Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gekkoman

    csendes tag

    Üdv! Bő hete van Defy-m. T-s, webshop-os. Bontott dobozzal érkezett (bizonyára van, akinek megnézik a kamera színét, vagy mittudomén)- az 5% kedvezmény ára. Első androidos kütyüm, mai napig nem érzem otthon magam benne.
    Hihetetlen kompakt (samu b2100 strapatelefon mellé téve nem kell szégyenkeznie), nagyon jó a kijelzője (ami látható akármilyen mértékben direkt napfényben, az már nagyon jó nálam), felbontása szuper (nokia n810 tablet volt eddig az etalon).
    Fórumban inkább célzatosan kerestem, nem olvastam végig (szép is lenne), biztos sokszor elhangzott már:
    -Közel sem olyan gördülékeny, mint ahogy a teszt alapján vélni lehetett (alkalomszerűen akár fél-1 másodpercre is le tud "fagyni", minden megtalált szépítő -lassító- funkció kikapcsolása mellett is), használhatóság szempontjából még nem érzem problémásnak, de ezek alapján ennél gyengébb hardveres kütyüt nem szívesen használnék
    -Biztos nagyon intelligens a beépített task manager, de elrémít, hogy általában 40-60Mb szabad memória van csak benne és láthatóan szenved még egy program nyitásával
    -Desktop App katasztrófa (az a része, ami böngészőben nyílik) - lassú, akad, használhatatlan, bizonyos menü (most meg nem mondom melyik) hibával elszáll.
    Mint kezdő android user:
    -megdöbbentett, hogy gmail-re feltöltötte a teló az összes kontaktom, biztos nagyon jó, de jobban örültem volna, ha nem teszi. Ez a google doc lehetőség (mindent doksit a netre, hogy mindent elérhess) meg egyenesen rémisztő (lehet üldözési mániám van)
    -frissítéssel nem sokat foglalkoztam, látom a hozzászólásokból, hogy nem nagy szám, de azért odab@sz, hogy 1napos user-ek gond nélkül "abszolválják", nekem nem akart egyértelművé válni (lehet azért, mert katasztrofálisnak érzem a pc-s programokat?) - de annyira nem is hiányzik a tapasztalatok alapján (flash kéne, semmi más)
    Ami hiányzik:
    -Perc jelzés híváskor (nem találtam rá megoldást)
    -Nincs semmilyen soccer manager (hihetetlen, de igaz)
    -a kamera típusa, egyszerűen nem találom a korábban linkelt megoldásnál az inicializáló sort (de mivel rengeteg DLibSOCCamera process fut, van egy elképzelésem - 2011 áprilisi elvileg, T-s, SOC? kamerás)
    Amit vettem hozzá:
    Mivel karcálló a kijelző (nagyon kíváncsi vagyok, hogy meddig bírja pőrén a zsebben), semmit, illetve tegnap ezt a tokot akciósan 500ért az interspar-ból. Biciklin jól jön, mert karabineres, nem esik ki a teló a zsebből. Éppen rá lehet húzni a vasra (de csak mert nyúlik).

  • gekkoman

    csendes tag

    válasz rum-cajsz #26559 üzenetére

    Cyrin, rum-cajsz: THX, kaptam két frissítésre serkentő hsz-t tőletek, biztos, hogy előbb-utóbb meg fogom tenni, de olvasgatva az előzményeket, elég vegyes a kép. Az, hogy ezek oka user error, vagy software error, majd kiderül...
    Desktop App: MotoPhone Portal...
    "For the best Moto Phone Portal experience, please use Internet Explorer 7 or Firefox 3" -ez már alapból rosszul hangzik.
    File Manager menüpont: Firefox 5.0 alatt: "...supported Internet Explorer Only". Internet Explorer alatt: Win (XP, SP3, minden frissítve) hiba: "A művelet végrehajtásához nem volt elegendő memória. Szabadítson fel memóriát néhány alkalmazás bezárásával" . Mondanom sem kell, nem 128mega ram van a gépben. Nem mintha lényeges menüpont lenne, de egy csöppet igénytelennek érzem az egészet általa. Egyébként nem számít, csak gondoltam a kontaktokat gyorsabban optimalizálom PC-n... de nem - olyan lassú, hogy telón belül gördülékenyebb átírni.

