Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz rennes6 #80 üzenetére

    Hát ezt szépen megfogalmaztad.
    És nem mondom azt, hogy nincs igazad.
    Mert tényleg talán kezd elfajulni a dolog, de a játékok még mindig nem tartanak ott, ahol a filmek. És remélem soha nem is fognak.
    Számomra is hihetetlen, hogy rajongói klub alakult ki egy Fűrész c. filmmel kapcsolatban. De a kettő még szerencsére nagyon más. A játékban nem szisztematikus kínzásokat mutatnak be, illetve hajtatnak végre a játékossal. Ott van a Manhunt példának. Az tényleg nem a legjobb... Én csak kipróbáltam, nem játszottam vele, pont azért, mert nem érdekelt az emberek szisztematikus kivégzése...

    Viszont az egésszel kapcsolatban én pont a másik oldalról nézem a dolgokat, ez is bizonyítja talán, hogy nagyon sok számít az illető alapszemélyiségétől.
    Ahogy írtad, gondolom nem ismered nagyon a CoD4-et. A lényeg, hogy a Heat c. részt és kissé 'bódult' állapotban néztem végig, talán ezért is hatott rám olyan erősen, hogy inkább kikapcsoltam... Nem bírtam végigcsinálni, amint minigunnal le kell mészárolni annyi embert... És valójában ezek a játékok döbbentettek rá, hogy mennyire durva is egy háború. Akármennyire is 20-on fölött vagyok már jóval, mégis ez kellett hozzá.
    Elvégre az iskolában, a dok.filmeken is csak robbanásokat, meg hasonlókat látni. Az igazi háborút csak nagyon kevés helyen mutatták be, nagyrészben kivágták a csúnyább jeleneteket. És pl a híradóban se azt mutatják, ahogy a katonák cafatokra lövik egymást...
    Így engem a COD voltaképp arra tanított meg, hogy mennyire brutális egy háború, mennyire félelmetes, és hogy mennyire esélytelen lennék egy ilyesmi tűzharcban.
    Ugyanis észrevettem, hogy veterán fokozaton nem tudok végigvinni egyetlen pályát sem úgy, hogy ne kapnék legalább 1-2 találatot. Márpedig a valóságban 1-2 bekapott lövés után már nem megy haza élve az illető. Pedig csak játszottam. Kényelmes karosszékből, a melegben, egérrel irányítva, nem többkilós fegyverrel, jóllakottan stb... És mégis, mindig beszívtam 1-2 lövést.
    Játszani jó vele, élvezetes stb...
    Szóval engem pont, hogy elrettentettek ezek a játékok...

    A másik érdekesség, hogy pl a Test Drive, vagy NFS sorozatok hatására se nőtt meg az ámokfutó autósok száma... :U

Új hozzászólás Aktív témák