Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz Stanlee #30 üzenetére

    Bocs, elfelejtettem odaírni, hogy UK-ban van ez a módszer, ott vagyok egy ideig jelenleg, én is és a többiek is a Barclays banknál. Bármikor is volt utalva, azonnal ott volt az összeg a másiknál.
    Ami még érdekes, néhány app müködése, amikor meg kell adni a bankkártya adatokat a vásárláshoz, akkor le lehet fotózni a kártyát, kitölt mindent ami szükséges (név, számlaszám, lejárati idő) és már csak a biztonsági kódot kell megadni.
    Vagy van az utazáshoz való swift kártya (kb. mint az oyster), átutalok rá pénzt, majd a telefonra letöltött pár kB-os appal NFC-n keresztül frissítem a kártyát, és jóváírja rajta az összeget, vagy csak simán megnézem mennyi összeg van még rajta. De van pár buszmegállóban az oszlopon egy NFC olvasó, azzal is le lehet frissíteni, vagy le lehet kérdezni az egyenleget.
    Maga a banki felület viszont, hát nem annyira fekszik, jó, hogy látom az egyenlegem, és bármilyen vásárlásnál abban a pillanatban levonódik belőle az összeg, viszont az, hogy hol és mennyiért vásároltam csak napok (1-3) múlva jelenik meg a rendszerben. Ez a része nem tetszik.

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák