Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ez szépen körbe van magyarázva, hogy a Z370 igazából egy módosított Z270, de a Z370 ennek ellenére mégsem kezeli a Sky/Kaby CPU-kat, ahogy a Z270-nek sem elég ehhez alaplapi firmware+microcode frissítés. (Mondjuk ez engem nem érint és mindenki megszokhatta már, hogy így vagy úgy, de 1-2 generációnként új lapot követelnek.)

    Ha esetleg hajlandó lenne megállni az új 6 magos i7 a mostani 4 magos i7 áránál, miközben hasonló órajelekre képes (dacára a megemelt magszámnak, ami főleg hőtermelési szempontokból necces a Kaby-t ismerve, de tegyük fel, legalább ha levesszük a kupakját) és egyértelműen nőne az IPC (bár ezt még nehezebb elképzelni a közelmúlt alapján, hogy néhány százaléktól több jönne), akkor szerintem már úgy érezném, hogy lenne értelme leváltani az öreg i5-2500K CPU-t (de főleg a Z68 lapot).

    A Ryzen 1700 is elgondolkodtatott ugyan, de nem győzött meg a konzervatív órajel, 2 modulos felépítés (lassú kommunikáció a modulok közt) és az én szememben túlszemcsézett, de csökevényes energiagazdálkodási megoldás miatt (az Intel féle HardWare P states [Skylake+] szerintem papíron és a gyakorlatban is jobban tűnik, mint az AMD féle software modulation csiliónnyi kis lépcsővel, amiken át agyba-főbe tudna váltogatni hevesen, így talán nem meglepő módon nem tud remekelni a governor), ami miatt vagy kis áramot, vagy kis teljesítményt pazarol a felhasználó.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz [CsuCsu] #35 üzenetére

    ha..., akkor..., talán... :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz pomorski #83 üzenetére

    Olyan szó nincs, hogy "legoptimálisabban".

    Nyelvtanilag talán nincs, de gyakorlatilag szerintem érthető a használata, mert a való életben az optimális sokkal inkább egy szűk tartományt szokott jelenteni, mintsem egy diszkrét pontot. Vagy mondhatnám azt is, hogy ha ragaszkodsz az optimális abszolút értelmezéséhez, akkor a valóságban soha semmi sem lesz optimális (ha mégis, az hihetetlenül valószínűtlen véletlen egybeesés, vagy olyan "csalás", hogy önkényesen rámutattál egy már létező dologra és kikiáltottad optimálisnak, tehát az igényeid szabtad rá bizonyos korlátok közt egy létező dolog meglévő tulajdonságaira, vagy a tulajdonságok mérőszámainak pontosságával/precizitásával/kerekítésével csaltad össze az eredményt abszolút egyezőre, stb...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz t72killer #163 üzenetére

    Sőt, mikor "bedől" a bányászat (egy nagy hulláma, mint pl. majd most az Éter) akkor hirtelen elöntik a használt piacot az egymás alá licitáló, bányászból lett VGA kiskereskedők, és hasonló stílusban halmozódik a VGA túlkínálat zuhanó ár mellett, mint ahogy a crypto-váltókon vérzik az árgrafikon...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz pengwin #169 üzenetére

    A legveszélyesebb ebben szerintem az lehet az AMD-nek, ha nem képes, vagy nem hajlandó belátni, hogy mi a szitu, mert ha most azt hiszik viszonylag jól megy a játékos VGA üzletáguk az aktuális hardware+driver kínálattal (szerintem a Polaris még elmegy [még ha hiányzik is mellőle valami erősebb csúcskárya], de a driver támogatás 2016 végégtől katasztrófa) a jelenlegi játékok mellett, pedig ez csak látszat a bányászok miatt, akkor náluk is lehet majd egy kisebb pofára esés, ha pár évre megint leáldozik a GPU bányászat, mert akkor hirtelen leesik a kereslet és csak pislognak, hogy "De hát, hát, hát... eddig is jobbak voltak játéktesztekben a Geforce-ok, mégis sokan vitték a Radeon-t. Most akkor mi van? :O" ;]

    Ugyanakkor a Hawaii (és Grenada) időket követő bányászpangást is túléltük, pedig akkor tényleg semmi értelmes termékük nem volt játékra, csak a 4Gb-os, kattogó pumpás Furika, meg azok az átcímkézett termékeik, amik első kiadáskor sem remekeltek túlzottan, most viszont lesz nekik Vega-juk, ha minden igaz.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Pug #176 üzenetére

    Például bányászászra alkalmatlan minden driver a 17.1.2 óta (4 GPU-tól többel nem boot-ol velük a Win10), ami szerintem teljesen olyan, mint középső újat mutogatni az aktuálisan leglelkesebb vásárlóik felé. Valamint sok régebbi kártyájukkal (Hawaii/Grenada) folyamatos órajelvezérlés/stabilitási problémák vannak úgy 16.11.5 óta (ez már hétköznapi használat), de egyébként Polaris-on és bányászat közben is furán viselkedik minden 16.11.5 óta (csak én pl. még ki tudtam trükközni, hogy nálam jól működjön a 17.1.2). A még öregebb HD7xxx szériás kártyáikkal kapcsolatban leginkább a DXVA kompatibilitás miatt szoktak nyafogni az öreg kártyák tulajai hosszú hónapokon át.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #184 üzenetére

    Nálam Gigabyte Z97 Gamin 3 lapok, mind egyforma BIOS+Setup és OS, csak a kártyák száma különbözik. Minden gép megy 17.1.2-vel, az is amiben 6 GPU van (annyi hogy 16.11.5-el gond nélkül megy WattMan is, 17.1.2-vel külső szoftverrel kell szabályozni a GPU órajelet, különben sokszor beragad 2D órajelre), de magasabb verziókkal csak a "foghíjas" lap boot-ol, a többi elszáll. Mivel többféle alaplapnál is tapasztalták már ezt mások is rajtam kívül (főleg mikor kijött az RX500 sorozat, akkor nem tűnt opcionálisnak a >17.1.2 driver, míg ki nem derült hogy elég az új INF file a régi driver csomag mellé az új kártyáknak, ezért sokan kipróbálták az új driver-eket), így nem hiszem, hogy elszigetelt eset lennék.

    Azt elhiszem, hogy senki sem jelentett még be. Részemről egyrészt feltételeztem, hogy jó eséllyel félrehajítják, ha írok erről, mert hogy "nem rendeltetésszerű használat", másrészt meg elvárnám, hogy teszteljék le maguktól is legalább olyan szinten, hogy lehet-e vele boot-olni...

    (#185) pengwin

    Mikor ezeket beüzemeltem, konkrétan csak Win-re volt elérhető az akkor optimálisan dolgozó program, azóta pedig még nem láttam értelmét OS-t cserélni, ha végül is működik.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Tomassy00 #221 üzenetére

    Nekem is az van a játékos gépben (és volt már másféle is más célra), de épp ezért (saját tapasztalatból is) is tekintem az Asrock-ot budget kategóriának, akkor is ha egy viszonylag komolyabban felszerelt és nem annyira olcsó termékükről van szó.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák