Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Waikiki #32 üzenetére

    "Ne haragudj, de te itt a szubjektív véleményedet kevered a tényekkel.": nem. én tényeket emlegetek.
    "A rendelet a tagállamokban közvetlenül alkalmazandó, külön tagállami aktus nélkül": ha látsz valahol olyat, hogy én ezt vitattam, mutasd meg. ha pedig nem, akkor a kifogásaidat azokkal az állításaimmal szemben fogalmazd meg, amiket valóban megtettem.

    Ettől teljesen független, külön történet, hogy én azt állítom, hogy a gdpr ebben a kérdésben hibás. abból az állításomból, hogy a gdpr hibás, nem lehet semmiféle következtetést levonni arra nézve, hogy hogyan gondolom a hiba javítását. A te hsz-ed azt sugallja, hogy szerintem gerilla módon kellene ezt javítani. Ez a sugalmazás téves. Szerintem a brüsszeli jogalkotóknak kellene kijavítani ezt a rendeletben.

    "Nincs olyan, hogy a "GDPR szellemisége".": de, van, nagyjából 30 oldalon, 173 paragrafusban írják le a preambulumban, hogy szerintük mit és hogyan kellene. Vannak alapelvek is, de az az 5. cikkben van részletezve.

    "A jogos érdek alapján történő DM adatkezelés nem visszaélés": ez nézőpont kérdése. A gdpr betű szerinti értelmezése alapján legális, ezt nem vitatom. két probléma van vele:
    1. a magyar jogban eddig biztosított jogomat csorbítja, és ezért nem tetszik.
    2. direkt marketing esetén nem lehet teljesíteni azt az alapelvet, hogy a személyes adattal az érintett rendelkezik. az opt-out helytelen értelmezése a preambulumban leírt dolgoknak.

    "az előbbi esetében ugyanis teljesen érthető az igény": de engem nem érdekel x.y cég profithajhászása. én értem, hogy neki van igénye, nekem meg vannak jogaim, és nincs olyan társadalmi igény, hogy az ő profitérdeke az én személyes jogaimat felülírja. keressen pénzt másképp.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák