Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton

    nagyúr

    válasz no1r #40 üzenetére

    semmi köze a 60 fpsnek ahhoz amit írsz

    akkor talán cáfold meg, ne csak dobálózz

    szarul is néz ki ha nem lassitod vissza

    lol, azért tetszik nekem meg sokmillió embernek az 50-60p folytonossága? A yt kommentben is ilyeneket olvasni: "Wow. 4K/60fps looks so real. Just like you are there! WoW!" Nem azt írja, hogy milyen tuti lassítás. és emiatt milyen jó a 60p felvétel.. Maga a 60p tetszik neki, hogy milyen valóságos.

    Vannak akik a 24p-re esküsznek és vannak akik nem. Ennyi.
    Én, mivel főleg 3D-ben utazom, sokkal jobban preferálom az 50-60p-t. Ilyet is vetítünk, és nem egyszer megjegyezték már a laikus nézők is (!) hogy végre nem volt darabos a mozgás, mint a mozikban, emiatt sokkal kellemesebb volt a látvány. Egy barátom vett 4k képes kamerát, ami persze csak 30p-t tud. Állandóan bosszankodik rajta, hogy családi felvételei ugyan élesek a 4k tv-n, de gyorsabb mozgásnál nézhetetlenül darabos. A tv truemotion varázslatát hívja segítségül, ami mondani sem kell, gyakran hibázik. Ennyit arról, hogy a 60fps csak lassításra való - merthogy erről beszélünk ugyebár..

    Arról pedig (nem dicsekvésként, csak tényként), hogy mikor is kezdtem: már 2004-ben filmem jelent meg, 2 évre rá pedig egy országos természetfilm fesztivál kategóriadíját nyertem meg. Ezután USA és német kiadók vették filmjeim :B

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

  • Formaster

    addikt

    válasz no1r #40 üzenetére

    Szappanopera effekt. Tudtommal így nevezik a filmesek :R nekem abszolút nem jön be, talán nem véletlen minden film 24fps. Lehet h Spielbergék nem értenek a cinemához. Viszont jelenleg nincs a piacon más olyan kamera, amivel lehetne 4K-ról lassítani (max 30-ról 24-re) épp ezért megvan a célközönség. Kérdés erre mit lép a gopro.

    Lesz Hero 6 4k 60p-vel, de mennyiért? A zakatolásra visszatérve, én eddig csak olyan megjelenítőn látam zakatolósnak a 24p filmeket, amik nem tudták visszaadni a kandenciahelyességet. Lásd saját magam esete: néztem a mozi filmeket a TV-men ami tudja a 24p megjelenítést 2:2 pulldown-al, de a playeren nem volt bekapcsolva a 24 hz megjelenítés. Nagyon idegesített h miért látom a lassú jeleneteket szaggatottan, mire rájöttem a hiba okára. Azóta kb minden filmet újranéztem és rájöttem, h így teljesen más élményt nyújt. Ergo egy jó megjelenítőn jó beállításokkal a 24p filmet is legalább 48 fps-el nézed, ami már igen folytonos. De ha 3:3 vagy 5:5 pulldownt tudna akkor meglehetne a 72/120 fps/hz is. És akkor ott tartunk h a 60 fps lényege mégiscsak a visszalassításben rejlik, mert egy jó megjelenítő a 24p-t is 48/72/120 fps-el adja vissza. :)) viszont már motion blural, így nincs szappanopera.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák