Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enginev3.0

    félisten

    válasz lafaty80 #250 üzenetére

    "Gratulálok ennek az országnak, ha hagyja ezt. Itt nincs olyan hogy közös teherviselés... az csak egy álom."

    Hagyjátok már ezt az undorító szöveget
    Te nem az országhoz tartozol? DE, és te is hagyod nem? Mi lenne a jelenleg is szegény emberekkel, ha felhagynák a munkájukat, hogy elmenjenek tüntetni vagy Isten tudja mit csinálni, mind ezek ellen, majd börtönben vagy rosszabb helyen kötnének ki? :W

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • erdoke

    titán

    válasz lafaty80 #250 üzenetére

    Tegyük fel, hogy teljesül az álmod, és politikusnak állok. Mennyi adót és járulékot fizetsz egy évben, hogy ennyire ágálsz az ellen, amit tervezek vele tenni? Én akkor nem dühöngtem így, amikor havi egy milla körül csengettem a közösbe...

    A legjobb aláírás a héten

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz lafaty80 #250 üzenetére

    ez annyira hozzá nem értő hozzáálás. egyszerűen tisztában kell lenni a méretekkel. nem a 300 képviselő bére és egyéb járandóságai fognak itt segíteni. ha elvennénk tőlük minden forintot, akkor max azt érnéd el hogy ez az adó nem 2ft, hanem 1,95 lenne.

    kettő: az adó definíciója: olyan, kötelezeően fizetendő teher, amiért közvetlen ellenszolgáltatás nem jár.

    tehát, az adó amit befizetsz nem a tiéd. és egyáltalán semmi alapod számonkérni hogy te miért nem kapsz belőle semmit. ha valami jut neked, lehet örülni, egyébként meg tűrni.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • erdoke

    titán

    válasz lafaty80 #266 üzenetére

    Az a nagy büdös helyzet, hogy a mérlegnek két oldala van, de valamiért sokan az egyikről nem vesznek tudomást, ahogy te sem. Nem csak befizetsz a közösbe, hanem ki is veszel, amikor a közutat használod (bármennyire gödrös is), amikor iskolába jársz vagy járatod a gyereked (bármilyen is az oktatás színvonala), vagy éppen amikor több nyugdíjat kapsz, mint amennyi járulékot fizettél. Statisztikailag azok közé tartozol, akik többet vesznek ki a közösből, mint amennyit betesznek, ugyanis az állampolgárok legalább 85 %-a ilyen. Na most akkor kinek van joga számonkérni? Aki többet tesz be, mint amit kivesz? A többinek esetleg nem meghúzni kellene magát?
    Mindezzel nem bántani szándékozok bárkit, csak azt akarom mondani, hogy távolról sem ennyire egyszerű a dolog.

    [(#274) polonic/B]

    Nem ám, az úgy kezdődött, hogy ő visszaütött!
    Szerinted az a rendszer volt rendben, amikor 3 gyerekkel, egyedüli keresőként a családban a bruttó fizetésem 47 %-át vittem haza nettóként? Egyedüli magyar alkalmazottja vagyok egy ~6e fős cégnek, tehát csak nemzetközi összehasonlítási példáim vannak. Egy német kollégámat megkérdezve pl. megtudtam, hogy ő (azonos beosztásban, szintén 3 gyerekkel) a bruttója 72 %-át vitte akkor haza. Úgy gondolod, hogy az volt a reális? Amikor tisztában voltál vele, hogy csak azért kell itthon arányosan sokkalmtöbbet befizetned, mert a fals minimálbéresek, a feketén dolgozók, a vállalkozóként alkalmazottak, a 10-20 évvel idő előtt nyugdíjba vonulók, a nemzetközi összehasonlításban ötszörös mennyiségű rokkantnyugdíjas és társaik nem fizetik be a rájuk eső részt, sőt, sok esetben velem tartatják el magukat? Tényleg az volt a normális világ?

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák