Új hozzászólás Aktív témák

  • #80123904

    törölt tag

    válasz 8th #33 üzenetére

    "azt kell mondjam az sem normális aki önként felregisztrál erre az adathalász oldalra."
    2008 óta vagyok az oldalon.
    3 évente frissítek egy profilképet.
    A chat funkciót használom és amikor egyetemista voltam, akkor a csoportokat.

    Nincs semmi olyan adat, amit féltenem kéne, hogy eladnak. A tartózkodási helyem? IP cím nélkül nem lehet netezni és az alapján városra pontosan tudják hol vagyok. Ennél pontosabb adatuk is van? Nem a facebook követeli meg ezt, hanem a gugli.
    Ez nem feltétlenül tetszik, de míg betörő nézhetné azt, hogy én épp otthon vagyok-e, addig az Apple-Micorosft-bárki nem fog betörni hozzám. Tehát a helyadatokkal sem fognak semmi ártalmasat kezdeni számomra.

    Milyen eszközről-böngőszőből/appból használom? Ennek még örülök is, ha megosztják, mert így a fejlesztők tudják, hogy mely eszközökre-böngészőkre/appokra kell jobban koncentrálni.

    A beszélgetések?
    Először is semmi olyan nem hangzik el bennük, ami miatt hátrány érhetne engem.
    Másodszor pedig nem sok alternatíva van rá, ami valid is lehetne.
    Harmadszor pedig gondolom mindenkinek saját szerveren fut a levelezése és nem használ egy gmail accot sem. Abban sincs semmi olyan, aminek zavarnia kellene engem.

    Mit tudnak kezdeni ezekkel az adatokkal? Célzott reklámokat kapok. Reklámokat ígyis-úgyis kapok. Akkor már legyen számomra érdekes. Továbbá ahogy korábban írtam, ott az ad-blocker, így pl youtuben egy reklámot sem néztem meg már régóta.

    Tehát mi az, amit féltenem kellene a nagy mumus facebooktól/google-től/microsofttól...? Ésszel kell használni ezeket és akkor egy teljesen jó szolgáltatások.

    ui: Az adatvédelem fontos, tessék megbüntetni azokat, akik ezzel visszaélnek. Viszont még egyszer, aki ésszel használja ezeket, annak nem látom, hogy milyen hátránya származhatna.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák