Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz tomp #16 üzenetére

    Elnézést a dupláért de nem szerkeszthetem már az előző hozzászólásom.

    Ha ezelőtt nekem 4-5 évvel valaki azt mondja, hogy ma 99%-ban angol felirattal nézek sorozatokat, filmeket sőt sokszor már anélkül el se hittem volna. Volt egy középfokú nyelvvizsgám de nagyon gyengének éreztem az angol tudásom. A sorozatnézés a beszédet nem javítja viszont a hallás utáni szövegértést, az angol felirat az írás/olvasást nagyon is. Sokkal jobban értem az angol beszédet még akkor is amikor akcentussal beszélik mint ezelőtt 5 évvel amikor még szinkronosan, legrosszabb esetben magyar felirattal néztem. Fokozatosan sikerült elhagyni a szinkront és most már ott tartok, hogy ragaszkodom az eredeti nyelvhez, még kínai filmeket is néztem angol felirattal.

    (#25) vg: nem kell konkrétan a netflixhez ragaszkodni, feljebb leírtam miért de interneten a legújabb sorozatok, filmek eredeti nyelven full hd-ban nézve, na ez az ami nekem kell. Ezért már nyílna a pénztárcám. Sajnos ritka mint a fehér holló és a netflix se elég bőséges számomra tartalmilag. Esetleg be lehetne a magyar feliratot de ahhoz se ragaszkodom annyira. Ami még tetszik, hogy tabletre és okos tv-re is van alkalmazásuk, ez is fontos mert szeretném bárhol nézni ahol jó internet kapcsolat van.

    [ Szerkesztve ]

    Thanos was right.

Új hozzászólás Aktív témák