Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rennes6

    tag

    válasz dabadab #5 üzenetére

    A politika, a vallás és a tudomány. Mire mennénk nélkülük?

  • Csakénvagyok

    őstag

    válasz dabadab #14 üzenetére

    Az enigma feltörésének különösebben semmi köze nem volt az angliai csata néven elhíresült légitámadásokhoz. Annál inkább az atlanti csatához.

    Az ME109el ugyan felvette a versenyt a Spitfire, de egyáltalán nem hulladékból épült gép volt, tízszer annyiba került ugyanis a gyártása mint a Hurricane-né.

    A nyavalygásról meg annyit hogy a teljesen értelmetlen területi bombázást a civil lakosság ellen az angolok kezdték, ami nem a német gazdaság szétverésére irányult, egyszerűen bosszúállás volt, mi sem magyarázza jobban mint a menekültekkel teli Drezda bombázása.

    Európában, hozzáteszem szerencsére, nem használtak sem kémiai sem atomfegyvert, mert nem tartották emberségesnek, ellentétben az amerikaiakkal.

    Nem védeni akartam a nácikat, csak rávilágítani arra hogy nem az ördög harcolt a mennyekkel, hanem két fél, aki nem is olyan sokban külömbözött egymástól.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz dabadab #14 üzenetére

    jártam történelemórára. :)
    és igyekeztem pont nem relativizálni a hsz-emben. a nácizmus persze, hogy rosszabb volt mint a brit demokrácia, bár ez utóbbi igazából az eredeti görög forma kiterjesztése egy világméretű birodalomra, a Római Birodalom módjára. és cseppet sem biztos, hogy a brit (portugál, spanyol, francia, stb.) gyarmati rendszer nem okozott sokkal nagyobb károkat az emberiségnek a civilizáció terjesztésének örve alatt, mint a nácizmus. utóbbi rövidebb ideig tombolt, és töményebb volt a hatása. de felmerül az a kérdés is, hogy miért késlekedtek sok évet a későbbi szövetségesek Hitler pofánvágásával, és emiatt a "demokráciák" felelőssége is felvethető a háború ilyen nagymértékűvé alakulásában. a fel nem készültség nem magyarázat: Hitler hatalomra jutása, a bécsi egyezmények, az anschluss, Csehszlovákia felosztása után egyértelmű volt a helyzet. a felkészülés lehetséges tempójára gyakorlati példa is van: Pearl Harbour-t követő évben az USA egy év alatt több hadihajót gyártott, mint az összes többi háborús fél a világháború alatt. és ezek csak a hadihajók voltak.
    egyszerű politika van a háttérben. gondolták, majd a nácik és a komcsik kinyírják egymást, és utána könnyebb lesz elbánni velük. a többit ismerjük. és a 2. vh történelmi előzményei sem '33-ig vezetnek vissza.
    hogy az angol átlagember hogy élte meg, az csak abból a szempontból számít, hogy az angol politikusok milyen módon adták el nekik magukat, a politikájukat, ami szintén csak arról szólt, hogyan növeljék hatalmukat a világban. az angol felsőbbrendűségi tudat még most is igen erősen megvan, és ez még mind a gyarmatbirodalom idején kialakult világhatalomra vezethető vissza.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz dabadab #14 üzenetére

    A Me-109-nél jobb gépet építeni nem volt művészet, lévén az 1941-re lényegében teljesen elavult... Ráadásul a Spitfire nem fémhulladékból épült, a gyártástechnológiája meg a legbonyolultabb volt akkoriban.

    Ami lényegében fémhulladékból épült, az a STEN volt.

Új hozzászólás Aktív témák