Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz pilóta #7 üzenetére

    Én nyugodtabb lennék egy ilyen EON méretű kis autónak esetleges baleset következtében, mint egy 30-40 tonnás járműnek aminél elszabadulnak a tömegek.
    Szép lassan majd kezdenek ezek beszivárogni az életünkben, de majd amikor 99%-ban már mondhatni megbízhatóak ezek a maguktól közlekedő dolgok, legyen az bármilyen országban vagy városban, és a program képes lesz összeállítani a képet maga körül, és nem abban bízva hogy majd talán az emberi vezetéssel közlekedő járművek vagy gyalogosok vagy bicajosok is hasonlóképpen gondolkodnak mint pl a gép, addig én ilyen több 10 tonnás vackokat nem tennék útra, mert ha elszabadulnak az indulatok ott komoly problémák is lehetnek.
    Nem tudom mennyire lehet külsős embereknek beleavatkozni ezeknek a járműveknek az irányításába, értsd ez alatt "gép eltérítés és tsi" mint egy öngyilkos merénylő jön feléd vagy egy áruházba egy autó 600 kg bombával vagy 40T cuccal megpakolva végig bontana egy városrészt.
    Szóval én még ezektől a cuccoktól félnék egy kicsit.
    Ha tegyük fel működne is a dolog, nem minden embert vagy céget lehet(ne) kényszeríteni sem ilyen autók vásárlásra mint ahogy azt sem hogy minden ember C7 avant-al járjon, vagy S osztályos mercivel, holott valaki csak egy suzukit tud venni, vagy valakinek még jó a 20 éves fiat punto is.
    Nem tudom mennyire tudnak majd megférni egymás mellett az autonom járművek illetve az úttesten résztvevő többi más megoldással bíró emberek, bicajok autók stb..
    Tehát míg 2 különböző típusú járművek közlekednek az utakon addig nem hiszem hogy probléma mentes lenne a közlekedés.
    Arról nem is beszélve, én ( bár lehet meg sem élem majd ezt) biztos nem vennék ilyen autót, mert vannak olyan emberek akik szeretik a vezetést és a vele járó dolgokat és nem azt (mint a villamoson ülve egyik kocsi ugyan azzal a sebességgel követi a másikat (összekapcsolva)) hogy megyünk egymás után mint a birkák.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz Tigerclaw #19 üzenetére

    Igen, főnökömmel épp erről szoktunk beszélgetni, ezeknek az elektromos autóknak lesz biztos valami hátránya..
    Állami támogatás rá? "ingyen tankolunk"?? A rengeteg több ezer / 100e liter benzin / gázolaj árát adóját mi fogja kárpótolni? Most mindenkit próbálnak belevinni ebbe az elektromos autók világába milyen szép, milyen jó, és később ez is úgy fog járni mint a devizahitel. Olyan adókat, vagy villanyszámlát fognak kitalálni rá, vagy töltési fizetést hogy az ember abba fog megdögleni.
    Nincs zöldkártya, nincs sok elromló alkatrész? max egy aksit vagy motort cserélünk és minden mehet tovább.. Uhum.. Etetésnek jól kezdődik általában minden, aztán meg jönnek a marha nagy pofára esések.
    Akkor mivan az olyan országokkal, akik épp az olajat termelik. Azok mennyire fogják ezeket hagyni, hogy minden 3. autó elektromos legyen?
    Lesz ebből még nagy baj, ha nem is most de később mikor már egyre nagyobb %-ban lesznek ilyen villanyos cuccok, valami nagyon fel fog borulni.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    Kíváncsi lennék én ennek a technikai háttérnek is, mint pl egy múszaki cikk. Akár egy tv, hűtő mosógép stb.
    Lejár róla a garancia 1-2 év után, és mikor döglik be a mocskos jószág? rá 2 hétre..
    Na most ezt nézzük meg egy ilyen "magárahagyott" járműnél. ahol letelik mondjuk a 3 év gar, vagy pl a szoftverfrissítés nem lesz rá mint egy telefon esetében, egy gps vagy bármi módon.
    Vajon ezek az autók képesek lesznek 10-20 év múlva is olyan módon közlekedni, mint mikor az ember átveszi a szalonban? Mikor egy normális oprendszert sem tudnak megírni, egy drivert, vagy bármi mást majd a sőför lesz a béta tesztelő ha jön egy új "frissítés", vagy épp dob egy "kékhalált" az autó, aztán meg 180-al egy háznak csapódik mert épp akkor nyomott egy reset-et magának..
    Nagyon kíváncsi lennék én azér ilyen dolgokra is, nem csak arra mit lát egy szenzor vagy mit kéne tudjon.
    Ugye ez mind mind egy dobozkában van benne, amit valljunk be nem hiszem mindenki bízik abban, hogy pont az övének nem lesz zárlatos vagy kontakthibás a kütyüje.
    Mikor minden autónak van valami baja, legyen az a régebbi Touareg a légzsák hibákra panaszkodva, érintkezési hibái stb..
    Én ezeknek az autóknak nem a kressz oldalát nézem, mert olyan szinten ezeket nem lehet, mert minden országban másképp van. Bal oldali közlekedés, a kereszteződés másik oldalán levő lámpák mint kanadában vagy más helyeken, piros lámpánál lehet jobbra fordulni.
    Na most itthon veszek egy autót, az fogja tudni ezeket ha én távolabb megyek azzal 8-10 ezer km-t?
    Vagy kimegyek Bivajb...ra ahol még út sincs. Hogy fogom elmagyarázni neki, hogy én oda szeretnék menni, vagy oda jöjjön értem a "taxi" amiben nincs soför.
    Ha pl elindulok dolgozni, rabökök a térképre hogy ide akarok eljutni, mi alapján tervezi meg nekem az utat, magy majd amerre ő gondolja, vagy épp meg kell állnom pipilni, hol fog megállni, biztos nem ott ahol én szeretném, vagy pl a főnök hív, hogy te tegyél be még egy vödör cuccot, mondjam meg a "kocsinak" te haver, menjünk már haza mert az a nyomorult kitalált még valamit?
    Mert ugye ahogy a jelenlegi koncepció videókat elnézegeti az ember mit is szánnak autonóm járműnek, kormány, pedál nélküli "mozgó szoba" vagy egy társalgó?? Mit kezdek én olyan autóval?
    Mikor ha támad egy ötletem, mert felb..ák otthon a fejem, és csak megindulok valamerre kicsit szellőzni.
    Mit mondjak az autónak, menj amerre látsz??

    Szerintem nagyon nagyon messze van az még mikor az ember valószínúleg ilyet szeretne, mikor teljesen az autójára bízná magát, és nem csak éppen a vezető segítő rendszereket nézzük, hogy látunk éjjel nappal, félig el tudjuk engedni a kormányt vagy esetleg előbb fékez mint ahogy mi szeretnénk vagy észreveszünk dolgokat. Így is már jóformán gépek "irányítanak" bennünket, nekem pont nem az hiányzik hogy meg az autó se azt akarja amit én szeretnék.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz djgeg #164 üzenetére

    Igen, sejtettem hogy valakinek mindenre lesz válasza.. De szerintem Te is érted, mik azok a dolgok amire próbáltam utalni.
    És igencsak remélem, hogy én ezt már nem fogom megélni (esélyes), mikor ilyen autók fognak velem szemben közlekedni, hogy nincs benne senki.
    Térkép? Ahány fajta app van, mind más irányba akar elvinni, és ha én pont nem arra akarok menni amerre a drága kis okos autócskám szeretne, hanem majd bepötyögök 76 köztes pontot? Vagy beszélgessek az autóval? Te mennymá' arra felé. Miért van olyan érzésem, hogy magyar nyelvet ez sem fogja tudni, mint most pl a telefonok, mind csak angolul ért. Igaz addig még sokat fejlődhet ez a dolog is, de ha 10 év alatt vagy hány éve vannak ezek a google és tsi féle hangutasítások és még mindig nem ért magyarul, akkor az emberek a hülyék, mert mért nem tanulsz meg angolul?
    Igaz a világ az elmúlt 10-15+ év alatt nagyon gyorsan fejlődött technika terén és ki tudja mi lesz 20 év múlva

    Mikor minden autónak van valami baja, legyen az a régebbi Touareg a légzsák hibákra panaszkodva, érintkezési hibái stb..
    Most mit csinálsz? Elviszed szervizbe....

    Feltéve, ha nem csavar fel a fára mert épp nem érintkezik valamelyik szenzora úgy ahogy kellene. Vagy minden egyes hibakód után dob egy satu féket majd, hogy fel ne boruljak a kanyarban ahol kigyulladt a check lámpa. azt drága pénzért jön egy másik önvezető trailer aki elviszi a szervízbe az autómat ahol már emberek sincsenek, mert már azokat is lecserélték gépekre. :D
    Vicces idők fognak jönni, de én még maradnék míg élek a kormánynál és a pedáloknál.

Új hozzászólás Aktív témák