Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ONEFREE

    aktív tag

    válasz KillHates #44 üzenetére

    Szia KillHates!

    [link]Sager NP9873 / Clevo P870DM3

    Nagyon szimpatikus ez a gép!Első ránézésre. Sajnos a "járdalap vastag" laptopba sem lehet kompromisszum nélküli erős hardvert építeni derült ki számomra. 3DMark os terhelés alatt egekben a hőmérséklet.Ez annyit jelent ,hogy cpu 99, gpu 90 celsius fok a fent linkelt videóban...Más oldalak is közel hasonló hőmérsékleteket mértek.Bár tudom,hogy a 3DMark 100% ban igyekszik használni a hardvert és ez extrém hőtermelés is ami nem hétköznapi megpróbáltatásokat jelent a hűtés számára.A fent említett hőmérséklet jól bizonyítja ,hogy ez a hűtés nem tudja kiszolgálni maradéktalanul a hardver igényeit.Tartalék hűtési teljesítmény pedig nem képződik maximális ventilátor fordulatszámon sem .Tudom a videóban htwingnut "videó feltöltő" csak IC-Diamond-t használt hővezető pasztának és a cpu-t sem tudom volt e delidelve.Köztudottan léteznek jobb hővezető "paszták" is ami folyékony fém.Ennek a "fémnek" meg vannak az előnyei és hátrányai is amiről egy másik oldalt tudnék írni.És akkor még nem beszéltem arról,hogy "gémelni" 15,17,18,21 colos laptopmonitor méretben maradsz a single player játékoknál.Ezeken a méreteken általában hátrányba kerül bárki multiplayer címeknél.Játékosoknak akik szinte asztali gépként használják laptopjukat meglátásom szerint a Corsair one pro [kép] [kép] nem rossz alternativa mivel egy "gamer" laptopot használó gamer úgy is egeret és billentyűzetet fog használni.Onnan pedig már kicsi az út asztali számítógéphez. De ez a gép sem mentes hibáktól mert az aio water cooler system [kép] pumpa elhasználódása komoly veszély forrást rejt a benne lévő hardverek számára.Egy hwinfo64 jó szolgálatot tud tenni ha be van állítva a túlmelegedési opció.Bár ez laptopoknál is elmondható. Komolyan játszó Multiplayer játékosoknak tapasztalatom és meglátásom szerint teljesen felejtős a laptop mint alternatíva mivel a számítógép komponensek koránt sem mindegy hogyan szolgálják ki a játékost.És itt jönne be a képbe amit fentebb említettél,hogy hány darab VRM fet szolgálja ki a cpu -t és mekkora a monitor válaszideje.Amit nem szabad tetőzni G-Sync el . :) De ez már egy másik téma.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák