Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    válasz bambano #25 üzenetére

    Akkor te elég mázlista vagy, ha csak ilyen könnyen szűrhető spameket kapsz. A vírus által összelopkodott címlistákkal az a gond, hogy a levél feladójának vagy a te fertőzött ismerősödet rakja be (akit nyilvánvalóan ismersz), vagy a címlista egy másik, szintén valódi elemét (akinél szintén van esély az ismeretségre).
    És ez nem ugyanaz, mint ha megszerzi a vírus/trójai a levelező fiókjának a jelszavát.* Ott ugyanis egy jelszócserével minden meg van oldva (ráadásul már ugye többlépcsős belépés stb.). Spamnél viszont egy tök más címről küldözgetnek leveleket a te nevedben.
    *: Nemrég találkoztam ilyennel is, ami egy, az ismerőstől jövő Google Docs linknek hazudta magát. Hogy megnézd a küldött "dokumentumot", be kell lépned a Google fiókoddal. Csak persze nem a Google oldalán, hanem a hamisított másolaton. Aztán akkor már a te fiókodból is küldi tovább magát a te ismerőseidnek.

    Az NMHH (vagy fene tudja, most hogy hívják őket) elég komolyan kivizsgálja, ha magánszemélyt spamelnek. Bírságot is szabnak ki. Más kérdés persze, hogy mondjuk a hírhedt Hermina Bau (aminek milliárdos beruházásai vannak) mennyire fog meghatódni egy első alkalommal százezer, visszaesőként kétszázezer, sokadik büntetésként félmilliós büntetéstől.
    Tudom, én fasiszta vagyok, de a magam részéről a spammereket (akinek a reklámja megy ki) mindenestül letiltanám az internetről. Nincs céges weboldal, nincs céges e-mail. Így jártak. Ja, és ez vonatkozna a tulajdonosok új cégeire is, hiába alapítanak másikat, és mentik át oda a vagyont.

    A tej élet, erő, egészség.

Új hozzászólás Aktív témák