Új hozzászólás Aktív témák

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz schawo #79 üzenetére

    Az, hogy átváltható másra, nem fundamentum, hanem egyszerűen csereérték. A tőzsdei termékek fundamentumait két hsz-szel korábban ismertették.

    A devizák (valuták) fundamentuma pedig az őket kibocsátó jegybank monetáris politikája és az adott valutával működő gazdaság teljesítménye. Ez a két fundamentum garantálja, hogy nem fog egyik napról a másikra összeomlani az adott pénz értéke.

    Márpedig olyan pénzzel fizetni, megtakarítani, üzletelni senki nem akar, aminek az értéke bármikor összezuhanhat. Talán nagyszüleid még emlékeznek, milyen volt a háború alatti hiperinfláció, amikor napi több 10%-ot zuhan a pénz értéke. A bitcoinnál ilyesmire csak legyintünk, de a hiperinfláció milliók életét tette tönkre.

    Ezek a fundamentumok (kamat, GDP, gazdasági statisztikák) kvantifikálható mérőszámok, amikkel bizonyos keretek közt előjelezhető a devizák árfolyammozgása (Értsd: csökken/nő/stagnál).

    Jelenleg a bitcoin esetében egyik fundamentum sem áll, mivel decentrelizált, ergo a jegybanki szabályozás lehetetlen, és mivel fizetőeszközként nemigen használt a magas tranzakciós költségek miatt, ezért gazdaság sincs mögötte. A drogkereskedőket leszámítva.

    "Persze, ez kifacsart gondolatmenet, és nehezen meghatározható, hogy pontosan milyen gazdaságra gondolok (én magam sem tudnám meghatározni), ezért most mint elvi kérdést válaszoltam meg."

    Ez nem kifacsart, hanem egyszerűen szakmaiatlan gondolatmenet. A közgazdaságtan azért egy jól definiált tudományterület, különösen pénzügy terén. Én nem vagyok pénzügyes, de az alapokkal tisztában vagyok.

    Ha elolvasod ezt, a végén leírom, hogy létezhet (és szvsz. fog is!) majd olyan kriptovaluta, aminél ezek a fundamentumok teljesülni fognak.

    Én hiszek a kriptovalutákban, mert szerintem ez a jövő, de nem ebben a formában. Ez olyan, mint az első, még gőzgéppel hajtott autók. Működtek, de a kutyának sem kellettek így. Aztán jött a belsőégésű motor.

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

Új hozzászólás Aktív témák