Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz Kékes525 #44 üzenetére

    Tudom hogyan működik mostanában a sporttámogatás, de pl. a komoly sportinfrastrukturális beruházások tudtommal nem a TAO-pénzekből mennek.
    Meg igazából édesmindegy, hogy az adók újraelosztásánál juttatnak pénzt a csapatoknak, vagy az adott pénz be se folyik a közösbe valamilyen adókedvezmény miatt.

    (#45) bagyulajuve
    Nyilván a népsportra lenne értelme költeni, de te is tudod, meg én is, hogy ahhoz nem az élsportot kéne támogatni, nem a sportcsapatoknak kéne pénzt juttatni. Sokkal inkább pl. iskoláknak, meg tanuszodáknak, hogy tudják fejleszteni a sportlétesítményeiket. Meg mondjuk tekintélyes pénzeket lehetne adni önkormányzatoknak is köztéri sportlétesítmények (pl. futópályák, kondiparkok, foci és kosárpályák...) létrehozására és fenntartására.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • MongolZ

    addikt

    válasz Kékes525 #71 üzenetére

    Úgy látom, nem tudod, hogy mit jelent: szakmunka, szakmunkás. Másrészről nem csak Ipar 4.0 van (haha, mindig jókat röhögök ezeken), hanem van milliónyi más munkakör, ahol a közeljövőben rengeteg szakmunkásra lesz szükség.

    (#70) dabadab: Egyáltalán nem mondanám, hogy diplomásból hiány van. Sőt!!! Persze vannak szakmák, ahol van, nem erről van szó. (villamosmérnök, gépészmérnök, IT egyes részei, stb.) De nagy átlagban nincs.
    Pont az a baj, hogy Magyarországon elterjedt az a nézet, hogy mindenhova diplomás kell, emiatt rengeteg olyan pozícióban akarnak diplomásokat használni, ahova akár pár évvel ezelőtt sem volt az szükséges (bár ebben javulást tapasztalok az elmúlt pár évben, gondolom főleg azért, mert emberhiány van).
    Így szépen eljutottunk odáig, hogy mindenki, aki akarja vinni valamire, legyen diplomás... és hopp: a szakmunkások eltűntek. Na, most keressen valaki rövidtávon víz-, villany-, fűtésszerelőt, burkolót, ácsot, asztalost, akármit... sok sikert hozzá.
    Közben meg rengeteg kommunikáció, menedzsment, hr, a jó ég tudja milyen végzettségű emberek vannak, akik pislognak a nagyvilágban, hogy most akkor mi legyen...
    Ha csak az én szakmámon belül (gépészmérnök) megnézem azt, hogy diplomásokat mire használnak... döbbenet. Hát régen miért volt jó a technikus, a szakmunkás? Most egyből diplomás kell, ugyanarra a feladatra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák