Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz bambano #31 üzenetére

    Itthonról még nem hallottam ilyen esetről, de pl USA-ban egyre inkább terjed.
    Azt viszont itthon is el tudom képzelni, hogy ha van több megfelelő jelentkező az állásra, akkor inkább azt választják, akinek látják a tiszta FB profilját, mint akiét egyáltalán nem látják. Ez kb. olyan, mint a megjelenés, vagy a szimpátia.
    Azt nem hiszem, hogy itthon az állásinterjún elkérnék, vagy hogy beleírják az elvárások közé, de a háttérben ez is szerepet játszhat a döntésben.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Bici

    félisten

    válasz bambano #36 üzenetére

    Nálunk nem írják elő, de mint korábban írtam, jobban ki lehet jönni pár emberrel, ha a fb-on szerveződő eseményeken ott vagy néha, vagy tudsz vele pár szót váltani valamiről, amit kiírt.

    (#37) nemlehet: Én sem értek vele egyet, ezért van kamu profilom. :)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • vampire17

    addikt

    válasz bambano #36 üzenetére

    Idaig minden jelentkezonek volt :)

    Ha nincs, akkor informalodunk maskepp, (baratok, ismerosok, mivel kis varosban vagyunk, elegge ismer mindenki mindenkit...)

    Szoval alapvetoen az FB csak megkonnyiti a dolgot, de ha tehetjuk atvilagitunk mindenkit.

    Az a gond amugy, ami miatt ezt csinaljuk, hogy a munkakor amire embert keresunk nem egy tul "fontos" ezert nagyon a "legalja" jelentkezik, 0 iskolai vegzettseggel. Mivel tobbet nem akarunk fizetni a magasabb vegzettsegert, ezert ebbol probaljuk kivalogatni a legjobbat :)

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz bambano #36 üzenetére

    "akkor előírják, hogy legyen fb profilod és azt mire használhatod. mert ez utóbbi is terjed. szerintem törvénytelenül."

    Ebben engem az zavarna a legjobban hogy előírják hogy használnom kelljen a frászbukot. Ha tiltanák a használatot, akkor azzal magasan egyetértek.

    #32: nem, viszont te meg el vagy teljesen tévedve, ez már #1ből kiderült.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Drenadar

    veterán

    válasz bambano #67 üzenetére

    De azt nem értem miért olyan rossz az, ha valaki kiteszi hogy hétvégén buliba megy, főleg hogy lány az illető(ugyebár nekik általában se belépő nem kell se pénz mert meghívják őket mindenre)
    Plusz kirugatnám azt is, aki egy rossz helyzetben lévő cégnél azzal van elfoglalva hogy ki mit fog csinálni hétvégén és nem mondjuk dolgozik helyette...
    Azt ne mondjátok hogy már vannak olyan postok cégeknél hogy fb nyomozó.

  • Bici

    félisten

    válasz bambano #67 üzenetére

    Nem cáfolatként írom, de pár éve olvastam valahol, hogy a dél koreaiak próbálkoznak atombombás földrengés megelőzéssel.
    Még a baj (cunami, vulkán kitörés, stb.) elött robbantanának a föld alatt jó mélyen, aminek hatására elmarad a baj.
    Nem tudom, hogy mi lett a vége, azóta nem hallottam róla.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • nemlehet

    őstag

    válasz bambano #67 üzenetére

    A facebookot is lehet jó célra használni.
    Kvázi megszűntek az egyetemi levlisták, mert sokkal egyszerűbb csinálni egy fb csoportot, kereshető, nem vesznek el a dolgok, könnyebben kontrollálható.
    Programot, eseményt szervezni is egyszerű, pl egy osztálytalit. Kiírtok egy szavazást, nem kell órákig telefonálgatni, mindenki vissza tudja nézni, nem felejti el, nem lesz a "a moszkvában ladákat fosztogatnakból" berlinben merciket osztogatnak.
    Ezen kívül mivel minden ismerősömnek van ezért már ki tudja mikor küldtem utoljára sms-t, így rengeteget spórolok. Persze van más szolgáltatás de a fb chat minden platformra elérhető és fb accountja amúgy is van a legtöbb embernek.
    Sok kisebb cég, étterem, kávézó nem csinál saját weboldalt, mert drága, foglalkozni kell vele, ha gagyi akkor az meg rosszul veszi ki magát. Az alapvető információkhoz és kapcsolattartáshoz elég a facebookos oldal, olcsóbb is, egyszerű használni és mivel megint mindenkinek van fb-ja könnyen el is jutnak az emberekhez. Sokszor már én sem keresek rá a rendes weblapra, megnézem fb-n a címet, nyitvatartást meg a képeket, hogy tetszik-e a hely.
    Tessék itt van kapásból 4 dolog. De pl nem egy ismerősömnek lett meg már a tárcája, táskája, csomó kidobásra ítélt cuccom került fb-n keresztül megfelelő emberekhez és többször értesültem dugókról is :D

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Drenadar

    veterán

    válasz bambano #84 üzenetére

    Semmit?

    Kiposztoltam most FBre egy szót. Kérlek... írd ide mi is az.

    Az, hogy az NSA szerverein keresztül megy, illetve hogy maga az FB azt lát amit akar, az más kérdés.

    A cikk lényege az volt, hogy a sok idióta bajba kerülhet ha idiótaságot posztol a FBre, és ezzel a céget rossz hírnévbe sodorja, és ezért még ki is rúghatják.

    A megoldást többünk leírta: nem kell baromságokat kiposztolni.
    Egyeseknek elképzelhetetlen, hogy ne vegyenek fel máris valakit akivel kezet fogtak, de ha valaki ennek a "varázslatnak" ellen áll, akkor hányhat sugárba zöld tangával szopóálarcban, vagy amihez épp kedve tartja, nem lesz belőle baja... attól hogy esetleg kovács pityu lefényképezi, és megosztja az ő barátaival még nem jelenti hogy kovács pityu a cég alkalmazottja, vagy ismerőse...

    (jelenlegi munkahelyemen nekem egyetlenegy személy sincs felvéve. Egyetlenegy olyan személy van aki közös ismerős... az előtt meg majd kontrollálom magam... haha )

  • nemlehet

    őstag

    válasz bambano #84 üzenetére

    Én nem értem? Bocs, de te baromi arrogáns vagy ráadásul rászűkült a tudatod egy dologra és write only vagy. Konkrétan ezt írtad:
    "ha valamit általában jó céllal használnak, és *kivételként* lehet rosszul is, akkor a kivételt kell kezelni.
    ha valamit nem lehet jó célra használni, hanem kizárólag rosszra, akkor ott kompletten az egészet be kell tiltani....." házi feladat: önállóan sorold be a fent említett két kategóriába az autót és az fb-t.

    Te konkrétan láttad már a facebookot? Mi az hogy semmit sem tudsz kontrollálni? Ha regelsz a facebookra akkor jönnek a kékruhás bácsik és a seggedbe is kamerát szerelnek? Vagy mi? Ezentúl feléd lesz állítva egy műhold?
    Kontroll egy: Nem posztolok ki mindent.
    Kontroll kettő: Nem veszek fel mindenkit.
    Kontroll három: Használom a privacy funkciókat.
    Kontroll négy: Idővonal felülvizsgálatot állítok be.
    Kontroll öt: Beállítom, hogy csak az engedélyemmel lehessek betagelve a fotón.
    Kontroll hat: A számomra kompromitálónak ítélt dolgokat megkérem az ismerőseimet, hogy szedjék le.

    Most így hirtelen éjfélkor ennyit jut eszembe. Persze ha ez neked semmi akkor igazából kár is veled vitatkozni.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák