Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz Bici #34 üzenetére

    Sajnos már itthon is komolyan ráálltak erre. Nem rég voltam állásinterjún, mivel a HR-es kisasszony éppen pletyizett valahol (ezt az asszisztense mondta) leültem az irodájában, ahol láttam az asztalon a CV-ket és a laptopon legalább 3-4 profil meg volt nyitva a CV-ken szereplő nevekkel.

    Én nagyon nem helyeslem és abszolut nem tudom elfogadni ezt a céges magatartást. Több olyan embert is ismerek aki ha szigorúan a profilját nézzük egy méretes f*sztarisznya mindenféle "mikrómódosítjaavízdns-ét" típusú cikkekkel, de közben meg talán a legjobb ember akivel együtt dolgoztam... Nekem pl nincs kint kép sem és nem is nagyon osztok meg semmit, ráadásul csak az ismerőseim láthatják az aktivitásom. Akkor én most antiszociális vagyok? Nem, csak nekem a fb a chat és az egyetemi csoportok miatt kell, illetve ha valamit szervezünk ott sokkal egyszerűbb.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Apollyon #41 üzenetére

    Nem látsz tovább a saját orrodnál. Azért mert neked nem szimpatikus a fb ezért nyugodtan betilthatják és nem érdekel, ha ezzel kapcsolatban törvénytelen/etikátlan magatartást folytatnak a cégek? Mert kvázi ez jön le abból amit írsz.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Apollyon #45 üzenetére

    Nem állítottam hogy ezt írtad, de erősen ez jön le a kommentjeidből. Persze a szerződésbe bármit be lehet írni, de azért nehogy már egy cég megszabja a takarítónak hogy mit írhat ki a privát facebookján. Ok, egy manager, üzletkötő vagy aki tényleg arca a cégnek ott jogos (lehet), de itt jellemzően a kis droidokat is vegzálják ezzel ami abszolút hülyeség és baromi etikátlannak tartom.

    A gyakornoki helyemen a büfés csajt hívták be, hogy akkor hogy is van ez partyhétvége amit kirakott? Hiány van a cégnél és neki hogy is tellett erre?

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Apollyon #61 üzenetére

    És mert valaki részegen vezet tiltsuk be az autókat? Nagyon csőlátásod van ebben a tekintetben.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz bambano #67 üzenetére

    A facebookot is lehet jó célra használni.
    Kvázi megszűntek az egyetemi levlisták, mert sokkal egyszerűbb csinálni egy fb csoportot, kereshető, nem vesznek el a dolgok, könnyebben kontrollálható.
    Programot, eseményt szervezni is egyszerű, pl egy osztálytalit. Kiírtok egy szavazást, nem kell órákig telefonálgatni, mindenki vissza tudja nézni, nem felejti el, nem lesz a "a moszkvában ladákat fosztogatnakból" berlinben merciket osztogatnak.
    Ezen kívül mivel minden ismerősömnek van ezért már ki tudja mikor küldtem utoljára sms-t, így rengeteget spórolok. Persze van más szolgáltatás de a fb chat minden platformra elérhető és fb accountja amúgy is van a legtöbb embernek.
    Sok kisebb cég, étterem, kávézó nem csinál saját weboldalt, mert drága, foglalkozni kell vele, ha gagyi akkor az meg rosszul veszi ki magát. Az alapvető információkhoz és kapcsolattartáshoz elég a facebookos oldal, olcsóbb is, egyszerű használni és mivel megint mindenkinek van fb-ja könnyen el is jutnak az emberekhez. Sokszor már én sem keresek rá a rendes weblapra, megnézem fb-n a címet, nyitvatartást meg a képeket, hogy tetszik-e a hely.
    Tessék itt van kapásból 4 dolog. De pl nem egy ismerősömnek lett meg már a tárcája, táskája, csomó kidobásra ítélt cuccom került fb-n keresztül megfelelő emberekhez és többször értesültem dugókról is :D

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz bambano #84 üzenetére

    Én nem értem? Bocs, de te baromi arrogáns vagy ráadásul rászűkült a tudatod egy dologra és write only vagy. Konkrétan ezt írtad:
    "ha valamit általában jó céllal használnak, és *kivételként* lehet rosszul is, akkor a kivételt kell kezelni.
    ha valamit nem lehet jó célra használni, hanem kizárólag rosszra, akkor ott kompletten az egészet be kell tiltani....." házi feladat: önállóan sorold be a fent említett két kategóriába az autót és az fb-t.

    Te konkrétan láttad már a facebookot? Mi az hogy semmit sem tudsz kontrollálni? Ha regelsz a facebookra akkor jönnek a kékruhás bácsik és a seggedbe is kamerát szerelnek? Vagy mi? Ezentúl feléd lesz állítva egy műhold?
    Kontroll egy: Nem posztolok ki mindent.
    Kontroll kettő: Nem veszek fel mindenkit.
    Kontroll három: Használom a privacy funkciókat.
    Kontroll négy: Idővonal felülvizsgálatot állítok be.
    Kontroll öt: Beállítom, hogy csak az engedélyemmel lehessek betagelve a fotón.
    Kontroll hat: A számomra kompromitálónak ítélt dolgokat megkérem az ismerőseimet, hogy szedjék le.

    Most így hirtelen éjfélkor ennyit jut eszembe. Persze ha ez neked semmi akkor igazából kár is veled vitatkozni.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák