Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Akkor hadd tegyem fel ide is a szokásos kérdésemet, ne utáljatok érte. :B

    Mért olyan fontosak a frissítések? Értem én, hogy hoznak pár új funkciót, optimalizációt stb... De mért kell úgy várni, mint a messiást? Ha nem elég jó a telefon amit az ember a vásárláskor választott magának akkor minek vette meg?

    Én anno az LG-met gondos kiválasztási folyamat előzte meg. Ha egy ponton is nem lett volna megfelelő illetve nem tudtam volna kompromisszumot kötni vele akkor egyszerűen nem vettem volna meg! Azóta is 2.2-es android fut rajta és eszem ágában sincs 2.3-at rátenni. A sebessége megfelelő, a funkciók bőven elegendőek. Ami nem meglepő, mert azért választottam ezt a telefont. Amiben meg előrelépésre lenne szükségem - mint pl a kijelző mérete és felbontása, a kamera minősége és felbontása, a tárhely - na ezeket meg frissítéssel pont nem lehet megszerezni.

    Szóval értem én, hogy jó dolog a frissítés, de mért annyira létfontosságú, hogy képes valaki ezért elpártolni egy telefontól? Okés, hogy hoz új funkciókat, optimalizációt. De ez mind olyan kategória amit simán le lehet sz...ni ha az ember eredetileg is egy jó telefont választ magának, nem pedig valami alsó kategóriás szutykot. És ha ez megvan akkor a frissítés már csak egy kedves gesztus a gyártó oldaláról, nem pedig létfontosságú dolog. Hiszen amikor kiválasztom telefont olyat választok amivel így vagy úgy, de megvagyok elégedve...
    Értelmes ember nem úgy vesz telefont, hogy "jó-jó elmegy, majd talán lesz egy frissítés ami felgyorsítja mert amúgy szar". Aztán meg várják a frissítést, mint a messiást.

    Pedig én is minden funkcióját kihasználom a telefonnak. Ha nem is olyan erőteljesen és nem is olyan sokat, de mindent használok rajta amire csak képes. Viszont nem érzem szükségességét, hogy bármiért is frissítsek. Ha valami nem tetszett volna a telefonban, vagy laggolt volna akkor egyszerűen nem vettem volna meg.

    Szerk.: szerintem, de ez szigorúan csak saját egyéni vélemény - az a helyzet, hogy van egy csomó ember, akinek nincs pénze normális sebességű telefont vásárolni. Ezért inkább megvesz valami alsókategóriás vackot ami lagol / akad / befagy / belassul stb és majd inkább az aktuális frissítéstől várja a megoldást minden problémájára. Hogy majd attól száguldani fog a telefon...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Crydan #4 üzenetére

    Az energiagazdálkodás részével egyetértek. De itt megint csak azt tudom mondani ha nem lennék kibékülve a 2 napos üzemidővel nem vettem volna meg a telefont.
    És igen kismillió teszt van a neten, amiből még vásárlás előtt 90%-os pontossággal tudni lehet, hogy meddig fogja bírni a telefon.
    Az optimalizálatlan rendszert meg a gyártónak kéne még a megjelenés előtt javítani! Nem utólag pechelgetni a rendszert. Az nem "frissítés" hanem a korábbi a gyártás során elkövetett hibák, hiányosságok javítása. Ez mondjuk minimum kategória. Lásd Sony Xperia S.

    Szóval én elvagyok az átlagos használat melletti 2 napos üzemidővel, a plusz energiatakarékosság kedves gesztus lenne a részükről. De igazából annyi szükségem sincs rá, hogy elindítsam a frissítést a telefonon.

    A programkompatibilitás már más kérdés. Ez tény. De én nem is akarok 3 évnél tovább használni egy telefont, mert elavul a fenébe... Már most tervezem az új vásárlását igaz még csak 1,5- 2 éves lesz.

    Szerk.: Azt a részt én is szomorúnak tartom, amikor valaki kiad egy telefont és nem az aktuális legújabb szoftver van rajta, hanem egy jóval régebbi. Lásd szintén Sony Xperia modellek 2.3-mal jönnek, frissíthetően 4.0-ra. De ez tényleg bosszantó. Hiszen ha már egyszer kint van a legújabb szoftver akkor illő lenne azzal árulni a megjelenő modelleket. Nem x évvel korábbival.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Qukac #9 üzenetére

    Ezzel egyet is értek. Kedves gesztus. Viszont ez nálam olyan kategória, hogy örülök ha megvan, de ha nincs akkor se esek pánikba és ettől még nem fogok elpártolni egy jónak tartott gyártótól.

    @bagkri01: Egyetértek veled is. :) Csúcskészülékeknél bőven elvárható. De attól még továbbra sem tartom létszükségletnek. (pedig itt a fórumon sokan úgy viselkednek mindenféle frissítéssel kapcsolatban, totális botrány szokott lenni belőle meg hőbörgés)

  • Dany007

    veterán

    válasz lacix76 #30 üzenetére

    Nálam is... pár másodpercenként megakad. Akkor ezek szerint nem a gagyi céges net miatt? :) azt hittem nálam van a probléma.

  • Dany007

    veterán

    válasz #30662400 #77 üzenetére

    Nem asztali gepre se szoktam frissiteni csak biztonsagi frissiteseket. De ilyenre androidon egyenlore nincs komoly szukseg.

    De felreertes ne essek, nem azt mondom h nincs szukseg frissitesre. De annyira nincs, hogy itt mindenki ugy varja mint a messiast! Nem letszukseglet. Ha valakinek megis, akkor rosszul valasztott telefont. A frissites egy kedves gesztus, ahogy itt tobben is megjegyeztuk mar. Jo ha van, de ha nincs akkor se kell olyan hisztit csapni, mint amilyet itt a forumon szoktak paran.

  • Dany007

    veterán

    válasz Mathiassa #86 üzenetére

    Azt a "talán"-t vedd ki :P
    Amúgy egyetértek. Amiket írsz tényleg pofátlanságnak tűnik. De szerintem az a telefon (hallomások meg rövidke próba alapján) így sem rossz. Most mégis mit vársz egy 4.0-tól? Kapsz 5% plusz üzemidőt? 30% sebességnövekedést? Azt mondjuk kötve hiszem.
    Nem lesz tőle több mag a gépezetben, se szebb kijelző se semmi... Pár extra kis funkció, aminek hiánya ugyan bosszantó lehet, de nem érdemes túlreagálni.

    Szal ha a pofátlanság miatt "hisztizel" azt megértem. Csak azt nem, hogy nélkülözhetetlen a frissítés mert különben nem elég jó nélküle az a telefon. De igen, szerintem így is bőven megfelelő.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    Végre sikerült végignéznem az adást! Köszönöm a választ! :R
    Az érzéseim továbbra is vegyesek. De végülis kezdem érteni a dolgot, leginkább a csúcskészülékek esetében. Az pl tényleg bosszantó lehet, hogy a Chrome csak ICS-en lesz elérhető miközben van jópár régebbi csúcskészülék amin soha nem lesz ICS, így chrome sem. Még pár ilyen dolog, és tényleg rohadtul idegesítő lesz a dolog.

    Bár azt tartom továbbra is, hogy nem létszükséglet. Igazából a 7110-est is megvettük 10+ éve 100 ezer forint környékén. És akkor az az 100 ezer forint sokkal-sokkal többet ért. Szóval megvették akkor és kész. Utána se kaptak érte "cukorkát" az emberek. Persze akkor még nem is igazán volt mit...

Új hozzászólás Aktív témák