Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    válasz zack #37 üzenetére

    "Ez a proci hajtja a Samu i8910 HD-t is 600Mhz változatban, és bár kellően gyors és dinamikus, ez az 550Mhz nem lesz világmegváltó, főleg úgy, hogy a HD2 ill. az S200 procija is duplája "izomzatban". "

    Sokat jelent, hogy az adott processzoron milyen rendszert futtatsz és az mennyire van optimalizálva az adott hardverre.
    Nagyon jó példa a HD2, amiben brutális hardver van, de azt részben visszafogja a fejnehéz WinMo, másrészt meg az, hogy mindent a CPU-val végeztetnek, a GPU lényegi részeit nem használják, mert a gyártó (HTC) nem vásárolja meg a hozzá kapcsolódó licenceket, így driverek sem készülnek hozzá.
    Milestone nem volt még a kezemben, de Cortex alapú hardver igen és az nagyjából körberöhögte a HD2-t sebességben (igaz a 3GS 600 MHz-es, de nem hinném, hogy 50 MHz különbség sokat számítana).

    " Mivel a DivX támogatás nem került bele (óriási blama), így azt mondom ebben a csúcs szegmensben nem igazán lesz versenyképes"

    A DivX támogatás csak egy igen szűk rétegnek érdekes, mivel tőlünk nyugatabbra és főleg a Milestone által megcélzott üzleti réteg számára a filmletöltés nem igen szempont (a DivX-nek igen csak szűk a legális felhasználási rétege). Az meg apró kiegészítés, hogy a DivX támogatottság csak gyárilag nem támogatott, utólag telepíthető rá ingyenesen, szóval ez nem igen oszt, vagy szoroz a versenyképességet tekintve.

    "véleményem szerint 100x jobb, és olcsóbb is egy magyar garis HTC HD2…"

    Egyrészt a WinMo miatt eleve sokan kétségbe vonnák ezt az állítást, másrészt a HD2 itthon hivatalosan 180 eFt, ami semmiképpen nem nevezhető olcsóbbnak, a GSM boltos ár esetén meg a Milestone a nyerő, mert mint te is írtad, már 117 eFt körül elvihető, ellenben a HD2 145-160 eFt-os árával, amihez még venned kell egy normális méretű memóriakártyát is, amit a Motorola eleve ad a készülékéhez. Szóval a HD2 drágább, nem is kevéssel.

    "A pozitívumokat direkt nem emelem ki, mert alapvetően tényleg egy jól sikerült telcsi, ami hosszú idő után igazán nagy durranás lett a Motorolától. "

    Igazából valódi negatívumot sem emeltél ki :D
    A Milestone és általában az Android ellen jelen pillanatban csak a silány szoftverválaszték hozható fel egyedül, meg az, hogy még ebből sem érhető el itthon a teljes választék hivatalosan. Magát a rendszert és a most piacra kerülő újabb hardvereket nem sok kritikával lehet illetni.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Bog #50 üzenetére

    "bár a HD2-t sem éreztem lassúnak, sőt. "

    Nem is az! Csupán arra utaltam, hogy a hardver lényegesen többet tud, mint amit a WinMo6.5 és a HTC jelenleg enged kihasználni belőle, ezért egy optimalizáltabb rendszer alacsonyabb órajelen is lehet akár jóval fürgébb is nála.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz kokyt #54 üzenetére

    "Hát nem tudom, de én mindig "fejjel lefelé" teszem zsebre a telefont"

    Ugyanezt akartam én is éppen írni :D

    "Valaki említette, hogy esőben meg nem vesz elő egy 170k-s gépet. És mi van ha esőben hívnak?"

    Két lehetőség van, ha esernyő alatt álok, vagy van közelben esőtől védett hely, akkor felveszem, ha nincs, akkor nem és később visszahívom. Elsősorban nem a készülék védelme miatt, hanem azért mert utálok ázni és inkább sietek védett helyre, mint hogy közben trécseljek :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz zack #61 üzenetére

    Mindkét Samsung médiaphone, a Milestone meg elsősorban üzleti modell, ne keverd a kettőt. A qwerty és az, hogy nem WinMo, vagy Symbian van rajta eleve ígéretesebbé teszi a Samsung jószágainál sokak szemében.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz zack #72 üzenetére

    "Mert ha mindezek mellett normálisan felkészítették volna multimédiára is, jóval nagyobb sikere lenne, egy olyan OP rendszerrel szemben ami erre is és arra is jól használható. "

    Nem egészen értem miért lovagolsz a multimédián folyamatosan.
    Ha a DivX-re gondolsz, akkor ha jól tudom egyetlen kattintás és már telepítetted is rá, minden mást meg alapból tud. Innentől nem értem miben lenne jobb akár az említett két Samsung készülék is (max. az FM rádió, de az nem mindenkinek hiányzik).

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Langsam #142 üzenetére

    "Természetes, hogy nem a Motorola sara, de attól még a konkrét telefonnál ugyanúgy gond, ha órákig konvertálgatni kell, nem vigasztalja a felhasználót, ha tudja miért van így, miközben látja, hogy az alsóbb kategóriájú telefonok nevetve visznek majdnem minden divixet."

    Konkrétan úgy, hogy az Android ingyenes rendszer, amibe nem fér bele a Divx kodek licencdíja. Ezt fizesse meg az (a programmal együtt), akinek szüksége van rá.
    Mellesleg elég régi géped lehet, ha órákig kell konvertálnod, egy közepes gépen is kb. 15 perc egy DVD lekonvertálás MP4-be, de egy DivX film konverziója is megvan 30-35 perc alatt egy Core 2 Duo-s konfigon (most mondjam, hogy nálam a DVD 7-8 perc, a DivX meg 15-20 perc? :D)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz zack #159 üzenetére

    "Arena-ra 720x480-as felbontásban mkv-ből 1400Kbit/s bitrátával egy normál film 1h30p körül volt. Mindezt egy C2D E8600@4400Mhz procival, 4GB 1180Mhz szaladgáló OCZ Reaper ramokkal…"

    Akkor valami ultragáz programot használtál!
    Az MKV-ben simán H.264-es kodekkel van tömörítve a film, így csak átméreteznie kell. Nálam 720p-s MKV-ből 25-28 perc körül konvertálja át.

    [link]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Langsam #169 üzenetére

    Handbreak, lásd a mellékelt linken lévő shoot-ot.

    DivX-nél elhiszem, hogy egy gyengébb gépen eltököl, bár éppen karácsony előtt tanítgattam egy ismerőst az új iPhone-ja használatára és az elég egyszerű C2D-s notebook-ján biza 1 óra 5 perc alatt átkonvertálta a tesztként megadott filmet. De az MKV esetén azonos a kodek, ezért sokkal gyorsabb a konverzió.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz zack #174 üzenetére

    Ekkora méretnél nincs jelentősége a 2 pass-nak, a Handbreak alapból tartalmaz profilt az iPhone-hoz, azzal szoktam használni.
    De csak a te kedvedért meglestem és 2 pass esetén 43 percet adott meg (ezt általában 3-4 perccel szokta túllépni). A képkockák méretezése nincs befolyással a konvertálás sebességére (sőt elvileg kevesebb időt vesz igénybe a kevésbé kis méretre konvertálás, ha a méretezés közben a képkockákon optimalizálást is végrehajt).

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz zack #226 üzenetére

    "Eddigi véleményem általánosságban az Androidról, hogy túl nagy a hype körülötte, ebből adódóan túl is van értékelve, és még nagyon messze van az a pont, hogy felnőjjön Symbian és a WinMo szintre."

    Ezt hogy érted?
    Szoftvertechnológiailag az Android jóval fejlettebb az általad említett két ma már kövületnek számító rendszernél, nem véletlenül kerül kukába mindkettő és készül helyette új az alapoktól újratervezve. (A Nokia még ebben sem bízik 100%-osan, ezért is indította útjára a Maemo alapú készülékét.)
    A rá készült szoftverek minőségén valóban van még mit javítani, de most, hogy egyre több gyártó ad ki Android-os készüléket ez robbanásszerű változás előtt áll.

    Ha a három rendszer startpisztoly előtt álló ló lenne, akkor én az Androidra fogadnék, mint befutó :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák