Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #7 üzenetére

    "sebaj, mindjárt jön Ulkesh és elmagyarázza, hogy ez miért jó nekünk. mármint nekik."

    Mit magyarázzak?

    Amig az én 3GS-em átlagos használattal 2 napig elmegy és ha szükséges akár 10 órát is beszélhetek rajta, addig nem különösebben érdekel, hogy 30 millió eladott készülékből pár száz gyorsan lemerül.
    Főleg, hogy az előzőleg napi szinten használt e90-em 9-16 óráig garantáltan lemerült és annak ez volt a normális működése :D
    No meg a legtöbb WinMo-s telefon szintén nem egy akksibajnok ugyebár :D

    --------

    "Erre gyorsan megoldást kell találni és az sokba fog kerülni. "

    Egy szoftverfrissítés ami egyébként is ingyenes tényleg sokba fog kerülni.
    Szoftveres problémáról van szó, ami gyaníthatóan kapcsolódik a push notification-hez és a jailbreak-hez :)

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz gabor85 #14 üzenetére

    Olvass utánna, hogy miért kértek.

    Egyébként iPhone esetében nem kértek soha és nem is fognak.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Misi1979 #21 üzenetére

    Kétszer cseréltem akku-t a Vodánál.
    A kamuról annyit, hogy akkoriban sokat beszéltünk erről a készülék topic-jában és biza mindenkinek ennyire merült.
    A 11 óra aktív adatkapcsolattal meg jelentkezz a Nokiánál, mert a készülék specifikációját (ami amúgy is mese kategória) 2-300%-on teljesíted :D
    (Az e90 beszélgetési ideje 5 óra, adatkapcsolat 3G-n 3,5 óra, Wifi-n 6 óra)

    "Arra gondolni se merek, hogy kamuznál..."

    Én sem, hogy te :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #17 üzenetére

    Az a vicces, hogy az iPhone mindig is a figyelem középpontjában van, így ha olyasmi derül ki, ami más készülékeknél teljesen természetes, akkor is nekiállunk fikázni 1000-el, ugye moonman?

    "a WM-ek nem akksibajnokok, de két napot ugyanúgy kibírnak, ha pedig véletlenül nem, cserélhetek benne akkumulátort."

    A kezedbe nyomnék szívesen egy Omniát, vagy Diamond-ot, hogy használd két napig folyamatosan.....

    Elég sok embert ismerek, de aksit egyik sem szokott cserélgetni, 220 és autóstöltő mindenhol akad...

    ---

    Nálam a 3GS 12%-ot 8-9 óra alatt merül le bekapcsolt Push-al és 15 percenkénti levélletöltéssel. Ha ezeket a funkciókat kikapcsolom, akkor ugyanennyi idő alatt 2%-ot merül csak (ez éjszakai fogyasztás, ahol más használat nincs).
    Napközben reggel 8-tól este 7-8-ig, 20-25%-ot merül le átlagos használat mellett.
    Ez azt jelenti, hogy aktív Push (folyamatos MSN és Skype kapcsolat), levelek folyamatos letöltése, fél-1,5 óra beszélgetés, kevés net, mert gépközelben vagyok és csak a magánlevelezésem nézem a készüléken, kb. 1 óra zenehallgatás, kb. 1 óra alkalmazáshasználat.

    Lehet fikázni, de én ezekkel az értékekkel elégedett vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Misi1979 #24 üzenetére

    Örülök, hogy még a gyártói specifikációt is kétségbe vonod :D

    "Az meg alap, ha az ember nem tölt le, nem használja a 3g-t, így simán kijön az a 11 óra. "

    Hehe, az MSN kliens folyamatos adatkapcsolatot tart fent a szerverével. Attól, hogy minimális az adatforgalom, mikor az a háttérben fut, attól az aksit ugyanúgy fogyassza, mintha használnád is. Szóval érdekes aksid lehet :D

    "mail 5percenként frissít"

    3G hálózatról? Az azt jelenti, hogy 5 percenként feljelentkezik, vagy azt, hogy le sem lép róla, mindezt 11 órán keresztül? Paksot húzod magad után? :D
    Ha meg Wifi-n, akkor az csak addig működik, amíg háló közelben vagy, mert bár 1,5 éve volt, de akkor még nem tudott az e90 intelligensen hálót váltani a levél letöltésnél (az e61i után ez zavart a legjobban az e90 szoftverében).

    "S bár lehet számodra elképzelhetetlen, vannak olyan emberek, akik nem nyomkodják nonstop a telefonjukat, nem bújják azok fórumait, hogy prókátorként a legapróbb kritikát is rögtön cáfolják"

    A legtöbb mobilhasználó ilyen, ezért is választanak sokan iPhone-t mert nincs idejük és kedvük fórumozni, főzött ROM-okkal bohóckodni, vaskos kézikönyveket bújni, hogy használni tudják a készüléküket.

    Egyébként, nem tudom hol cáfoltam a hírt, ugyanis nem tettem. Pontosan tudom, hogy ez a probléma előfordul, mint ahogy azt is, hogy mi okozza. A jailbreak során aktivált készülékek hamis azonosítót kapnak, amit az Apple push szerverei elutasítanak, ezért a készülék folyamatosan bombázza ezeket kérésekkel, a non-stop adatkapcsolat használat meg még az iPhone-t is elég hamar az adatkapcsolat típusától függően 6-8 óra alatt kifekteti.
    Ezért van az, hogy a több millió készülékből csak pár száznál fordul elő és, hogy az Apple teljesen tanácstalan, mert náluk a teszteken (mivel nem jailbreak-elnek gyárilag :D) nem fordul elő. Viszont egyértelmű véleményt ezzel kapcsolatban csak akkor adhatnak ki, ha kivizsgálták az ügyet és 100%-osan meggyőződtek arról, hogy mi okozza.
    Egyébként az ominózus T-Mobile-os visszahívások is valószínű emiatt a hiba miatt történtek.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Misi1979 #27 üzenetére

    "sőt, az akkurobbanások is a felhasználók miatt történtek, minek jailbrékelnek? Sőt, az Epl csak jófejségből akarta eltitkolni ezeket az elszigetelt eseteket"

    Szerintem olvasd el az angol és francia fogyasztóvédelmi felügyelet független vizsgálatának eredményét az "akkurobbanásokról".
    Egyetlen egy eset sem volt valódi, egyrészt nem robbant fel semmi, az aksik üzemkész állapotúak voltak, másrészt a készülékeket külső behatás érte, ezért tört el a kijelzőjük.
    Érdekes mód, mióta kiderült, hogy az adott ország hivatalosan kivizsgál minden ilyen ügyet, azóta nem történt egyetlen eset sem.
    De hát a hülyeség gyorsan terjed és tovább észben marad...

    "amúgy ha megunja a szifon a túl sok hamis push notificationt, kardjába dől?"

    Nem, lemerül :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Misi1979 #29 üzenetére

    Te minden mesét elhiszel? :D

    Ha lennének ilyen esetek, akkor a youtube tele lenne ilyen videókkal, de én nem nagyon találkoztam ilyennel.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #35 üzenetére

    Tanultam tőled mester!

    Végülis te is agyba-főbe dícséred a Windowst, pedig hát...
    (De ezért tényleg büszke vagyok rád, végül is olyan terméket dícsérni és magasztalni amit az emberek nagy része útál, az kiemelkedő teljesítmény :) )

    Azért az iPhone legalább tényleg jó termék, amivel a vásárlók zöme elégedett. Ez sajna a te kedvencedről messze nem mondható el, de hát ez egy másik történet és másik topic :D

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Misi1979 #32 üzenetére

    "Szóval ami jelenség nincs fent a jutyúbon, az nem létezik? Ez érdekes hozzáállás."

    Eladtak 30 millió készüléket, ha ez valóban létező jelenség lenne, ami sok készüléket éríntene, akkor biza tele lenne a youtube és az összes portál képekkel videókkal és nem azt a 4-5 fake esetet emlegetnéd folyton :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #44 üzenetére

    Tévhiteket te is osztogatsz Windows fronton, mert ugyebár van Quicklook a Windows-ban és a TimeMachine ugyanaz mint a ShadowCopy :D

    Tudod én nem írok olyat ami nem igaz, mert bármikor be tudom mutatni azt amit állítok.
    Az meg, hogy Te mit hiszel, az már tényleg hit kérdése és nem rám tartozik :D

    --

    " a kicsit is komolyabb Apple blogokon leginkább a hibákról, hiányosságokról lehet olvasni és nem minden post szól arról, hogy Steve éppen hogy váltja meg a világot."

