Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz zseko #27 üzenetére

    A hivatalos megfogalmazas szerint 1 banki munkanapon belul meg kell erkeznie a penznek. De ugye ez cifrazva van, mert az altalad emlitett utalas ugy menne, hogy vasarnap bekuldod, aztan hetfon a sajat bankod feldolgozza, majd masnap valamikor megjelenik a fogado oldalon. Sajat szamlak kozotti penzmozgatas is sokszor egy teljes munkanapot igenybe vesz. Tehat van bankszamla 1 es 2 ugyanannal a banknal, ugyanazon szerzodesen belul. A penzt atvezetem egyikrol a masikra, a zseton rogotn eltunik az egyikrol, de a masikon csak kovetkezo nap jelenik meg.

    @azbest: az altalad linkelt cikk szerinti NFC-s fizetesi modszer a nemet takszovok sajat fizetesi rendszere, teljesen egyenleg alapu, tehat az NFC-s kartyat feltoltod a bankban kihelyezett terminalon, majd ezen egyenleg terhere vasarolhatsz, de nem a bankszamladon levo teljes osszeg terhere. ez a geldkarte levaltasat celozna.

    A nemeteknek amugy van a sajat kis ec rendszeruk. En azt fejlesztettem volna tovabb NFC iranyba, ill. valamilyen telefonos app-ba integralt qr vagy barcode-os fizetesi rendszerre. az ec elfogadaskor a kereskedo altal fizetendo jutalek 0,2%, ami lenyegesen kevesebb, mint a MC vagy Visa IC dija. Amugy mindegy, mert a nemetek tudjak, hogy miert nem akartak fejleszteni maguknak egy jo kis rendszert.

    Most ott a payback pay, ami szerintem jo alapokkal rendelkezik. Van kb. 20 millio regisztralt felhasznalo, a nem rootolt telefonon futo app-en belul lehet a legnagyobb elelmiszer es egyeb bolthalozatokban fizetni, igaz a klasszikus beszedesi megbizasos modon, de akkor is az MC vagy Visa nelkul, ill. nem kell hozza NFC-s telefon.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák