Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KKaresz45

    senior tag

    Akkor álljon itt egy másik vélemény is a teljesség kedvéért a sok siránkozás mellett. Nyilván le leszek oltva meg hülyézve, de hát ez van. :)

    Amikor bejelentették nem gondoltam volna hogy én is beleesek a csapdába, de aztán elcsábultam és vettem egyet. Igen, 42 ezerért felszálltam a lúzer járatra. :) És ha innen közelítjük meg, én is átkozom azt a kelet európai importőrt akinek volt pofája kétszer annyiért adni errefelé, mint mindenhol máshol a világon csak azért mert tudta hogy ennyiért is elviszik.

    Egyébként nem vagyok Nintendo fan vagy gyűjtő, sosem volt tőlük semmim korábban, az újabb gépeikből nem is vennék. Viszont gyerekkoromban sokat csorgattam a nyálamat az eredeti SNES-re, mert volt a baráti körömben. Gondoltam most bepótolom.

    Lehúzás ide vagy oda, azt kell mondjam hogy ez jó cucc. Tegnap fejeztük be a Super Mario World-öt egy haverral, most a Donkey Kong Country-t nyomjuk. Kartozni és Street Fighterezni is szoktunk. 30-40 órát már simán beletettünk egy hónap alatt. És még csak a gyárilag rajta levő multi játékokról beszéltem.

    A retropie-ról annyit, hogy alapvetően én is nagy híve vagyok a csináld magad mozgalomnak, de egyrészt az sincs ingyen, másrészt meg idő és energia összehozni amiből folyamatos hiány van. Legalábbis nálam. Ezt meg kivettem a dobozból és megy. Ezt kell megfizetni benne. Ha valakinek van rá kapacitása, akkor hajrá csináljon retropie-t (egyszer még lehet hogy én is összerakom), de nekem ez a SNES mini bejött.

    (#21) DeFranco: Szerintem megállják a helyüket ma is ezek a játékok, ugyanolyan szórakoztatóak, bár nyilván aki nem ezeken szocializálódott annak a régi, pixeles grafika ront az élményen. Nem is a fiatalság a célcsoportja ennek. Én nem fogalmaznék úgy hogy "mesterségesen tolták ki a játékidőt", inkább ma vannak elkényeztetve a játékosok a korlátlan save, autoheal, stb. lehetőségekkel. Egyébként a SNES miniben (mint a legtöbb emulátorban) van save opció (ami ugye az eredetiben nem volt) és még save-vel együtt is 10 óra volt végigvinni a Super Mario World-öt, szóval így sem 1-2 óra alatt kitolható játékokról van szó.

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz DeFranco #25 üzenetére

    Igen, kicsit más a játékélmény, nincs akkora katarzis a végén mintha rengetegszer újra próbálkoztunk volna mentés nélkül, de nincs ezzel baj, nem rontja el a szórakozást egyáltalán.

    (#26) b.: Szerintem a Nintendo szándékosan hagyta meg a hekkelés lehetőségét, meg tudták volna csinálni úgy, hogy ne lehessen. Sok tartalom már nem hozzáférhető jogszerűen azokból az időkből.

    (#29) SunMount3r: Ubuntura van retropie és azt rá tudod tenni tabletre! Nekem is volt ilyen tervem. A kritikus pont a kontroller, mert ezek a játékok nem érintő képernyőre vannak optimalizálva. Vannak olyan kontrollerek amik körül ölelik a tabletet úgy mint a handheldeknél, na azzal már össze lehetne hozni. Három hátulütője van. Egyrészt a tablet+kontrollerrel árban már ott vagy mint a SNES mini. Másrészt ott az a fránya idő és energia befektetés amíg szoftveresen összelövöd, és ki tudja hogy működik-e a végén úgy ahogy azt elvárnád. De valószínűleg működne. Harmadrészt pedig ez a "Two Player"-re nem megoldás.

    (#31) carl18: Senki nem mondta hogy jól jársz. Én fentebb kifejtettem hogy nekem miért érte meg, nem azért mert "ott a nintendo doboz a tévé alatt". Ezzel együtt megértem azt aki sokallja ezt a pénzt ezért a gépért, de ez csak annyit jelent hogy nem ő a célcsoport. Én sem veszek meg egy csomó mindent amit más igen, mert nekem meg az nem éri meg.

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz #82146048 #39 üzenetére

    OK, ebben tévedtem. Bár a Lion King szerintem nem túl jó példa, nyilván a Disney rajzfilm sikerére alapozták az eladásokat, nem pedig a tartalomra. Olyan rövid játék kevés volt.

    A komplexitás miatt nem lehet összehasonlítani ezeket a mai játékokkal, ebben egyetértek.

    Azzal nem értek egyet hogy már egyáltalán nem állják meg a helyüket.

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz g@bo #58 üzenetére

    "nemrég 65k ért akciózták a ps4 slim 500 at." - szuper, akkor most már csak 21 db (A kategóriás) PS4 játék árát kell hozzáadnod és látható lesz hogy mennyire éri meg a SNES minivel szemben.

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz nemlehet #67 üzenetére

    Azt meg ugye te érzed hogy árban sem egy kaliber... Szerintem nézd meg hogy mire reagáltam és számold ki amit kértem.

    A kolléga összehasonlította egy játék nélküli (akciós) PS4 árát a SNES mini árával. Erre írtam, hogy adja hozzá a játékokat is ha annyira össze akarja hasonlítani. Senki nem írt olyat hogy "ugyanaz a kaliber" lenne.

    Nem mintha bármi értelme lenne ennek az összehasonlításnak (mert körtét almával), de ha már összehasonlítja akkor így.

    Mellesleg a SNES mini címek is AAA kategóriások voltak amikor megjelentek. (Olyan meg nincs rajta hogy "Ballon Fight".)

Új hozzászólás Aktív témák