Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    válasz Top cat #6 üzenetére

    Szándokánt csak és kizárólag ékes cseh nyelven vagyok hajlandó hallgatni!

    :DDD

    Na jó, de visszatérve a topicindító írásra: gondolkozzunk el azon, hogy a hatalom azt is számon fogja tudni tartani, hogy az álompógárok mikor-merre jártak.

    Persze a hatalom azt fogják mondani, hogy ááá, ez csak statisztika...

    Meg itt van az a fal duma, hogy kijárási tilalom esetén milyen jól lehet majd szabályozni, hogy ki szállhat fel a tömegközlekedésre, ha pld. páros napokon a lakosság egyik, páratlan napokon meg a másik felénke lesz csak aktív a kártyája. Persze. Csak mi lesz akkor, ha reggel két ember kártyát cserél?

    [ Szerkesztve ]

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz dabadab #37 üzenetére

    Nem ezt mondja az átlagorosz. A dolog nem ilyen fekete-fehér. A két véglet közt rengeteg átmeneti árnyalat van. Például nőtt az ország alapterülete. Ez önmagában jó. Ki az a hülye, aki ilyesminek nem örül?!? Hogy Sztálin és Berija ezek mellett főbe lövetett húszezer lengyelt, azt az átlagorosz 1990-ig nem is tudta! Szóval te Sztálin és Berija egy (eltitkolt) tette alapján ítéled meg a mostani orosz gondolkodását? Hogy mennyire jó/rossz az, hogy rajong Sztálinért? Hát, a dolog ennél nagyságrendekkel összetetteb, amit szerintem jobb lenne sör mellett megfilozofálni, mint ebben a fórumban...

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz dabadab #41 üzenetére

    Mit nem lehet azon érteni, hogy általában jó, ha egy ország alapterülete nő?

    Ha egyszerű hasonlatot kell mondjak, ez olyan, mint a kocsid végsebessége. Vagy a farkad hossza. Vagy a nőd csöcse. Vagy a bankszámlád. Vannak ilyen dolgok, minél nagyobb, annál jobb. Ha egy ország területe nő, akkor ott lehet bányászni a természeti kincseket, egy elszigetelt ország hozzáfér mondjuk tengeri kikötőkhöz, lehet az embereknek földet osztani, ecetera, ecetera, ecetetrá. Pont mostanában volt valami történelmi cikk, ami leírta, hogy Lengyelország keleti oldalának lerohanása után a szovjet sajtó azt hozta a címlapokon, hogy végre helyreállt a a cári időkből eredeztetett területi állapot. Szóval ki az, aki nem örül egy ilyen hírnek? Mindenki büszkén itta a vodkát. Hidd el, azt a húszezer szerencsétlen, tarkónlőtt lengyelt, mint járulékos veszteséget a Pravda nem írta meg...

    Én ezt a sok érvet abszolút nem a lengyelek ellen írom le neked, mert nekem is megvan a Katyn eredeti dévédén, hanem az átlagorosz védelmében. Aki beleszületett abba a rendszerbe. De tudta, hogy ha helytáll a lámpuskagyárban és teljesítik a sztahanovi kétszáz százalékot, akkor neki lesz rubel, tud cipőt venni a kölkének, kendőt a nejének, lesz nyaralás Szocsiban, ÉS Lengyelország megszállása után Lwowban IS! ha pedig befogja a száját és a pártgyűlésen lelkesen tapsol, akkor nála biztos nem fog hajnali négykor kopogtatni a kágébé. Szóval azt az átlagoroszt ne lehülyézd, hanem tegyél azért, hogy többet tudjon! Már ha tudsz. Már ha nem tilt be az FSZB, mint külfödli kötödésű propagandát. Hiszen a felvilágosító kampánnyal sérted a regnáló hatalom érdekszféráját. Sose az átlagoroszt utáld, az nem tehet semmiről...

    Szóval én is látom, hogy az eredeti cikkben leírt dolog rossz. (Nem feltétlenül a demokrácia szekerét tolja.) Na és én mit tehetek? A saját szintemen elmondom azoknak, akiket érdekel a téma, hogy ez rossz. Nyilván nem fogok forradalmat indítani Budapestről csütörtökön, 18:45-kor Vlagyimír Vlagyimírovics megdöntésére.

    De - mint azt már feljebb írtam - ezt a témát sokkal szívesebben beszélném át sör mellett.

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz dabadab #43 üzenetére

    Csak azért, hogy a korábbi érvemet alátámasszam egy aktuális hírrel:

    Trianon-emléknap romániában

    Ők especiel örülnek annak, hogy az országuk területe nőtt. (Sőt, _kötelező_ örülni ennek...)

    QNX is cool!

Új hozzászólás Aktív témák