    A gyomlálást szimpatikusabbnak érzem, mint a frissítgetést, már kezdetektől kívántam ezt a lehetőséget, de csak lépésről-lépésre merek haladni. Mindenképp követem majd a módszered!
    Dialer - köszi, megnézem, soccer manager -- majdnem mind multiplayer, ami meg nem, az visszajelzések alapján használhatatlan.

  • gekkoman

    csendes tag

    wape1980 fórumtárs 27678-as hsz-vel tökéletesen egyetértve én is a lassú haladás mellett voksolok - így eddig egy 2.2-es frissítésen kívül más érdemlegest nem változtattam.
    Ezt egy FR előzte meg (így utána nem láttam értelmét) és az SD kártya is le lett gyakva a biztonság kedvéért.
    Fentiek eredményeképpen lett egy kicsit döcögős, kicsit hiányos (na nem kell sokra gondolni, csak a flash) alapfunkcióiban (híváskezelések) stabil, tehát funkcionálisan remek telefonos kéziszámítógépből egy kicsit döcögős, kicsit hiányos (flash már van, térkép programok használhatatlanok, mint azt már többen írták), alapfunkcióiban (híváskezelések) instabil, tehát kevésbé remek telefonos kéziszámítógépem...
    A szűz (értsd: semmi programmal fel nem pakolt, zsír új 2.2) rendszer kétszer kifagyott, miközben hívtak. Érdekes módon a hardver gombok nem, így ki tudtam kapcsolni első esetben, másodszorra türelmes volt a hívó (édesanyám) és csak azt kellett megmagyarázni neki, hogy a k*va_anyázás igazából nem neki szólt, csak nem vettem észre, hogy sok másodperc elteltével mégis vonalba került...
    Most meg azt játssza a teló, hogy bejövő híváskor sötét marad a képernyő - bekapcs gombbal kell aktiválni, de legalább ilyenkor a csengetés is elnémul (nem nézek ki hülyén, hogy egy üvöltő telóval nézek farkasszemet).

    Fentiek értelmében az 1. hsz 2.2-es frissítés javaslatával jelenleg nem tudok egyet érteni, de sokat olvasok és gyorsan tanulok, hátha mégis vaskos user error van a háttérben. Mindezek ellenére (és ezekkel együtt) -már csak azért is, hogy ne legyek innen kiutálva :) - állítom, hogy ennyi pénzért ilyen tudást öröm birtokolni (max veszek a végén egy 3ezres feltöltőkártyás alapmobilt mellé).

    Kér(d)ésem is van: Listát/linket szeretnék gyári programok kigyomlálása ügyében 2.2-es rendszeren a biztonság jegyében (tudom, akkor egyet sem érdemes), mert csak 2.3-ra találtam szép-kerek megoldást. Ha nem muszáj, a fagyasztás funkció miatt nem venném meg a titanium backup-ot (másra nem használnám), főleg, mert éppen akciós a docs to go...
    Elnézést a terjedelemért! ;)

  • gekkoman

    csendes tag

    Sziasztok! Van valami magyarul értő kiváltója a "voice command" nevű borzadálynak? Annyi kéne csak, hogy biciklin "bemondásra" 2-3 előre megnevezett programot (rádió, zenelejátszó, kétkerék) megnyisson, meg maximum 2-3 beállított nevet tárcsázzon.
    Kicsit aggályos lehet a kiejtésem, ha a "goto fm radio" parancsomra "Jenőt" próbálja tárcsázni (pedig végigjátszottam a hang analizáló beállítást, de mégis)... No meg még biciklin sem szeretném magam égetni egy "goto music player folder free" utasítással...

