Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    válasz zack #37 üzenetére

    "Ez a proci hajtja a Samu i8910 HD-t is 600Mhz változatban, és bár kellően gyors és dinamikus, ez az 550Mhz nem lesz világmegváltó, főleg úgy, hogy a HD2 ill. az S200 procija is duplája "izomzatban". "

    Sokat jelent, hogy az adott processzoron milyen rendszert futtatsz és az mennyire van optimalizálva az adott hardverre.
    Nagyon jó példa a HD2, amiben brutális hardver van, de azt részben visszafogja a fejnehéz WinMo, másrészt meg az, hogy mindent a CPU-val végeztetnek, a GPU lényegi részeit nem használják, mert a gyártó (HTC) nem vásárolja meg a hozzá kapcsolódó licenceket, így driverek sem készülnek hozzá.
    Milestone nem volt még a kezemben, de Cortex alapú hardver igen és az nagyjából körberöhögte a HD2-t sebességben (igaz a 3GS 600 MHz-es, de nem hinném, hogy 50 MHz különbség sokat számítana).

    " Mivel a DivX támogatás nem került bele (óriási blama), így azt mondom ebben a csúcs szegmensben nem igazán lesz versenyképes"

    A DivX támogatás csak egy igen szűk rétegnek érdekes, mivel tőlünk nyugatabbra és főleg a Milestone által megcélzott üzleti réteg számára a filmletöltés nem igen szempont (a DivX-nek igen csak szűk a legális felhasználási rétege). Az meg apró kiegészítés, hogy a DivX támogatottság csak gyárilag nem támogatott, utólag telepíthető rá ingyenesen, szóval ez nem igen oszt, vagy szoroz a versenyképességet tekintve.

    "véleményem szerint 100x jobb, és olcsóbb is egy magyar garis HTC HD2…"

    Egyrészt a WinMo miatt eleve sokan kétségbe vonnák ezt az állítást, másrészt a HD2 itthon hivatalosan 180 eFt, ami semmiképpen nem nevezhető olcsóbbnak, a GSM boltos ár esetén meg a Milestone a nyerő, mert mint te is írtad, már 117 eFt körül elvihető, ellenben a HD2 145-160 eFt-os árával, amihez még venned kell egy normális méretű memóriakártyát is, amit a Motorola eleve ad a készülékéhez. Szóval a HD2 drágább, nem is kevéssel.

    "A pozitívumokat direkt nem emelem ki, mert alapvetően tényleg egy jól sikerült telcsi, ami hosszú idő után igazán nagy durranás lett a Motorolától. "

    Igazából valódi negatívumot sem emeltél ki :D
    A Milestone és általában az Android ellen jelen pillanatban csak a silány szoftverválaszték hozható fel egyedül, meg az, hogy még ebből sem érhető el itthon a teljes választék hivatalosan. Magát a rendszert és a most piacra kerülő újabb hardvereket nem sok kritikával lehet illetni.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Langsam

    aktív tag

    válasz zack #37 üzenetére

    Teljesen egyetértek Veled. :)
    Nagyon vártam én is a telefont és a tesztet, aztán se bikaerős proci, se divx.
    Nekem sem tűnt annyira gyorsnak a menü/szoftver, és ebben a kategóriában azért a multimédiára is gyúrni kell már.
    Jól láttam, hogy nincs tesztvideó ?
    Nekem a 24 fps nem tűnt annyira nagy számnak, mert a gyakorlatban a 30-nak írt videó képesség is ténylegesen lassabb, épp hogy szaggatás mentes, néha meg nem. :)
    Szóval attól tartok a videofelvétel nem lesz ütős, ennyiért, ilyen kategóriában már sokkal erősebb kéne, tudom hogy Android, oké, de az LG ebben erősebb.
    Egyébként végre letettek egy komolyat az asztalra (ideje volt) mint az Opel az Insigniat. :)
    Üdv.

    (ja és a teszt tényleg jó volt, tetszett, de én plecsniben is ennyit adtam volna csak max)

    [ Szerkesztve ]

    Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

Új hozzászólás Aktív témák