    Egy szakmai fórumon valóban problémákra keresnek az emberek megoldást, nem tudom mi ebben a meglepő :D

    --

    " fanatikus, szemellenzős divatmajmok, még jó, hogy elégedettek, ha már bálványimádatból vesznek valamit, azt sem látnák meg, ha egy méteres repedés lenne a képernyő közepén."

    Ez teljesen igaz lehet rád..
    Tudod azért egy Windows alapú eszközben némileg több hiányosság és hiba van, mégis Te bálványozod ész nélkül, pedig a szakma, sőt még a saját gyártója is elismeri, hogy háát izé, nem igazán a legjobb termékünk (ala Vista és Windows Mobile).

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #49 üzenetére

    "soha nem mondtam, hogy van quicklook, azt mondtam, hogy van hozzá hasonló beletekintős funkció."

    Nincs és pont, ami van, az az OSX-ben már 91-ben benne volt.

    [link]

    "a time machine-t meg ne hasonlítgassuk már a shadow copyhoz, mert röhögnöm kell."

    Megértelek, mivel a shadow copy egy vicc a TimeMachine-hez képest (biztonsági mentés ami a fájlal együtt veszik el :D :D :D :D) nomeg csak az üzleti felhasználóknak jár, mert az otthoni felhasználó nehogy már használhasson ilyesmit :D :D

    "annyit mondtak, hogy nem úgy sikerült, ahogy szerették volna"

    Bill Gates nyilatkozta a Windows Mobile-ról, hogy jelentéktelen szegmense a piacnak nem érdemes túl sok erőforrást pazarolni rá. (Ez meg is látszik a WinMo fejlődésén.)

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #51 üzenetére

    "még jó, hogy olyat sose írsz, ami nem igaz."

    Ügyes fiú, csináltál egy screenshoot-ot a preview-ról, ami már 91 óta része az OSX-nek.
    (Én ugyanis azt linkeltem, nem a Quicklook-ot :D)

    "szokták mondani, hogy amihez nem értesz, abba ne szólj bele. a shadow copy sosem volt biztonsági mentés, arra az NTBackup/Windows Backup való. a shadow copy system restore-hoz és véletlen módosítások/törlések tűzoltásához való."

    Jó is az amikor egy egyszerű funkcióhoz 2-3 kényelmetlenebb megoldást kell használni és azt még dicsérni is kellene, mondom én, hogy ezért tisztellek téged.
    A Home Basic és Premium userek meg nyaljanak sót ugyebár :D

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Atlantis #54 üzenetére

    Igen főnök! :D

    --

    Ha a Location Services-t és a BT-t kinyomod éjszakára, akkor ez 2%-ra csökken.
    A másik bevált megoldás, hogy használaton kívül a 3G-t kikapcsolja az ember, amivel duplájára nő a beszélgetési idő is és csak a böngészéshez kapcsolja be. Levelezéshez, MSN-hez az edge is tökéletesen elegendő sebességet nyújt és alig fogyaszt.

    A legnagyobb zabagép a push notifications, de még mindig jobb megoldás, mintha folyamatos adatkapcsolattal egy MSN kliens lógna a háttérben, mert az negyed annyi idő alatt lezabálná az akksit.

    --

    Nálam a maximális idő amit elment a jószág az picivel több mint 76 óra volt, 3G, Edge, BT, GPS, Push kikapcsolva csak Wifi-t használva és kevés beszéd (hétvégi, influenzás, otthonfekvéses teszt :D)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Atlantis #56 üzenetére

    SBSettings-el két mozdulat ezeknek a kapcsolgatása.
    A BT-t nem kapcsolja ki, mert készenléti állapotban is kell működnie (pl. headset).

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Rolly #66 üzenetére

    Nálam nem bírta a nap végéig amíg nálam volt, 6-7 óra fele már töltőért nyávogott, aztán meg folyton fostam mikor fog felrobbanni, mert olyan forró volt a töltés közben, hogy féltem megfogni.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Atlantis #68 üzenetére

    Én éjjel 12 körül húztam le a töltőről és reggel 8 után 99%-on állt a töltés.
    Elolvastam Newstand-ban a híreket, frissítettem pár alkalmazást Cydiából, átfutottam a fórumokat és 38 perc aktív használat után 95%-on áll a töltés:

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák