb hasznát veszi az ember perpillanat. Számtalan oka van, miért is költené el az ember a pénzét akkor is, ha megbízhatóbb és stabilabb valuta is.

    Szóval a gyakorlatban kicsi rá az esély, hogy majd mindenki ezerrel spórol. Gondolkozz. Ilyen durva mozgások csak az elején vannak. Ha eléggé elterjed, akkor már alig lesz minimális változás. A deflációba vetett hit azon alapul, hogy a technológia fejlődik, ezáltal többet/jobbat/olcsóbban tudunk majd előállítani ugyanannyi ráfordított erőforrrással.

    Ha stagnál, akkor az árak is stagnálnak. Ha pedig valami természeti katasztrófa miatt csökken, akkor az árak is inflálódnak. De csak és kizárólag akkor.

    Ráadásul ahogy már mondtam, ha nem kell ahhoz sem dollárra, sem euróra átváltani a bitcoint, hogy elkölthesse az ember, akkor már előreléptünk.

    "Egy kereskedő miért fogadná el a bitcoint, ha annak értéke felére zuhanhat bármikor?"

    Egyrészt minél újabb és minél több még a kétely, annál inkább csak a kockázatkedvelő befektetők fogadják el. Másrészt sokan még csak nem is ismerik, vagy tévhitekkel találkoztak vele kapcsolatba és úgy ismerték meg. A kereskedőnek benne forog a tőkéje, ami csak abban az esetben veszik el, ha a bitcoin teljesen becsődöl. Tegyük fel csinál egy rossz üzletet, mert nem spekulál (vagy rosszul csinálja). Megvette 277 dolláros árfolyamon és most ér 113-at (érdekes egyébként, hogy a tegnapi masszív DDoS nem csökkentette, hanem növelte), kevesebb, mint a felét.

    Namármost neki annyi a dolga, hogy a webshopjában ír egy scriptet, ami a dollár (ha abban jobban bízik) árfolyamához igazítja a bitcoint, ezáltal ami a vételi időben 10 bitcoinba került, az most 25 bitcoinba kerül.

    Ő pénzénél van, mert 25 bitcoint kapott azért, amit eredeti árfolyamán 10 bitcoinért szeretett volna eladni. Innentől két eset lehetséges.

    1. Növekszik az árfolyam, ilyenkor nem kell mondanom, mekkorát kaszál a kereskedő.
    2. Csökken az árfolyam, ilyenkor goto kettővel feljebbi bekezdés és vagy csődbe megy (ami nem valószínű), vagy előbb-utóbb emelkedni fog. Amíg meg nem következik be, addig a dollárhoz köti a script a BTC-ben meghatározott árat.

    De az igazi áttörés akkor lenne, ha már át se kéne váltania a legtöbb esetben, mert sok helyen elfogadnák. Ilyenkor meg persze olyan brutális szinten megugrana az árfolyam, hogy nagyon jól járna vele mindenki, akinek van éppen valamennyi bitcoinja.

    "Tényleg? És ha beleszámolod a 30 éves kamatokat?"

    Csak az egyetlen probléma, hogy ha a kockázatoktól (szerződési feltételek módosítása, bankcsőd, + eleve a valutába rejlő kockázatok amik a politikától is függenek stb.) el is tekintünk, akkor is

    1. Körülményes. Be kell menni, bürokratikus procedúrákon átverekedni magad, ráadásul van alsó korhatár is.
    2. A gazdagokat támogatja. Még a pénz is limitálva van. Emlékszem még kicsi voltam, mikor kaptam innen-onnan pénzeket jeles alkalmakra egyből be akartam valami bankba tenni, hogy kamatozzon. Aztán pofára estem, hogy 100 000 alatt nem lehetett. Pedig akkor 100 000 olyasmi volt, mint most 700-800.
    3. Nem névtelen. Bármikor befagyaszthatják a számládat, ha úgy gondolják.

    "Egy év múlva már híre sem lesz ennek."

    Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. Ha a te jóslatod válik be, nem nyersz vele semmit. Ha viszont az én jóslatom, akkor a fejedet verheted a falba, hogy miért nem fektettél valamennyit a jövő valutájába amikor még tehetted volna. Aztán utána is megindokolhatod majd az ingadozással, csak akkor már részvényárak környékén fog ingadozni 500-1000 dollárok körül. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz zone #110 üzenetére

    Multicégek jönnek-mennek, de a pénz marad. Akárcsak az arany.

    (#111) blackrulz: És mégis hogy a tökömbe dominálnák a piacot, amikor nekik is költeniük kell belőle?

    Most nem kell, mert egy napi kamat több, mint amit anélkül el tudnának költeni, hogy 100 dollárosokat használnának WC papírként. Tehát az alaptőkéjük nemhogy csökken, hanem még gyarapszik amellett is, hogy költenek belőle nem kis összegeket.

    A gazdagok a mostani rendszerben még gazdagabbak lesznek, a szegények még szegényebbek, mert nekik a fizetésük még az inflációt sem követi.

    (#112) szilard28: Ezzel már elkéstél, mert jelenleg 1000 BTC = 113 000 USD azaz = 25 787 730 HUF.

    Ennyiért meg már házat meg kocsit meg csúcsgépet veszek és elmegyek nyaralni, vagy megforgatom és soha életemben nem kell dolgoznom.

    Most őszintén, nem gyomorszorító érzés belegondolni, hogy röpke 3 évvel ezelőtt ha jókor vagy jó helyen és rendelsz a srácnak egy óriáspizzát a Don Pepétől párezerért, akkor ma 250 milliód lenne? Mármint a legutóbbi zuhanás óta. Előtte, mikor még 277 dolláron állt 632 751 100 HUF boldog birtokosa lehetnél? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz zone #119 üzenetére

    "csupán a befektetett valódi pénz miatt van értéke, de csak addig, amíg valódi pénzre vissza lehet váltani."

    Vagy amíg el nem fogadják annyi helyen, hogy ne legyen szükséges visszaváltani, mert BTC-vel is vásárolhatsz.

    "De ha ennyire bízol benne, gondolom havi 10-20 ezer forintot sem sajnálsz belefektetni."

    Nem sajnálnék, ha lenne. De sajnos nincs. Hozzájutni meg kicsit nehéz. Nvidia kártyával nem éri meg bányászni, hozzám vágni valamennyit meg senki nem akar. Jelenleg még a faucetek is zárva vannak...

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz zone #122 üzenetére

    "Azért vicces, hogy pont olyan kardoskodik mellette és annyira bízik benne, hogy 0 btc van a tárcájában."

    Akkor küldjél és lesz. :P Valószínűleg ha burzsuj lennék én is a jelenlegi pénzrendszert éltetném, mert ez lenne az érdekem. Persze attól még, hogy gőgösségből a magas lóról köpködöm a pórnépet annak valószínűségén nem változtatna, hogy a Bitcoin bizony akár tetszik, akár nem, el fog terjedni, mert azok is profitálnak belőle, akik nagyságrendekkel többen vannak, mint azok, akiknek jobb a jelenlegi rendszer.

    Egyébként a vicc, hogy nekik sem jobb a jelenlegi rendszer, csak mivel a "megszokás nagy úr", emiatt úgy gondolják, hogy kevésbé kockázatos olyasmi, aminek hosszabb a történelme. Mindig lesznek, akik egészen vad álláspontot képviselnek.

  • Penge_4

    veterán

    válasz szilard28 #126 üzenetére

    "A legolcsóbb áram az, amely ingyen van, vagyis lopják, ezzel nem tud az versenyezni, aki otthon összerak egy célgépet és bányászik."

    Ilyen magas szinten (célgép) már nincs akkora jelentősége, hogy az áram ingyen van-e vagy sem. Egyébként meg az olcsó/könnyen lopható áramnak van egy olyan árnyoldala, hogy az ilyen környékeken jön egy vihar és napokig nem lesz áram. Jön egy olyan ember, mint az örmény öregasszony és még több napig nem lesz áram.

    Ebből a szempontból mi Magyarországon még jó helyzetben vagyunk, mert az USA-ban a legutóbbi Hurrikán után 13 millióan maradtak áram nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák