Új hozzászólás Aktív témák

  • RefFes

    junior tag

    válasz Lacika112 #6 üzenetére

    Hali!

    Egyelőre a legnagyobb TR-en kívül (az is a nagyobb magszám miatt) tudsz mondani olyan AMD (RYZEN) cuccot, ami teljesítményben utolérte a párban neki megfelelő (mag/szál...8/16 érkezik) CL processzort?

    Én úgy látom, hogy ugyan tényleg az utolsó pillanatban eszméltek Intelnél, de nem kell temetni rögtön a céget.
    AMD következő generációja jövőre jön (azért történhetnek apróbb csúszások...TSMC pl), ZEN 2 szerintem a legjobb esetben beérheti a JELENLEGI Intel procikat, ezt azért várjuk meg (hardveres Spectre javítás...nyilván ott ez nem jár teljesítmény csökkenéssel...?! és ki sem lehet kapcsolni...), szerver piacon nagyon szerencsésnek tartanák a 10%-os részesedést (legyen több majd, ezzel azt kockáztatják, hogy náluk is elkezdenek komolyabban keresgélni...és, aki keres, az talál is), meg azért gondolj bele, hogy az "évente leamortizálom a saját előző generáció(i)mat"-nak mennyire örülnek azok, akik a "gombokért előállított" cuccokért azért nem kevés pénzt fizettek, és emelhetem a magszámot a csillagos égig, ha a szoftverek nem követik...
    szóval én esetleg egy generációt sejtek, amikor minimálisan beelőzhet AMD (ez valószínűleg nem az árak csökkenésével fog járni), aztán lesz, ami lesz, addigra bármelyik mostani terméket veszed, az "elavult" lesz, vehetsz új lapot, procit, és még memóriát is...

    Üdv

    Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

Új hozzászólás Aktív témák