Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ez szépen körbe van magyarázva, hogy a Z370 igazából egy módosított Z270, de a Z370 ennek ellenére mégsem kezeli a Sky/Kaby CPU-kat, ahogy a Z270-nek sem elég ehhez alaplapi firmware+microcode frissítés. (Mondjuk ez engem nem érint és mindenki megszokhatta már, hogy így vagy úgy, de 1-2 generációnként új lapot követelnek.)

    Ha esetleg hajlandó lenne megállni az új 6 magos i7 a mostani 4 magos i7 áránál, miközben hasonló órajelekre képes (dacára a megemelt magszámnak, ami főleg hőtermelési szempontokból necces a Kaby-t ismerve, de tegyük fel, legalább ha levesszük a kupakját) és egyértelműen nőne az IPC (bár ezt még nehezebb elképzelni a közelmúlt alapján, hogy néhány százaléktól több jönne), akkor szerintem már úgy érezném, hogy lenne értelme leváltani az öreg i5-2500K CPU-t (de főleg a Z68 lapot).

    A Ryzen 1700 is elgondolkodtatott ugyan, de nem győzött meg a konzervatív órajel, 2 modulos felépítés (lassú kommunikáció a modulok közt) és az én szememben túlszemcsézett, de csökevényes energiagazdálkodási megoldás miatt (az Intel féle HardWare P states [Skylake+] szerintem papíron és a gyakorlatban is jobban tűnik, mint az AMD féle software modulation csiliónnyi kis lépcsővel, amiken át agyba-főbe tudna váltogatni hevesen, így talán nem meglepő módon nem tud remekelni a governor), ami miatt vagy kis áramot, vagy kis teljesítményt pazarol a felhasználó.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák