Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ezekiell

    veterán

    válasz Giovan! #382 üzenetére

    De a per se arról szól ám, hogy az Apple monopol helyzetben van a mobilpiacon, az megvan, ugye?

    A per arról szól, hogy az Apple monopol helyzetben van az iOS appdisztribúciós piacon, és monopol helyzetben van az iOS payment processing piacon.

    Mind a kettő technikailag igaz, mert csak az Apple van ott. Megint más kérdés, hogy egyátalán ez valódi piac-e, és ebben lesz mérföldkő a bíróság döntése.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Tapsi

    addikt

    válasz Giovan! #382 üzenetére

    Az a baj, hogy vitázni azzal lehet, aki alapvető összefüggésekkel tisztában van, különben tényleg az általános iskolától kell indulni. 3x leírtam részletesen a szitut, hoztam 2 példát is. Nem értettétek meg, csak a saját vélt igazságotokat szajkóztátok. Leírtam, hogy az Apple a saját platformján monopol helyzetben van az alkalmazásboltok szempontjából, erre jöttök azzal, hogy de a felhasználó választhat Androidot. Miközben ez egyrészt lényegtelen, másrészt senki sem állította az ellenkezőjét. Erre hoztam a repteres meg a búzás példát. Előbbiből bírság is lett, tök egyértelmű analógia van közöttük. Ez sem segített. De te megmagyarázod, hogy mi a szabad verseny, márpedig aki tanult alap mikroökonómiát, az első látásra megmondja, hogy ez a helyzet nagyon messze van tőle.

    Ezek után tényleg nincs más, mint hagyni, hogy éljetek a saját laikus világotokban. Sorry.

Új hozzászólás Aktív témák