    Más, hátha nem volt még: Ha valaki hozzám hasonlóan felelőtlenül kigyomlálta a gyári connected music player-t és utána a fejét fogta a rádió hiánya miatt: A droid 2 saját rádió app tökéletesen működik - csak ne próbáld átnevezgetni a talált csatornákat, mert ott bugzik kissé...

  • gekkoman

    csendes tag

    Lomok kitakarításáról saját tapasztalatok (2.2.2):
    Célok:
    -A sosem használt programok eltűnjenek.
    -Amiből lett beváltabb és sokkal jobb, annál a gyári ne foglalja a helyet.
    -Ne legyen semmi, amiből kettő is van (tehát ha valami gyári app használható és úgyis betöltődik valahol-valamikor, ne legyen helyette kicsit szebb, kicsit jobb, de ugyanolyan funkcionalitású másik prog).
    -Divat, hóbort, csicsa, megjelenés nem játszik.
    A másik fő dolog, hogy a gyári laucher tetszik, kicsit akad néha, de jó - tehát marad (ráadásul ahogy olvastam itt, hogy a háttérben marad akkor is, ha elé rakok valami más "kicsit gördülékenyebbet" - ez pedig üti a fenti kritériumokat).
    Ezt és ezt és ezt és ezt vettem alapul, még akkor is, ha nem éppen 2.2.2-re készült írások. Lassan gyomláltam, napi 1-2 cuccot mertem csak levenni, hogy látszódjon, ha gáz van, akkor mivel is.
    A fentiek alapján, amivel bármi gondok voltak, felületesen (nem dokumentáltam egyenként):
    -Valamelyik SIM alkalmazás törlésénél hirtelen pin kódot kért a teló (semmi gond, de akkor hirtelen hideg veríték)
    -Connected Music Player viszi magával a rádiót is (külső app feltehető utólag)
    -Vioce Command (a zöld ikon) törlése után csak akku ki-be segített. Gyári füles gombját nyomva azóta az utolsó hívott egyént tárcsázza (kérdés nélkül).
    -Universal Inbox: Nagy hiba volt leszedni, ha a gyári mail kliens megfelel (nekem igen), csak gond van belőle (mail beállítások ugranak, újra kell pötyögni - universal inbox ikonja megmarad, rákattintva vagy kidob a főképernyőre, vagy MoboPlayer-t indít) - tehát nem tudtam eltüntetni nyom nélkül egymagában. Gondolom a listák feltöltői nem a blur-t + blur mail-t használják a továbbiakban, ezért szerepel mindegyik listán ennek az egységnek a leszedése.

    Számítani kell arra, hogy a leszedett dolgok a Blur menürendszerben benne maradnak, jó esetben (eddig...) rájuk kattintva nem történik semmi / üres menü fogad. Jó példa erre a Settings -> Applications -> Doubble Tap Home Launch menüben a 11 lehetőségből a light-os takarításom után 4 választható egység már nincs (visszadob a főképernyőre), 1 pedig lag-os (messaging).

    A wallpaper-ek, egyedül álló alkalmazások (cardiotraner, cardock, Rock on.. stb), facebook és egyéb kliensek gond nélkül törölhetők, de én fentiek után már pl. a "contacts" jelzésű app-okhoz (unconnected, work) nem merek hozzányúlni. Főleg, mert a motorola telefonkönyvet használom, mivel azzal pixelesedés nélküli hívóképet lehet generálni.

    Hátha valakinek segített...

  • gekkoman

    csendes tag

    Kamera ömlengés (Zöld, SOC): Úgy alakult, hogy szükségem volt a defy fényképezőjére (sosem gondoltam volna, hogy telefon kamerát működésre szeretnék bírni)... Az eredmény nem meglepő módon kiábrándító lett, a képek nagy része szerkesztve is alkalmatlan, tehát a totál használhatatlan kategóriába került.
    Azonban: Érdekes módon bizonyos képek (minden 5-10 lövés között van 1-1db) normálisabb kategóriát képviselnek, mintha nem is ugyanazzal a kütyüvel készültek volna. Kicsit tököltem vele, íme a tapasztalatok:
    Úgy tűnik, a hardver nem oly' szar, mint amilyen a végeredmény. Bizonyos körülmények között némi szerencsével meglepő. Ez 100% képkivágás, mindenféle módosítás nélkül:

    Ugyanez teljes méretben (lekicsinyítve), megszerkesztve, úgy "canon"-os módra túlhúzva:

    Makro fotó topic-ba nem tenném fel, de ez egy telefon (vagy számítógép, itt mindegy).

    Nekem úgy tűnik, a vezérlő szoftver alkalmatlan. Egyrészt túltömörít, illetve jelentősen túl élesít. Elsőre van megoldás, másodikra nem találtam. Feltettem a 3-as tömörítésű kamera állományt, sokat javult, de meg fogok próbálkozni az 1-es, 2-essel (kizárólag wide screen-ben használom, így nem gond, ha 5MP esetén kifagyogat a túlméret miatt). A tömörítés fokának változtatásával úgy tűnik, eltűntek azok a jellegzetes bemozdulós-szellemképes-színhibás képek is, ami nagy öröm.
    A világos dolgokkal sajnos nem tud mit kezdeni az optika (a szoftver?), totál beég minden, ami fehér(es) - ez expo korrekcióval (talán) még javítható lenne, de ami nagyobb gond, hogy színátmenetek ilyen esetben nincsenek, az érintett területeken olyan a hatás, mint amikor 256 színre állítom az op rendszeremet a szokásos 32bitről. Ha egy kis világos folt is van a képen (ég), az egész képez tönkreteszi. CA ról inkább nem is beszélnék...
    ISO: nekem exif infóban mindig 0. Ez azért furcsa, mert minden mást normálisan regisztrál a szoftver, olyan mintha csak nem lenne beállítva (talán mégis állítható valamivel?!). Ennek ellenére láthatóan változik az értéke (zajosodás).
    AF: nagyon hektikus, hol jól működik, hol nem - de tevékenysége után mindenképpen történik egy exponálás, ami gáz. Barátságosabb lenne, ha hibás fókusz esetére lenne egy "cancel" gomb.
    Kipróbáltam sok programot, a fagyogatásokon kívül sok előnyüket nem láttam, hacsak nem tetszik a full bíbor (zöld, lila, stb) effekt... Exif infót nem írnak (vagy nem állítottam be), szemben a gyárival. C360 AF pont választása még aranyos lenne, csak elég rapszodikus (széleken pl. nem nagyon akar jól működni). Összességében nálam többször fagyott, mint amennyi jó képet csinált (data törlések megléte mellett).

    Összességében sokat szidott mivoltja és telefon kamera jellege ellenére némi odafigyeléssel, némi utószerkesztéssel családi fényképezgetésre teljesen használható. Volt szerencsém kipróbálni jó pár "modern" alsó árkategóriás -akár márkás- kompakt fényképezőt - Amikor a defy "jót" lő, jóval kisebb a különbség, mint amire számítottam volna (persze így is hatalmas, de nem vennék mellé egy 20ezres fényképezőt). Amikor jót lő... Egy jó szoftver mellett szerintem sokkal többre lenne képes. Vajon más moto-kban nem lehet ugyanez a hardver? Nem lehet áthozni valahogy a vezérlőt, mint a rádiónál? Talán a Droid-nál(?) van fehéregyensúly, expo korrekció gyárilag..

  • gekkoman

    csendes tag

    válasz _seth_ #30124 üzenetére

    Innen tudod letölteni, én is itt a fórumban találtam meg a hivatkozást. A teljes topic-ban pedig a csere mikéntjét találod. Ingyenes root explorer-ként a file expert jött be, a yaffs explorer-rel valami nyűgöm volt.
    Ezzel a 3-mas tömörítési fokkal is elszállt az elején párszor (pedig megvolt a clear camera data meg a reboot), de aztóta nem generálta a hibát (teljes felbontáson sem). Azt hittem, ha a noti kijelzőt fotózom, az nem generál nagy állományt, de generált. 1,8Mb-os file még el lett mentve nálam, nyilván a többi, amit nem sikerült menteni, ennél is nagyobb volt. Szóval szerintem ez a hármas szint lehet a max.

  • gekkoman

    csendes tag

    A cora akciós samsung microsd kártyákat próbálta valaki már? CL6-os a 8 és a 16 gigás is, 3700 meg szűk 7000 az áruk - kecsegtető. Volt már Defy-hez CL4-es ajánlásról szó és semmi másban nem tudnám használni, így nem tudom, megkockáztassam-e!

  • gekkoman

    csendes tag

    válasz lvnt #30411 üzenetére

    Te hol látod a Defy-t a linkelt honlapon? Droid 2 és Xoom van ott, a többi csak "related products" - nem hinném, hogy a feltüntetett 24 motorola teló mind GG-vel szerelt... de bocs, ha tévedek!
    Mindenesetre ennek a hsz-nek hatására körbenéztem egy kicsit és érdekes dolgok keringenek a neten:
    motorola fórum
    GB honlap, GG kiemelve
    US honlap, GG nincs kiemelve (de szerepel azért a tulajdonságlap egy "eldugott szegletében").

    A törési eredmények és panaszok, meg az eltűnő reklámok alapján lehet, ez a teló nem éppen a legsikerültebb GG-t kapta meg? Tényleg műanyagosan kopog.
    Egyébként mindegy, az enyém 1,5 hónapja pőrén csücsül a zsebemben, mocskos kézzel is töröltem eleget, mégsincs rajta 1, azaz egy db mikrokarc sem - ha ez további pár hónapig így marad, lesz@rom, hogy sima műanyag, vagy GG üveglap van rátolva!

  • gekkoman

    csendes tag

    Tud valaki bármilyen elérhetőséget - linket a gyári system apps-okhoz? 2.22 CEE. Most, hogy bejött a navigáció kishazánkba, hirtelen lényeges lenne a régebben kiiktatott ttsservice.apk. No nem azért, mert duma nélkül nem lennék meg, csak zavaró, hogy 10mp-ként force close-ol a navigation.
    Meg akkor visszatenném a másik nagy hiányzót, az universal inbox-ot is, ami galibát okoz.
    Ezért a kettőért nem húznám újra az aránylag normálisan belőtt rendszert... Ja igen: Minden felesleges dolog kiiktatásával (itt főleg mindenféle akku, net, hívás, stb monitorozó prog-ra gondolok) a bő 2 napos üzemidő 3,5-4 napra nőtt (aránylag kevés használattal, de egész nap wifi-n, éjjel sem repülős üzemmódban).
    Megköszönöm, ha reagál valaki (igen rég előfordult egyszer, akkor először és utoljára) :R

  • gekkoman

    csendes tag

    Valakinek van bevált biciklis tartó megoldása esetleg?
    BEVÁLT = Napi, rendszeres használatban van, stabil, rázkódás (köves út, padka, murva) álló - semmi esetre sem egyszer kipróbált, jónak tűnik, azóta polcon áll - szerű dolog.

    Úgy is jó lenne, ha valami tokhoz csatlakozna a tartó (régen olvastam itt valakitől, hogy az Otterbox tok-hoz létezik, de egyrészt nem találtam, másrészt csak a tok 11ezer HUF, ami azért nem egyszerű...)

    Samsung 16Gb CL6 micro sdhc (5 év CSERE gari, madaras Tesco-ban most 7990) egyelőre stabilan működik (1 napnyi nyúzás, 13gigáig feltöltve). 32kb-os egységekre formáztam xp alatt, froyo van a masinán. 9Mb/s körüli az írás, 8Mb/s az olvasás(?!), más program szerint ez utóbbi 13-15Mb/s körüli.

    [ Szerkesztve ]

  • gekkoman

    csendes tag

    válasz chab7 #33846 üzenetére

    Útpadka, murva... Brutál? Hát Bp-en sajnos nem megy máshogy. Ha viszont 11ezerért kellene tokot vennem (meg még legalább ennyiért tartót), akkor inkább egy jobb teló, ami kivasal mindent.

  • gekkoman

    csendes tag

    Továbbra is: Valakinek van erre megoldása? Vagy mindenki zsebben hordja biciklin?
    MOTOROSOK is írhatnak okosságot :K

  • gekkoman

    csendes tag

    Ma kétszer kifagyott a teló, totál K.O. Egyszer sötét képernyővel (tehát készenléti állapotban), egyszer pedig a készenléti képernyőn (semmi program nem volt indítva, éppen csak az időt néztem volna meg). Akku ki-be segített csak. Ilyen talán sosem történt még.
    SysCtl Config (+ ehhez busybox) lett csak az utóbbi időben feltelepítve, a google maps fagyásait megelőzendő (erre tényleg gyógyír, azóta nincs gond vele).
    Valakinek esetleg hasonló "élménye"? Avagy: elképzelhető, hogy egyedül a "Min Free KBytes" érték növelése instabillá teheti a kütyüt, vagy máshol kereskedjek?
    2.2 Froyo (nem, nem szeretném lecserélni).

  • gekkoman

    csendes tag

    válasz Lacopapi #35568 üzenetére

    Köszi a választ! Minek a Cache-ét töröljem? Alkalmazásra gondolsz (nem futott a maps elvileg), vagy a teló mélyén keresgéljek? Nem szívesen venném vissza az értéket, kétezer-párszázról 4096-ra lett csak állítva. Ha a maps elkezdene fagyni, megjelenik az üzenet, hogy a sysctl-nek superuser jogai vannak és megszűnik a fagyás. De ha ennél lejjebb kell állítanom, akkor inkább uninstall és marad a fagyogatós maps, de stabil teló.

  • gekkoman

    csendes tag

    Hi!
    Volt nekem a totál kifagyás problémám SysCtl felrakása után. Sajnos Lacopapi cache törlési ajánlása után is fennállt. Anno a SysCtl-hez fel kellett elvileg a BusyBox-ot is tenni, ehhez 2 installer volt fent a marketen. Valamilyen megfontolásból mindkettő le lett húzva, de sysctl után az egyiket töröltem, mondván, hogy minek (másik maradt). A sorozatos fagyások miatt gondoltam újra teszem a busybox-ot a fent maradt installer-el. Ez megtörtént, nem sokkal később pedig (emiatt, de lehet ettől totál függetlenül) jelzés érkezett a telóra fent az értesítési sávban hash ikonnal, hogy a su elavult, frissíteni kéne - mindezt MAGYARUL. Nos, a totál lámák nyugodalmával (épp a tökfőzeléket rántottam be, egyik kezemben a teló, másikban a fakanál) egyből leOKéztam, sok sornyi parancssor szerű folyamat után jelezte is, hogy kész. A teló azóta nem fagy, a maps sem (egyszer elszállt, de semmi más gond), azonban a sysctl sem visít percenként, hogy root jogokat kapott. A superuser alkalmazásban nem maradt a listában semmilyen engedélyezett program. Azóta egyszer-egyszer beszólt már a sysctl, hogy megvannak a jogai (de a listában nem szerepel, nem kérte újra a jogokat). Tegnap meg jelezte a market, hogy új superuser program érhető el (ilyen még nem volt root óta)...
    Kicsit beparáztam, tud esetleg valaki olyanról, hogy rosszindulatú su/alkalmazás jelent meg (mobil egyenleg egyelőre OK)?

Új hozzászólás Aktív témák