Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    Elég szépen megtolták a double számítási teljesítményt a Vega/Fiji pároshoz viszonyítva. Bár ezzel még mindig csak egy hajszállal előzték be a Tesla V100-at, ami már "itt van" 1,5 éve.

    (#1) rupszi: Így, hogy 300mm^2 feletti lapka lett, én kételkedem abban, hogy szenvednének azzal, hogy kiadjanak egy desktop verziót. A Navi elvileg a középkategóriára lesz kigyúrva, valószínűleg 300mm^2 alatti lapkamérettel. Így szerintem inkább annak az elkészültét kéne pörgetnie az AMD-nek.

  • leviske

    veterán

    válasz MSI.Navi #8 üzenetére

    Ha vetünk egy pillantást a Zen2-re, akkor láthatjuk, hogy ez nem feltétlenül igaz. A Navi kapcsán pedig eddig "nextgen memory" volt megerősítve, nem konkrét HBM variáns. Egyáltalán nem kizárt, hogy GDDR6-al oldják meg.

    A Vega20 lapkaméretéből amúgy is látszik, hogy a GCN nagyjából ennyi volt. Kétséges, hogy 7nm-en, gazdaságosan el tudnak menni jelentősen 300mm^2 fölé. Ide már az Arcturus/GCN utód(?) kell, hogy eltudjanak rugaszkodni teljesítmény/fogyasztás tekintetében.

    Amennyiben a Navi képes lesz hozni ugyanezt a 1800MHz-es órajelet, vagy akár még tovább is skálázódni, akkor így is volna esély rá, hogy a "középkategória" a RTX2070 nagyságrendje körül mozogna, ami nem lenne mindegy a piac számára.

    (#9) paprobert: "Hát nem így lett." Te rátaláltál valahol, hogy CCX-enként mennyi magot takar a Zen2? :F Én erre konkrét információt sehol nem találtam.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz lezso6 #11 üzenetére

    Vannak erős kétségeim afelől, hogy a Sony ebbe az irányba nézelődne annak fényében, hogy az a 2TB/s milyen áron is lenne meg. Egy újabb $700 fölött induló Play Station nem nyerné el a rajongók kegyeit. Amíg pedig a Sony nem nyomul ebbe az irányba, addig az RTG is jobban tenné, ha a piaci helyzetre reagálna.

    (#13) Abu85: De miért kergetünk raytracinges álmokat, mikor piaci penetráció híján a technológiai jelentőségünk zuhan a piacon? Az AMD-nek most egy jól irányzott RV770 utódra lenne szüksége, nem egy olyan kártyára, amin alsó hangon 2-300 dollár csak a memória.

  • leviske

    veterán

    válasz Abu85 #15 üzenetére

    Nem írtam, hogy a ray tracing hülyeség. Ami hülyeség az az, hogy adott egy cég, ami esetleg megkockáztatja, hogy 4(!) évig nem ad ki $300 alatt semmit, nem támogat fejlesztőket a nyíltforráskódon túl és ennek ellenére azt hiszi, hogy releváns maradhat a piacon.

    Az nVidia botladozása a RTX sorozattal elmegy, mert közben a piacon van a Pascal is. Az AMD-nek viszont nincs versenyképes terméke a piacon a 2016-os Polaris10 kivételével.

    (#16) Kopi31415: Miután az nVidia ~600GB/s memsávszélességgel rendelkező GPU-ra merte azt mondani, hogy RT képes ÉS az AMD jelenleg csak szeretne olyan teljesítményt kicsikarni játékok alatt a saját megoldásaiból, mint amit a TU102 nyújt... Még mindig nem érzem magam afelől meggyőzve, hogy a Navi számára muszáj a 2TBps.

    Szerintem ez bőven ráérne a 2019 után érkező generációnál. Amikor más esetleg lesznek is hozzá játékok.

  • leviske

    veterán

    válasz #06658560 #36 üzenetére

    Félreértesz. Amit mondani akartam az az, hogy ez a 2TB/s megint úgy hangzik, hogy a cég a jövőben él. A múltban pedig bebizonyosodott, hogy ez sosem sül el jól.

    Ha élünk azzal a teoretikus lehetőséggel, hogy a Navi kapna HBM és GDDR6 vezérlőt is, vagy a Zen2 mintájára kiszerveznék az IO-t, akkor volna lehetőség egy olyan felállásra, amiben teszem azt a RX680 hozná a Vega64 teljesítményét, a RX670 a Vega56 teljesítményét $400 alatt, a HBM2-es, elszállt sávszélességű verziók meg jöhetnének RT Navi64 és RT Navi128 néven, vagy tudom is én miként és játszadozhatnának a nVidia RTX sorozatának egyes tagjaival kedvükre.

    Persze megkövetek mindenkit, ha a HBM3 hirtelenjében összemérhető árkategóriába kerül a GDDR6-al.

Új hozzászólás Aktív témák