Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • klepto

    addikt

    Kb. 1 órája olvasgatom ezt a topicot, fél napja háborgok a törvényen, de megtaláltam a megoldást!
    Van egy mód, hogy az állam szopjon nagyot, mi picit, a szolgáltató meg alig.
    Eltörölni a percdíjakat, és bevezetni egy viszonylag magasabb havidíjat.
    Konkrétan: eddig volt a havidíj (most a feltöltő kártyásokról nem beszélek) 2000.-Ft lebeszélhető, átlag 35.-Ft percdíjjal.
    Legyen a jövőben 5000.-Ft havidíj, és egységesen 0.-, vagy 1-2.-Ft+2.-Ft adó+áfa (a 2 forint percadó 99%, hogy nettő érték lesz, vagyis amit mi mindannyian fizetünk majd, az 2+áfa, vagyis 2,54.-Ft+áfa!)
    Számoljunk picit:
    havi 100 perc telefonálás percenként 35.-Ft-al: 3500.-Ft
    Ebből az államé 21,65% adó, vagyis 740.-Ft
    Ha azt mondja a szolgáltató, hogy ezentúl 2.-Ft-os percdíjjal számol, akkor az 100 percre vetítve 200.-Ft
    Ebből az állam ÁFA formájában megkap 43.-Ft-ot, plusz a 2.-Ft+ÁFA percadót, ami 254.-Ft-
    Ez összesen 297.-Ft/100 perc telefonhívás.
    Ki járna rosszabbul???
    Na ná, hogy az állam!
    Ha erre rájönnek a szolgáltatók, akkor az össznépi kibabrálás lenne az állammal, amit meg is érdemelne; a szolgáltató meg fedezhetné a költségeit a magasabb havidíjjal; és így mindenki jobba járna!
    Erre kéne egy összefogás, és ez lenne az egyetlen legális módja a túlzott állami adó "elkerülésének" ; és mindezt természetesen teljesen legálisan :C

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz opeter87 #293 üzenetére

    Na ja; itt a kommunikáción múlna minden!
    Opcióként kéne felkínálni, mint lehetőséget; hogy havi 3500.-Ft és 35.-Ft-os percdíj, vagy havi 5600.-Ft, és 1.-Ft-os perdíc!
    Aki tud számolni, előbb-utóbb kapcsolna, és áttérne.
    Egyébként ha már itt többen belementek a politikába, én is fűznék egy halk megjegyzést a kommunikáció meg nem léte miatti biztosíték kicsapásra:
    GyF bevezette a vizitdíjat. Mindenki háborgott; ahogy én is!
    Majd beszéltem egy háziorvossal, aki bizalmasan megsúgta, hogy neki jó volt, mert a vizit díjat 100%-ban otthagyta a kormány, és a kártyapénzt sem vette el, de még csak nem is csökkentette (igaz, nem is emelte abban az évben).
    Ha ez nyilvános adat lett volna, szerintem fele annyian nem háborogtak volna...
    Ezeket a rókabőr lehúzásokat viszont én sem értem; nyíltan mondják meg, hogy mire kell a pénz, vessenek ki ott adót célzottan (mint a vizit díjat), de kommunikálják le, hogy azt nem nyúlják le, hanem ott hagyják, ahova az ember fizeti, és akkor talán könnyebben csúszna le a béka az emberek torkán...
    De ez csak egy halk, és zárójeles megjegyzés a részemről, és talán még tolerálható stílusban :B

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz MCGaiwer #298 üzenetére

    Már bocs, amit én befizetek, azt egy az egyben lenyúlják, és csak egy elenyésző része jön vissza a zsebembe.
    A többi megy a milliárdos osztalékokra, év végi 100 milliós prémiumokra, új nyaralókra, új úszómedencére a képviselő gyerekeinek a házaiba, stb.
    Ha azt hiszed, hogy a politikusaink mindent visszaforgatnak ami befolyik, akkor te álomvilágban élsz, vagy nem látod a fától (és a propaganda pártdumától) az erdőt :(

    [ Szerkesztve ]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz zoli62 #309 üzenetére

    Nekem olyan érzésem van, hogy nem.
    2 napja felröppent a hír, hogy kipattant Matolcsi agyából, másnap meg már ott tartottunk, hogy Júni elsejével be is vezetik!
    Hatástanulmány, valódi számítások; minek az?! A lényeg, hogy legyen mit ismét megadóztatni...
    És akkor még a nagykegyelmű OV benyögi, hogy az Internet adót ő biza nem engedi...
    Mindenki fellélegezhet, mert a 2-ből csak 1-et enged mélyen tisztelt kormányfőnk :W

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Ma reggeli hír: Megszólaltak a mobilcégek
    Jó olvasgatást (azért sok pozitív konkrétumra ne számítsatok; inkább olyan nesze semmi fogd meg jól...
    Nagy harc lesz ez még, és kérdés, hogy mi lesz a vége :F

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Rive #700 üzenetére

    Nem nekik (vagyis nekünk) lesz számlázva közvetlenül, de a végén úgyis mi fizetjük meg, ahogy mindent; a bankadót, az áfát és minden egyéb adót :W

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Új hozzászólás Aktív témák